Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Linux срещу Win за потребителски цели
Тема: Linux срещу Win за потребителски цели
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 20 2007, 12:36
LiNewbie

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2007

Оценка: няма

Здравейте, от година и нещо се чудя дали да мина на линукс на домашната ми десктоп система. Основните причини да планирам да направя това са по-добрата сигурност, стабилност и скорост с които знам че се слави Linux. Гледал съм revolutin OS и цялата идея на проекта ми допада много, но аз едва ли ще ползам линукс за програмиране. Чудя се дали ще ми е достатъчно комфортно с тази ОС за обикновенни потребителски цели като, сърфиране из нета, филми, музика и тн.(с игрите ми е ясно как стоят нещата, но това не е проблем). Притеснява ме също проблема с драйвърите за системата ми, защото изобщо не ми е ясно как ще ги инсталирам на линукс .
Та бих искал да чуя вашето мнение, защото доста хора мислят като мен и си стоя на windows защото всичко е лесно и някак познато :-P
Контакти:  LiNewbie
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 20 2007, 13:51
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

почти всички съвременни дистрибуции на linux са като live cd-та демек бутваш от CD-то и вече имаш linux без да го инсталираш или да правиш каквито и да било промени по дисковете си

ще можеш да ровиш в нетът да гледаш филми и да слушаш музика (вярно малко по бавно щото всичко се тъпче в рам-ът ти но ще придобиеш представа за какво иде реч и дали ти харесва изобщо)

чак след като се убедиш от live cd-то че linux ти харесва можеш да си го инсталираш успоредно с windows-а така при пускане на машината ще можеш да си избираш коя от двете ОС да ти се зареди

като поработиш малко с linux сам ще можеш да прецениш дали ти е достатъчно конфортно с него че да батисаш windows
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 20 2007, 19:22
pavelludiq

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: няма

Аз ползвам линукса именно за това, слушам музика, гледам филми(сдори играя някой игри които тръгнат) обработвам дигитални снимки, сърфирам в нета, бих казал че единственото по трудно нещо зца мен е че трудно се сдържам да не почна на ново да си "поправям" работещата система :D но за обикновенния потребител това не е проблем, те нямат нужда да оправят работещи неща :D за драйвърите само за видеото ще ти потрябва малко познание(нищо сложно всъщност) а те всъщност ти трябват само ако си слаггаш игри или берил или компиз(демек 3д ефекти ако ти трябват) повечето програми за уйндолс които може да ти потрябват имат аналози и някой от тях дори са по добри от уйндолс аналозите им, други са по зле(Ktorrent е добър но на мен лично uTorrent ми липсва например) но не е нищо с което да не може да се свикне. Всъщност линукс не е изобщо трудно, просто е различно, да речем при уйн-а ако не знаеш кво е фат32 и NTFS няма да можеш да инсталираш хп-то нали? Същото е, просто трябва да знаеш някой неща за самата система предварително, но не е нищо по сложно от колкото е било като си се запознавал със уйндолса за първи път. Мога да дам пример наистина със файловата система защото това е най очевидната разлика, вместо С: и D: имаш руут и така на татък. Мисълта ми епросто че не е по трудно, просто е различно като да си карамл цял живот кола и да се камчиш на мотор, гаста не е на педала а на ръкохватката и така на татък нещо подобно е :D Късмет...
Общо 2 отговор(а) от Септември 20 2007, 12:36 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Linux срещу Win за потребителски цели

© 2014 Linux Index Project