Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Няколко Въпроса относно SUSE 10.1
Тема: Няколко Въпроса относно SUSE 10.1
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 01 2007, 18:29
Centrino

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2007

Оценка: няма

Здравейте,
Инсталирах си Suse 10.1 преди няколко часа(за първи път слагам такова "магаре" линукс :) ) Успях да подкарам някой работи, но не можах да подкарам Видеото( прочетох статията която я има в форума ) но не стана Видео картата ми е AtiRadeon9550. Ако можете да помогнете ще съм ви много благодарен. Явно някаде бъркам или самите драйвъри не работят.. И аз не знам :(((. Успях да си подкарам и Скайп но много стара версия... 1.xx ако някой знае по нова за Линукс да даде линк моля. А и нещо  xmms-а не ми работи както трябва избирам директорията кадето са песните и нищо не става :(((

Редактирано от Centrino на Февруари 01 2007, 18:31
Контакти:  Centrino
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 23:01
Centrino

Kak da podkaram 3d to ???pls pomognete..

PS sorry za latinicata ama ne6ty stana na kirilicata :(((  :29;  :6;
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 23:53
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

За съжаление това е версията за Linux на скайпа колкото и тъжно да е ... Хубаво е че поне си си направил труда да прочетеш статии от форума повечето не го правят :).Така ето ти за видео картата какво ми изкара google не знам дали ще работи все пак съм на nvidia до колкото видях трябва да имаш драивери за Linux в ati.org, но ето ти все пак линка.Понеже виждам, че имаш желание демек сигурно ще се задържиж :) ето ти няколко линка за твойто дистро, въпреки че аз ти предлагам да си инсталираш SuSE 10.2 казват,че се държи по - добре.Ето ти линковете:
тук, това е за командния ред, който ще заобичаш повярвай ми :). ето ти и една търсачка за пакети даваш advance и си слагаш дистрибуцията и после гледаш архитектурата i386 е за 32 битови процесори x86_64 са за 64 битови процесори:).
Виж това за кирилицата а нещото, което се сещам, че може да кара xmms да не свири е, че няма xmms-lib или xmms-mad не знам как се казва пакета точно в твойто дистро :).Лично аз те съветвам да използваш amarok много повече можеж да са насладиш на музиката с него :).Ето ти линк за амарок за твойта дистрибуция
Аиде успех :)тук

Редактирано от nikolavp на Февруари 01 2007, 23:55

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2007, 11:41
Centrino

Много ти благодаря Nikolavp но аз нали съм много любопитен и пипам навсякаде    и сега яко се прецака SuSe-a :)))))) явно ще прая формат ама пак ще съм на Suseде  ;)  наистина тая операционна система ми допадна и ми хареса. Напомня ми за първите ми стъпки с Win 95    Тогава по същия начин :))) има няма 1 ден от както е прясно инсталиран и.. опаа аз съм го сринал така стана и при Suse-a  за има няма 3-4 часа сринах системата  :6;  като си рестартирам системата и ми зарежда дирекно конзолата   и от там треа да се логна като Root  че да мога да въведа #init 5 че да ми зареди графичната среда  :24;  па и след като зареди ми вади някакви грешки  :21;
но.. мисля че ще се науча и не мисля да се отказвам от тая  OS. Много си допаднахме :))) щом ме издържа 4 часа работата е добре. Чао чао за сега   ;)  докато не преинсталирам системата  :24;
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Февруари 01 2007, 18:29 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Няколко Въпроса относно SUSE 10.1

© 2014 Linux Index Project