Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Въпроси от начинаещ ...
Тема: Въпроси от начинаещ ...
Мнение #11 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 11 2007, 17:01
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (chmod @ Януари 11 2007,10:17)

Влизаш в Control Center отиваш на Peripherals даваш на Mouse и цъкаш на Double-click to open file and folders.За player си изтегли XMMS.За мултимедийните копчета погледни тук.

Искрено ти препоръчвам да си останеш с amarok :).Просто XMMS е едно от най-бъгавите приложения(неслучайно gentoo го махнаха от portage "дървото").За да може amarok да ти просвири mp3 виж това.Все пак погледни информацията която ти дадох по горе нещата ще ти станат много по ясни апък и ще се научиш поне да боравиш с инструментите на SuSE

Редактирано от nikolavp на Януари 11 2007, 17:02

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #12 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 11 2007, 18:01
Metala

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: няма

Еее хора аз съм много начинаещ и малко сложно ми ги убянявате нещата ако може директен линк към фаила които трябва да свала за амарок ще е супер

ПС:кажете и някакъв видео плайер
ПС2:на някой програми като им дам да се инсталват ми дава някаква глупост за някви dependence или нещо такова с това как да се справа
ПС3:и ако може да убясните как сее инсталва програма с соурсе код
пробвах с ./configure make make install ама нещо не го докарвам
Контакти:  Metala
WEB  
Мнение #13 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 11 2007, 18:46
tonitochev

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

Да така както искаш нема как да стане.Ако искаш да компилираш от сорс код ще трябва да почетеш,а и директно ще се сблъскаш със зависимостите между отделните пакети,и освен това е доста бавно занимание.А си има инструмент за безпроблемно инсталиране на пакетите,само че трябва да усвоиш работата с въпросният инструмент-гордостта на Suse-Yast.Та въпростният Yast ще си изтегли необходимите неща барабар със зависимостите и ще си инсталира каквото си му поръчал,а ти през туй време може да си правиш квото ти е на душата и да почакаш малко.В случая само трябва  да се пребориш да си въведеш подходящите сървъри-хранилища,които ти ги посочиха хората преди мен и да си обнови информацията Yast,след което да маркираш необходимите ти пакети и другото оставяш на програмата.

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Мнение #14 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 11 2007, 19:26
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (Metala @ Януари 11 2007,18:01)

Еее хора аз съм много начинаещ и малко сложно ми ги убянявате нещата ако може директен линк към фаила които трябва да свала за амарок ще е супер

ПС:кажете и някакъв видео плайер
ПС2:на някой програми като им дам да се инсталват ми дава някаква глупост за някви dependence или нещо такова с това как да се справа
ПС3:и ако може да убясните как сее инсталва програма с соурсе код
пробвах с ./configure make make install ама нещо не го докарвам

Не искам да развалям добрия тон, но ти прочете ли това, което ти дадох в другата страница??а именно
Цитат:

За да не повтарям апък и за да не те излъжа, тъй като съм с друга дистрибуция ето ти първо тази статия за ntfs там Zero_effect e обяснил като за американци всичко свързано с ntfs може и да е за RedHat, но принципа е същия просто намери съответните пакети в интернет google ще бъде твой приятел ако искаш да се задържиж в линукс обществото също и виж тази търсачка даваш на advanced и посочваш версията на SuSE-то.Относно за това че ти е трудно и не знаеш какво да правиш с това "магаре" линукс повярвай всички сме били на твойто "дередже" ето тук ще намериш почти всичко(да не кажа всичко), което ще ти трябва да знаеш за твоята дистрибуция бих ти препоръчал и това, което ще ти даде доста ясна представа как се работи с конзолата, която също ще бъде твой приятел

P.S.Ако имаш някакви въпроси давай въпреки че мисля че бях доста изчерпателен.А ако не знаеш английски провери този сайт, в който ще откриеш доста полезни съвети от това как да организираш твоя десктоп до това как да направиш системата си непробиваема(не че тя и в момента не е такава все пак това е linux ) .Айде със здраве
Ако проблема е че не знаеш английски просто си кажи, но ако наистина не си прочел статията(връзката) на stumps просто не ти прави чест

