Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: open SuSe + audio
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 02 2007, 22:45
crazy_666

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

Пак съм аз и пак нямам звук........ :6;
вече си сложих SuSe, надявам се вече за по-дълго и пак скайпа си работи и пак не мога да слушам музика...........
alsamixer си е наред
alsaconf - няма такава команда........
Контакти:  crazy_666
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2007, 23:17
delafer

Регистриран: Март 2006

Еми много лесно - стартираш YAST - в менюто hardware си конфигурираш аудиокартата - непременно пробвай звука - ще ти даде бутон проба.
И още 1 уточнение - ти звук ли нямаш, или не можеш да просвирваш музика, което може да се дължи на липсата на няколко библиотеки (или както им викат - кодеци), въпреки че точно SUSE си свири mp3 и прочие "out of box"...

Но все пак си провери миксера - в менюто - мултимедия се намира, като след 1-вото стартиране ще ти се намърда в трея, за по-лесно стартиране... 99 % съм сигурен, че не са ти нагласени каналите...

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2007, 23:25
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

За xmms мисля че ти трябва xmm-lib или xmms-mad не съм сигурен, за амарок виж на страницата на amarok.kde.org, че нещо не ми я отваря и не мога да ти дам линк :)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2007, 23:49
crazy_666

http://img343.imageshack.us/img343/5012/snapshot1fc8.png
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 03 2007, 00:40
delafer

Регистриран: Март 2006

Значи пак питам... това е важно !!! Когато пробваш звука от настройките на аудиокартата в YAST   чуваш ли нещо ?

И няма нужда да отваряш конзола за alsamixer - тази програма която ти цитирах по-горе е графичния й фронт-енд в KDE... (kmix)

nikolavp@ - значи Сусето си инсталира realplayer и ползва за просвирване на мултимедията неговите библиотеки... Не мога да се сетя в момента дали на Amarok инсталирах допълнително xine-libs от нета, или си бяха тези от диска, но съм останал с убеждението, че са леко променени от обичайния им вариант. Едно съм сигурен, че когато  поисках да разкарам Realplayer-а YAST направо ми каза, че заради зависимости трябва да деинсталира и Amarok... В 10.1 си бях свалил xine-libs и amarok-xine от Packman и го махнах - Realplayer-а... но в 10.2 не стана - не правих ъпгрейд а инсталация на чисто. Вярно това беше първите 2 седмици след като излезе в началото на декември и още нямаше почти нищо за новата версия. След това вече остана само Slackware при мен и вече не мога да кажа как стоят нещата към настоящия момент...

Колкото до XMMS всичките му плъгини ги има на диска... Но това е адски морално остаряла програма - Gentoo май му биха шута, ако не се лъжа...

Редактирано от delafer на Февруари 03 2007, 01:08

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 03 2007, 10:09
crazy_666

Когато натисна тест на звука не се чува нищо. Когато напрая някаква промяна в настройките, звуковата система започва да се рестартира много бавно и когато стигне 100% започва отначало до безкрай....
когато се опитам да добавя песни в плейлиста на XMMS нищо не става.......списъка си оставя празен, а amarok ми изписва че неможе да изпълнява MP3
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 03 2007, 10:57
crazy_666

Много благодаря на всички за помоща....вече се оправих БЛАГОДАРЯ.........проблема беше че някой от плугините на XMMS не бяха сложени......... :6;
WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 03 2007, 11:10
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (delafer @ Февруари 03 2007,00:40)

Значи пак питам... това е важно !!! Когато пробваш звука от настройките на аудиокартата в YAST   чуваш ли нещо ?

И няма нужда да отваряш конзола за alsamixer - тази програма която ти цитирах по-горе е графичния й фронт-енд в KDE... (kmix)

nikolavp@ - значи Сусето си инсталира realplayer и ползва за просвирване на мултимедията неговите библиотеки... Не мога да се сетя в момента дали на Amarok инсталирах допълнително xine-libs от нета, или си бяха тези от диска, но съм останал с убеждението, че са леко променени от обичайния им вариант. Едно съм сигурен, че когато  поисках да разкарам Realplayer-а YAST направо ми каза, че заради зависимости трябва да деинсталира и Amarok... В 10.1 си бях свалил xine-libs и amarok-xine от Packman и го махнах - Realplayer-а... но в 10.2 не стана - не правих ъпгрейд а инсталация на чисто. Вярно това беше първите 2 седмици след като излезе в началото на декември и още нямаше почти нищо за новата версия. След това вече остана само Slackware при мен и вече не мога да кажа как стоят нещата към настоящия момент...

Колкото до XMMS всичките му плъгини ги има на диска... Но това е адски морално остаряла програма - Gentoo май му биха шута, ако не се лъжа...

Значи Novell махнаха поддръжката на mp3 след 9.2(първата версия, която ползвах), защото има проблеми с лиценза а това в америка и другите страни е много важно не е като тука секи втори с нелицензиран windows :).XMMS наистина е стара, но си върши работата и някои я предпочитат :), няма да споря за амарок vs xmms, защото мисля, че и двамата знаем, че амарок няма кой да го бие :).Иначе за realplayer-a мога само да кажа, че това беше една от причините да мина на Gentoo - знам всеки пакет защо е на машината и си правя програмата както си поискам.А ето защо и amarok ти е искал realplayer :)
Код: 
[ebuild   R   ] media-sound/amarok-1.4.4-r3  USE="kde mysql opengl -aac -arts -debug -ifp -ipod -mtp -musicbrainz -njb -noamazon -postgres -real -visualization -xinerama" LINGUAS="-af -ar -az -bg -br -ca -cs -cy -da -de -el -en_GB -es -et -fi -fr -ga -gl -he -hi -hu -is -it -ja -ka -km -ko -lt -ms -nb -nl -nn -pa -pl -pt -pt_BR -ro -ru -rw -sk -sl -sq -sr -sr@Latn -sv -ta -tg -th -tr -uk -uz -zh_CN -zh_TW"
Както виждаш има USE флаг real :) при мен е махнат, но SuSE са си компилирали пакета с него :).Gentoo rulez  :60;

Edit:Малко повече инфо за тези, които ги интересува въпроса с mp3 формата :) тук

Редактирано от nikolavp на Февруари 03 2007, 11:15

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 7 отговор(а) от Февруари 02 2007, 22:45 до сега

© 2014 Linux Index Project