Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 25 2007, 16:42
malinka

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2006

Оценка: няма

Какво означва Platform Linux i686?

Контакти:  malinka

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 26 2007, 09:06
GetOff

No avatar chosen

Група: Awaiting Authorisation
Регистриран: Юли 2007

Ядрото на Linux, което е основното в операционната система се компилира от сорс който е специално написан за определен вид процесор. Две са основните фамилии процесори- Intel и AMD, използвани в съвременните компютри. Тези фамилии процесори се различават по производителност, възможности и параметри както една от друга така и различните реализации във фамилиите. Това налага определена кодировка за да се избегнат проблемите след инсталирането на погрешна версия на ядрото.

За процесори Intel е приета кодировката: i-x86 което означава платформа за Intel процесор версия (3)86, (4)86, (5)86, (6)86  и т.н. В твоя случаи, ядрото или съответния софтуер които искаш да инсталираш е писан(оптимизиран) за работа с процесор Intel 686(i-686).
Контакти:  GetOff
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 26 2007, 13:11
malinka

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2006

@GetOff Благодаря за отговора!

Вече съм инсталирала Ubuntu 7.04. За съжаление (и срам за мене) когато си купувах новия компютър въобще не разбрах, че процесорът му е 64-битов. И доколкото си спомням, съм сложила дистро за 32-битов процесор. Не знам, тогава въобще не мислех за това. Понеже по време на инсталация Убунту се държа много интелигентно - разпозна всичкия хардуер и сам си направи всички настройки, възможно ли е да е разбрал какъв е процесорът и да е сложил версията за него? Питам, защото искам да ползвам wine, а разбрах, че той има варианти за 32 и за 64 битови инсталации.
А това, че имам такава платформа, разбрах от сайт с информация за ip-то ми и разни други подробности за компютъра.

Редактирано от malinka на Юли 26 2007, 13:12

Контакти:  malinka

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 26 2007, 15:02
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Не се притеснявай постъпил си правилно, все още за десктоп се препоръчва 32 битова версия на дистрибуцията, каквато е твоята в момента, така, че ползваш си 32 битови приложения и не се притесняваш.

Общо 3 отговор(а) от Юли 25 2007, 16:42 до сега

© 2014 Linux Index Project