Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » От текстов в графичен режим?
Тема: От текстов в графичен режим?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 19 2007, 11:20
mirmidon

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

За втори път ми се случва нещо интересно. Вчера при стандартното стартиране на kubuntu 6.10 системата ми се стартира в текстов режим и неоспях да разбера как да я подкарам в графичен режим. След преинсталиране на Kubuntu 6.10 днес се опитах да кача GIMP през Аdapt, всичко което трябваше инсталирах, но никъде не се появи въпросната иконка за стартиране на GIMP. От К менюто дадох рестарт екрана изгасна и до тук. Наложи се да рестартирам. След рестартирването, кубунтуту вече не се стартира в графичен режим, а направо в текстов. Коя е командата за стартиране на графичният режим и как след това да го настроя да се стартира направо в графчният режим.
Контакти:  mirmidon
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 19 2007, 13:09
gosheto

Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

Като ти се стартира в текств режим, напиши си потебителското име и паролата, след това
Код: 
startx

За преминаване от текстов в графичен режим (при пуснат Х сървър) става с клавишната комбинация
Код: 
Ctrl+Alt+FX

където от F1 до F6 са текстви конзоли, а F7 е графичен режим
Контакти:  gosheto
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 19 2007, 21:20
mirmidon

No avatar chosen

Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

Със startx  не стана даде ми някакъв критикал ерор, а с F-овете  ми пуска само черни екрани и не до тук. Преинсталирах го и сега е наред. Някакво обяснение, защо така се получава?
Контакти:  mirmidon
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 19 2007, 21:47
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (mirmidon @ Февруари 19 2007,21:20)

Със startx  не стана даде ми някакъв критикал ерор, а с F-овете  ми пуска само черни екрани и не до тук. Преинсталирах го и сега е наред. Някакво обяснение, защо така се получава?

Може би ако не го беше преинсталирал и беше дал грешката тук можехме да ти помогнем :). Друг път не преинсталирай така това не е Windows :D. А черните екрани ти ги дава, защото не си си пуснал терминалите и те съветвам да ги оставиш така аз ползвам само 2, защото все пак си гълтат памет.

Редактирано от nikolavp на Февруари 19 2007, 21:47

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Февруари 19 2007, 11:20 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » От текстов в графичен режим?

© 2014 Linux Index Project