Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Разделяне на харда
Тема: Разделяне на харда
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 12 2007, 18:42
makrosxxx

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2006

Оценка: няма

До скоро имах два харда- SATA и ATA. Съответно с Windows 2003  и Linux, ала единия се скапа.
Та въпроса ми е следния Искам на SATA да инсталирам windows i Linux, като създам един дял с Etx3, един дял с NTFS, един SWAP дял и един дата дял с FAT32 файлова система. Може ли някой да каже дали ще имам проблеми с толкоз различни файлови системи (има ли опасност да се скапе харда) на един диск. Линдолс дяла ми е праймъри и е зададен като актив, Linux дяла и SWAP също ли би трябвало да са праймъри и дали ще има някъкви проблеми като линдолс, Линукс дяла и слапа са праймъри и са извън ехтендит дяла.
Моля кажете ако имате някъкви забележки и съответно дайте предложения !

Редактирано от makrosxxx на Юли 12 2007, 18:42
Контакти:  makrosxxx
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 13 2007, 10:12
liubeto

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Здрасти, няма никъкъв проблем да си натовариш хард-а с различни файлови системи не се притеснявай от това много се съмнявам да се скапе. Primary partiton трябва да ти е само / и съм чел, че даже не е задължително, слап дяла го дай logical и няма да е зле да го монтираш в началото като те пита, също на / мисля че трябва да му се сложи флаг bootable. Бих ти препроръчал една програмка, за съжеление не е безплатна, но се справя супер - Norton Partition Magic, аз съм използвал 8 версия и останах много доволен, иначе ти си знаеш gparted. Успех!

Once you go slack, you never turn back :)
Контакти:  liubeto
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 13 2007, 14:50
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Няма проблем при тези дялове които си избрал, не разбрах дали вече си ги инсталирал обаче. Ако не си инсталирай първо windows. От инсталатора му си направи и вторият дял който ще ти е за data, това което си решил да бъде за Линукс го остави празно, не прави дялове и не ги форматирай (това ще го направиш от инсталатора на линукс) И горе са ти дали съвет на / да направиш бутабъл флаг, не го прави. Не е нужно / да е на primary дял, но ако имаш възможност го направи такъв, това по повод ограничението от 4 primary дяла на един физически диск, повече от 4 неможе.

Общо 2 отговор(а) от Юли 12 2007, 18:42 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Разделяне на харда

© 2014 Linux Index Project