Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Slackware VS. Slamd64
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юни 22 2007, 20:45
DVDsMenta

Група: Li fans
Регистриран: Април 2007

Оценка: няма

Значи, аз съм с процесор AMD Althon 64 3000+. И скоро разбрах, че има неуфициална версия на Slackware за моят тип процесор. Но като по прочетох малко ми направи впечатление, при Slackware минималното количество необходима рам е 16-32 MB, докато при Slamd64 e 128. Което ме учуди, как тъка едан и съща ОС пък толкова разлика в ресурсите? И затова искам да попитам да ли двете са еднакви.....заслужава ли си да си сваля Slamd64 или не.....какво ще спечеля от това (най-вече процесорът ми).
++++++++++++
     Бих се радвам на малко разяснение и още повече, ако някой може да ги сравни накратко по основнире параметри ( сугурност, производителност и тн.) Абе коя е по-добре да си сложа в предвид процесора ми и какво ще спечеля от това ?!!
Мерси предварително са всички които ще се включат по темата !!
Контакти:  DVDsMenta
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 25 2007, 22:38
DVDsMenta

ЕЕЕЕЕ, никой ли няма да вземе отношение? !!
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 26 2007, 12:27
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Как OS-а ще е един и същ ?! Най-малкото по отношение на архитектура - едната е 32bit версия , другата - 64bit .

Това за RAM-та - изцяло зависи операционната система какви характеристики има. Това, че е дадено , че върви с минимум 128 РАМ , не означава , че не може да го пуснеш на по-малко.

http://www.slackware.com/
http://www.slamd64.com/
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 26 2007, 13:41
DVDsMenta

Аха окс, но на мен ми е интересно най-вече дали има смисъл да сменям Slackware с Slamd64 като се има предвид вида на процесора ми (AMD  64 bit)...Това ме интересуваше най-вече. :33;
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 26 2007, 20:02
delafer

Регистриран: Март 2006

Еми защо не пробваш и после ще споделиш тук впечатления... тук все пак никой не е "пенкилер". Щом никой не ти отговаря по същество, значи няма опитали.  :)

Редактирано от delafer на Юни 26 2007, 20:03

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 27 2007, 13:31
DVDsMenta

Окс,де не се впрегаи толкова! Изпитах я, т.е. инслталирах си Slamd64 и не съм мн. впечатлен. Значи, ако си с 64 битова АМД компа ти работи доре-долу с 20-30% по бързо, което си е супер, но за съжаление Slamd64 все още е "недоразвит", например няма флаш във fireFox и като цяло доста е малко инфото за ОС-а. Ако нещо се прецата тряя да се оправеш сам (като се има предвид, че за разлика от Slackware има и доста бъгове) отнема доста време за настройка.......Тряяя да си мн. навитре с нещата да се оправяш сам (без помощ от форуми, групи и дори и от самата система). Аве help никъде няма и поне при мен се налагаше се постояно нещо да настройвам, аз лично предпочитам стандартната версия, е хубавое да ти е по бърза системата, но с цената на какво ?! Аз ще изчакам малко (година според някой) и ще има и офицялна версия за 64 бита, е поне се надявам де, но като сяло Slackware не поддържа, а Slam64 ми се вижда още не достатъчно стабилна.
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Юни 22 2007, 20:45 до сега

© 2014 Linux Index Project