Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Добавяне на диск без рестарт
Тема: Добавяне на диск без рестарт
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 11 2007, 20:21
PinkFloyd

Група: Li fans
Регистриран: Април 2005

Оценка: няма

Възможно ли е да се добави нов хард диск без рестарт и има ли значение дали е IDE,SCSI или SATA.
Контакти:  PinkFloyd
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 11 2007, 21:27
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (PinkFloyd @ Март 11 2007,20:21)

Възможно ли е да се добави нов хард диск без рестарт и има ли значение дали е IDE,SCSI или SATA.

Разбира се, че има начини, но тук вече си говорим за много Enterprice решения и определено ще ти излезе по солено :). Трябва първо "hotplug-a" да се поддържа на hardware ниво и чак тогава можеш да го включиш като опция в kernel-a. Да има значение какъв ще е диска, защото има значение какъв ще е контролера, но мисля, че и за IDE има hotplug контролери. Това сигурно се прави в някои компании, но определено както казах горе е крайно решение :), нещо направено с райд и така нататък :)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 11 2007, 21:41
PinkFloyd

Група: Li fans
Регистриран: Април 2005

Оценка: няма

Нищо не ми пречи да пробвам.В ядрото мисля че ми е включен "hotplug-a"За хардуерна поддръжка ще разбера.Става въпрос за добавяне на нов скъзи диск.Компа и контролера са маркови,пък ще видим.Нещо специфично?
Контакти:  PinkFloyd
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 11 2007, 23:19
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (PinkFloyd @ Март 11 2007,21:41)

Нищо не ми пречи да пробвам.В ядрото мисля че ми е включен "hotplug-a"За хардуерна поддръжка ще разбера.Става въпрос за добавяне на нов скъзи диск.Компа и контролера са маркови,пък ще видим.Нещо специфично?

Съветвам те да погледнеш добре документацията за контролера, защото последствията може да не са прекрасни. Защо изобщо ще ти трябва да правиш нещо такова. Толкова ли не можеш да си позволиш един рестарт :).

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Март 11 2007, 20:21 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Добавяне на диск без рестарт

© 2014 Linux Index Project