Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблеми с Xubuntu live CD!?
Тема: Проблеми с Xubuntu live CD!?, Failed to start X server!
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 26 2007, 14:11
Unity

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2007

Оценка: няма

Здравейте! Аз сам начинаещ(много зле), един приятел ми каза да си сложа X и аз го послушах...машината ми е със следните кофигурации-500mHz;160RAM;Nvidia Gforce-titanium;WD-40gb.(дърта чанта). Казаха ми че X ше трябва да ми върви без проблеми, но проблемите започнаха в геометрична прогресия. Първо с мишока, който е Serial. Прочетох във друг форум и там бяха написали да си сменя COM'а...sudo mousepad /etc/X11/xorg.conf, след което променям мишока във /dev/ttys0 или 1 и 2!натискам Ctrl+Alt+Backspace да се ребуутне и ми изписва следната грешка...- Failed to Start X server (your graphical interface). It si likely that it is not set up correctly.Would you like to view the X server output to diagnose the problem? Избирам "ДА" и ето ги другите грешки: (EE) xf86OpenSerial:Can not open input device /dev/ttys0
input/output error
(EE)Configured Mouse:cannot open input device
(EE)xf86OpenSerial:Can not open device /dev/wacom
No such file directory.
Някакви идеи как може да се оправи това? :29;
Контакти:  Unity
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 27 2007, 14:33
Drakula

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Ами то си ти е казано:
Цитат:

(EE)xf86OpenSerial:Can not open device /dev/wacom
No such file directory.

И представа си нямам тоя wacom от къде си го взел :Р

_ПЪРВИЯ_ резултат на търсенето в google за "serial mouse linux" е това. Гледам, че там хората са изписали разни неща, че и примерчета за конфигурация на X са дали.
Контакти:  Drakula
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Януари 26 2007, 14:11 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблеми с Xubuntu live CD!?

© 2014 Linux Index Project