Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Кирилица за Suse 9. 2
Тема: Кирилица за Suse 9. 2, Как да си пусна кирилицата
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 29 2005, 19:21
spawnbg

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Искам да попитам как да си пусна кирилица на Линукса. Какво ми трябва и съответно как да го пусна. Съжалявам ако въпроса ми е елементарен но съм още съвсем нов потребител на Линукс ???
Контакти:  spawnbg
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 29 2005, 20:18
Zero_effect

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2005

Оценка: 5

Шрифтовете сигурно са ти инсталирани по подразбиране, затова за тях няма да ти обяснявам.

Ако си с КДЕ отиди в контрол центъра и там отиди на онзи раздел с флагчетата, в който се споменаваше нещо като Регионал нещо си и там има keyboard layout. Избери от лявата листа на това, което ще ти се изобрази в дясно Bulgarian или нещо от сорта и му дай add след това apply. Сега отиди на keyboard shortcuts и там най-долу в списъка е hotkey-а за сменяне на кирилица и латиница - настрой си го.

За ГНОМ е в менюто desktop -> preferences и се казва keyboard бутона. В това меню има всичко, което ти трябва.
Контакти:  Zero_effect

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 94584818
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 29 2005, 22:14
spawnbg

No avatar chosen

Мерси,но аз искам да е BG Phonetic,а не обикновената кирилица.
П. С. Защо не ми позволява да си избирам комбинация от 2 клавиша за смяна на азбуката
Контакти:  spawnbg
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 30 2005, 00:52
Drakula

Най-ефикасният начин за настройка на кирилицата според мен е настройка на ниво X сървър, а не на на ниво Window manager. Как става това, може да бъде видяно в тази статия на Георги Чорбаджийски. Вярно, че е писана за Slackware, но настройките на кирилицата важат за всякакви дистрибуции.
Основното предимство на този подход е, че настройваш веднъж и забравяш.
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 30 2005, 10:11
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Специалнно при Сусе най-добрият вариант е като използваш приложението 'sax2' ... Стартирай го чрез 'Alt+F2' в графичната среда и като напишеш 'sax2' ... след като те попита за root паролата и след това ти отвори приложението остава само да разцъкаш в 'Input Devices --> Keyboard' ... умишлено няма да ти дам повече наставления  :;):

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 03 2005, 23:05
Firestorm_1

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Цитат:  (stumps @ Август 30 2005,10:11)

Специалнно при Сусе най-добрият вариант е като използваш приложението 'sax2' ... Стартирай го чрез 'Alt+F2' в графичната среда и като напишеш 'sax2' ... след като те попита за root паролата и след това ти отвори приложението остава само да разцъкаш в 'Input Devices --> Keyboard' ... умишлено няма да ти дам повече наставления  :;):

a sled towa ot kade se nastroiva smqnata na ezicite??
Контакти:  Firestorm_1
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Август 29 2005, 19:21 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Кирилица за Suse 9. 2

© 2014 Linux Index Project