Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с Убунту...
Тема: Проблем с Убунту...
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 01 2007, 16:33
doctordre

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2006

Оценка: няма

Та значи наскоро компа ми се сбози и форматирах харда. Сложих Убунту 6.06 но не знам защо като зареждаше ставаше супер бавно, там където пише Mounting Root File System (или нещо такова) се бавеше по 1-2 мин и супер много се дразнех... в крайна сметка съм пак на ХР, какъв може да е пронлема с това бавно зареждане? :14;
Контакти:  doctordre
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 18:38
crazy_666

Регистриран: Февруари 2007

Ми аз също не разбирам много от линукс, ама ще се опитам да ти помогна...........
1.Малко RAM
2. слаб процесор
3.Неправилна инсталация....
4.Аз бях с убунту и нямах проблеми...ако искаш можеш да пробваш кубунту (разликата е графичната среда-кубунту е с КДЕ)
5.сигурно няма нищо общо с истината това дето написах и по-добре изчакай още някой да ти отговори.........
Контакти:  crazy_666
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 19:10
delafer

Регистриран: Март 2006

Doctordre  :) ... скоро не съм отговарял на твой въпрос. Много бързо си се отказал от линукс... пак.
 Еми мисли логично :
Код: 
Mounting Root File System
Какво означава това - монтиране на основната файлова система - / т.е. root. Щом се бави там, значи проблемът е в този процес - системата трудно я намира и съответно прави достъпна за работа. Ако използуваш reiserfs (при ext3 през определен брой монтирания)обикновено при всяко рестартиране на системата се прави проверка на файловата структура, зависи от процесора и от големината на дяла, но този тест не е чак толкова бавен... Информация можеш да намериш в системния дневник - секция debug, примерно... По-скоро проблемът е в самия хард - ако е стар. Съвет - преинсталирай ubuntu-то с root дял на физически различно място на харда...

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 22:51
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (doctordre @ Февруари 01 2007,16:33)

Та значи наскоро компа ми се сбози и форматирах харда. Сложих Убунту 6.06 но не знам защо като зареждаше ставаше супер бавно, там където пише Mounting Root File System (или нещо такова) се бавеше по 1-2 мин и супер много се дразнех... в крайна сметка съм пак на ХР, какъв може да е пронлема с това бавно зареждане? :14;

Първото нещо, за което се сещам е използване на reiserfs, която имам чувстовото, че тия журнални файлове се едно ги чете по целия хард диск :6; Пробвай да инсталираш на ext3, която според мен не само, че е по стабилна, с по голямо бъдеще, защото все пак си се разработва от наши хора :24; , апък и изобщо не остъпва по бързина на reiserfs.Това забавяне все пак важи за доста големи хард дискове, ако твоя не е от тях виж как ще боотне системата с допълнителен параметър на bootloader-a ide=nodma, това ще ти изключи dma-то, което може да го забави, но може да е точно източника на проблема :)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 23:37
doctordre

No avatar chosen

Регистриран: Август 2006

еми като за начало- не съм се отказал от линукс, просто тва много ме изнерви и махнах всичко :D иначе до скоро бях с убунту с XFCE среда :24; относно харда - 20гб, не е голям,но е на края на живота си, дали е от това? а и сложин уин щото сега почва втори семестър и ми трябват solidworks и cadstar пък нз дали ги има за линукс :6;
едит: файловата система беше ехт3

Редактирано от doctordre на Февруари 01 2007, 23:38
Контакти:  doctordre
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2007, 00:48
oshte problemi
Нерегистриран

ne moga da si podkaram vpna na ubuntu 6 06
po tochno kubuntu 6 06
vseki vika vish v neta da ama kat sam pod linux ot kade ti net
mersi predvaritelno za pomoshta a da i na vsiakde razpravat ti si lud mahai se cheti v gogle ako e taka i tuka ne mersi
Контакти:  oshte problemi

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2007, 15:57
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Цитат:  (Guest @ Февруари 02 2007,00:48)

ne moga da si podkaram vpna na ubuntu 6 06
po tochno kubuntu 6 06
vseki vika vish v neta da ama kat sam pod linux ot kade ti net
mersi predvaritelno za pomoshta a da i na vsiakde razpravat ti si lud mahai se cheti v gogle ako e taka i tuka ne mersi

Колега,защо не пишеш на български - това се подържа прекрасно от линукс?Все пак сме българи.
И какво точно искаш да направиш?
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 03 2007, 02:41
Нерегистриран

ами извиняваите сега пиша под виндовс нета мие със пптп
и не мога да си направя самата варзка към интернет
и за това съм принуден да ползвам виндовс за сега не че е лошо но под линуь имаш повече свобода на деиствие а и как да си конфигна линикса без нет помогнете ми плесе
новак съм мерси  :
Контакти:  ре

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 03 2007, 07:36
delafer

Цитат:  (doctordre @ Февруари 01 2007,23:37)

еми като за начало- не съм се отказал от линукс, просто тва много ме изнерви и махнах всичко :D иначе до скоро бях с убунту с XFCE среда :24; относно харда - 20гб, не е голям,но е на края на живота си, дали е от това? а и сложин уин щото сега почва втори семестър и ми трябват solidworks и cadstar пък нз дали ги има за линукс :6;
едит: файловата система беше ехт3

Здр.! От това което казваш, според мен плачеш за новичък хард... sorry ама това е положението.
А относно cad-програмите виж тази страница.
Аз ползувам от време на време qcad за по-елементарни чертежчета, като ми се налага в работата. А за 3D и изобщо за промишлен дизайн ми е попадала VariCAD. По принцип и двата продукта са платени, но ако потърсиш ще намериш компилирани пакети и за твоята си дистрибуция, все пак са под GPL и сорса е достъпен... Не може да няма за ubuntu, или поне дебиански.

Редактирано от delafer на Февруари 03 2007, 07:49

Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 03 2007, 07:55
delafer

Цитат:  (Guest @ Февруари 03 2007,02:41)

ами извиняваите сега пиша под виндовс нета мие със пптп
и не мога да си направя самата варзка към интернет
и за това съм принуден да ползвам виндовс за сега не че е лошо но под линуь имаш повече свобода на деиствие а и как да си конфигна линикса без нет помогнете ми плесе
новак съм мерси  :

Я виж ТОВА

Общо 16 отговор(а) от Февруари 01 2007, 16:33 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с Убунту...

© 2014 Linux Index Project