Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Разделяне на хард
Тема: Разделяне на хард, едно въпросче...
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 27 2007, 22:48
finley

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Купих си нов компютър, но онова дете на природата дето ми е инсталирало ми е разделило харда на 2по 40гб.Сега идва трудната задача искам да разделя часта в която се намира бозата на 3(иначе казано C), един дял за боза, 1 за Дебиан и един дял да ми остане свободен... до тук лесно, но разговарях с един приятел който си е правил този експеримент и ми каза,че дяла на който няма Windows после не искал да се отваря и се налагало да се форматира, а на мен това не ми върши работа, защото всички важни работи ми се намират на него. Въпроса ми е някой правил ли е тази маниполация и какво ще се случи с D ако се опитам да разделя(и форматирам) C без да закачам D.

Linux debian 2.6.16-2-686 #1 Sat Jul 15 21:59:21 UTC 2006 i686 GNU/Linux
Контакти:  finley
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 28 2007, 18:32
tonitochev

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

Сложно е, ако искаш да си запазиш цялата информация на С. Тогава първо ще трябва да дефрагментираш дяла и да преместиш цялото инфо (инсталираният уиндоус и там квото има ) в началото на диска и да смалиш този дял до размера, който ти е нужен за Уиндос. Ще се освободи неформатирано място, което може да разделиш на няколко дяла и да форматираш както си искаш. Лошото е, че операцията с преместването на информацията и смаляването на първият дял отнема страшно много време. Така че най бързият начин е смело триеш С и си създаваш дяловете, които ти трябват. После, ако държиш на Уиндоус, си го инсталираш първо него на първият дял и след това Линукс. Това е.

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 28 2007, 19:08
finley

повечето което си написал го знам, аз C-то вече съм му хвърлил мерника :)  въпроса е D-то дали няма да се засегне ако разделя C-то на части.
Ако питаш мен Windows не ми трябва, но в нас има и други индианци който ползват windows, иначе аз нямаше да му се чудя :8;

WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 28 2007, 21:37
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Цитат:  (finley @ Септември 28 2007,19:08)

повечето което си написал го знам, аз C-то вече съм му хвърлил мерника :)  въпроса е D-то дали няма да се засегне ако разделя C-то на части.
Ако питаш мен Windows не ми трябва, но в нас има и други индианци който ползват windows, иначе аз нямаше да му се чудя :8;

Не мисля че има проблем с Д-то ако не го форматираш той ще си остане в fat ntfs ext3 или какъвто формат е без да изчезне инфото т.е. ще можеш да го четеш и от дебиан и от бозата

Редактирано от devik на Септември 28 2007, 21:38
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 28 2007, 23:29
finley

Много благодаря, може да ви се е струвал глупав въпроса :22;  но исках да бъда сигурен преди да предприема нещо :)

WEB  
Общо 4 отговор(а) от Септември 27 2007, 22:48 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Разделяне на хард

© 2014 Linux Index Project