П.С.Ако не знаеш Английски казвай да се бъхтиме с български материали
Забележка!!!Провери мнението на другата страница, защото просто линковете в цитираното не работят :)

Редактирано от nikolavp на Януари 11 2007, 19:27

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #15 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 11 2007, 21:39
delafer

Регистриран: Март 2006

Айде и аз да изокам...
 Към автора на темата - не те съветвам да се хвърляш веднага към инсталиране на софтуер от сорс. Това е много често срещана болест при начинаещите в линукс... Научи се първо на елементарните неща - кое къде се намира, как се работи с менютата, как се настройва фино системата...
 Особено за SUSE има прекомпилирани толкова много пакети, че на практика само трябва да си добавиш подходящите източници.
 Линукс е много мощен инструмент, но той изискна познания - излекувай се от вредните бозаджийски навици - "клик и цък с мишката и... цоп в компа" - тук това не става... Е, разбира се всеки е напълно свободен да си прави каквото намери за добре, но и да си влачи последствията.
 Та тъй... и земи да научиш английски, просто без него наникъде в живота...  :21;

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #16 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 12 2007, 18:24
tonitochev

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

Бе то и с руски може,поне хората около 68 набор сме го учили задължително.Та ето едно находище за Е-книги на руски и английски.Има даже "Линукс за чайници":
http://c-books.info/books/load.php?ty=l

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Мнение #17 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 12 2007, 23:58
Metala

No avatar chosen

Уплесках много яко нещата.Незнам кво правих кво струвах обаче си форматнах диска на който ми беше линукса и го преинсталирах.качих  от тази тема kernel-sourse, kernel-header, gcc и всичко направих както му е реда обаче ми пише че липсват /lib/modules/2.6.18.2-34-default/build/include/linux/kernel.h и
/lib/modules/2.6.18.2-34-default/build/include/linux/mobversions.h изтеглих от гоогле някакви такива и ги сложих но не стана преинсталирах и пакетите по-горе но пак уви не стана дайте някакви идеи защото вече  :31;  :29;

ПС: Английският го владея не се притесняваите за това :)
ПС:2 Съжалявам че за всеки малък проблем ва занимава ама няма кои друг да питам

Редактирано от Metala на Януари 13 2007, 00:01
WEB  
Мнение #18 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 13 2007, 01:42
delafer

Ако те разбирам правилно - това което се опитваш да инсталираш, отново го правиш извън YAST ! Опитай се да го проумееш това - YAST е изключително добре направен инструмент за управление на системата, като почнеш от настр. на железата, та стигнеш до инсталирането на софтуер... Само трябва да усвоиш как се работи с него за да ти помага, а не да ти пречи !
 Я дай пак по-отначало какво се опитваш да набуташ в компютъра - кажи най-просто, че да можем да ти обясним и ние още по-простичко. Щото така няма да стане нищо - приказваме си на различни езици.

p.s. - така направо намерени от Google неща, ако и да се казват по същия начин и "сложени"... еми не се прави така. Дори в бозата си има правила за инсталиране на програми.

Мнение #19 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 13 2007, 01:56
Metala

No avatar chosen

преинсталнах си линукса и като искам да кача дриверите на видео картата ми пише че не може да конфигурира онези фаилове които сам написал по-горе (според мен не може да ги конфигурира защото като влезна в тази директория ги няма! )

ПС:виж линка който съм дал и ще разбереш какво имам предвид
WEB  
Мнение #20
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 13 2007, 09:57
delafer

Мисля, че ти разбрах проблема...
Отваряш YAST. Проверяваш коя версия на kernel ти е инсталирана - ако си правил предварителен ъпдейт при инсталиране е възможно то да е по-нова версия от това на диска. Проверяваш kernel, kernel-sourse да са ти една и съща версия ! (цифричките да са ти едни и същи). Ако не са, инсталираш съответния kernel-sourse. Провери за вс случай и дали ти е инсталирано gcc и make. И пробваш пак драйверите.

BTW с коя текща версия на kernel можш да провериш в конзола с командата uname -r.

Общо 25 отговор(а) от Януари 10 2007, 16:32 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Въпроси от начинаещ ...

© 2014 Linux Index Project