Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Distro, омръзна ми
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 15 2007, 22:22
HolyGangs7er

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2006

Оценка: няма

моля препоръчайте някъква СТАБИЛНА на 1во място дистрибуция , досега не намерих нито една такава , не ме интересува колко е сложна , ако ще ще си конфигурирам процесора и кабелите , но да няма бъгове . благодаря
Контакти:  HolyGangs7er
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 15 2007, 23:25
pavelludiq

Регистриран: Декември 2006

Debian  stable, стабилна, не особено трудна(не знам защо казват че е от тея за напреднали след като аз със 2 седмици опит си я инсталнах и си бачках с перфектно конфигурирана система), ако не ти се занимава със бъгове и крашове е перфектна. не просто е стабилна ами е и функционална и аз лично си я ползвам само в текстов режим за образователни цели(опражнявам си командния ред с нея) а иначе музиката и филмите си ги гледам на кубунту, почти нямам проблеми с кубунтуто. Пробвал съм доста дистрибуций, за по няколко часа, но от повечето останах разочарован на бързо :D , дебиан е правилния избор според мен.
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 16 2007, 00:00
Pipone

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2007

Цитат:  (pavelludiq @ Октомври 15 2007,23:25)

Debian  stable, стабилна, не особено трудна(не знам защо казват че е от тея за напреднали след като аз със 2 седмици опит си я инсталнах и си бачках с перфектно конфигурирана система), ако не ти се занимава със бъгове и крашове е перфектна. не просто е стабилна ами е и функционална и аз лично си я ползвам само в текстов режим за образователни цели(опражнявам си командния ред с нея) а иначе музиката и филмите си ги гледам на кубунту, почти нямам проблеми с кубунтуто. Пробвал съм доста дистрибуций, за по няколко часа, но от повечето останах разочарован на бързо :D , дебиан е правилния избор според мен.

само ми е интересно.. защо са ти две близки като вид/функции/пакетни менаджери диструбуции, да правиш различни неща на тях? :)
Контакти:  Pipone
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 16 2007, 00:13
pavelludiq

Регистриран: Декември 2006

одговорът, исках да си купя един евтин лаптоп без много ресурси и исках да видя дали като му инстална дебианминимум инсталация ще се справя със слушане на музика и такива работи в текстов режим(да пестя батерията и място на харда) Не си купих лаптопа, но май е било за добро, не че беше скъп за 50 кинат ми го даваха но ще събера пари за нещо по сносно. А инсаче дебиан съм инсталвал и напълно функционална десктоп среда и бях доста доволен, повече работа иска от кубунтуто, но е доста стабилно и върши работа.
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 16 2007, 00:36
saejoh

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

Цитат:  (HolyGangs7er @ Октомври 15 2007,22:22)

моля препоръчайте някъква СТАБИЛНА на 1во място дистрибуция , досега не намерих нито една такава , не ме интересува колко е сложна , ако ще ще си конфигурирам процесора и кабелите , но да няма бъгове . благодаря

какво си пробвал досега кажи, за да не ти препоръчваме нещо, което ти е до болка познато. Пък и трябва винаги да знаеш, че никога няма да срещнеш абсолютно небъгаво дистро. Просто такова животно "нема". Всичко тече, всичко се променя... Ако едно нещо е оправено, друго се сбъгясва и така до края на света. Вземи да речем SuSE, сега вече openSUSE 10.3 - то откакто е тръгнало, все си е във фаза "РАЗВИТИЕ" ()

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 16 2007, 01:53
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs
Регистриран: Август 2005

Не и Debian Stable. Може да почакаш и 2 години, докато се промени. Но през това време ще се радваш на перфектно, стабилно и многофункционално дистро.

Редактирано от phantomlord на Октомври 16 2007, 01:53

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 16 2007, 03:13
alkor

Регистриран: Ноември 2006

Съгласен съм за Debian Stable, че много стабилна дистрибуция, въпреки че нещо ALSA-та дава някакъв проблем и нямам звук. Но като цяло е много добра. Друга много стабилна дистрибуция но и сложна е Slackware наистина е много добра. Ако избереш нея, препоръчвам ти да си я оставиш с KDE. Всяка следваща версия която излиза е стабилна, това е една от дистрибуциите които не се съобразяват със срокове. Всяка нова версия излиза когато е готова. И още едно дистро което не съм пробвал все още но доколкото знам е доста добра е Gentoo. Характерно за нея е, че тя се компилира за твоята машина, но до някъде не толкова добре. Има LiveCD, още не съм го пробвал защото Х-са се изключва.

Редактирано от alkor на Октомври 16 2007, 03:14

-  P C  -
MB-ASUS M2N-E/NF570/s.AM2
CPU-AMD ATHLON 3800+/64bit/x2/s.AM2
V.C.-GeForce 7900GS DDR3 PCI-E 256MB HDTV
RAM-KINGSTON 2x1GB /DDR2/667
Контакти:  alkor
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 16 2007, 09:20
mhydra

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Цитат:  (HolyGangs7er @ Октомври 15 2007,22:22)

Мога да ти препоръчам Мандрива или Федора. Не знам какво имаш предвид под "стабилна" но тези двете определено са от най добрите.Не забиват, имат прекрасен пакетен мениджър, изчистени са от бъгове и работят доста производително.
Мандрива е по като за новаци а Федора е като за по напреднали. Пробвай на лаив цд и двете и си реши коя ти по харесва.

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.
Контакти:  mhydra
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 16 2007, 12:07
ivopz

No avatar chosen

Регистриран: Февруари 2006

Препоръчвам Fedora.
Ако искаш по-стабилно и имаш пари RHEL 5,ако нямаш пари CentOS 5.
Вече според зависи как ги използваш може да изискват невероятен хардуер с Gnome и смешен хардуер с 1MB видео с dwm.
hafun
Контакти:  ivopz
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 17 2007, 09:48
H0lyGanGs7eR
Нерегистриран

slojih si mandriva kakto kazahte , dosega bqh s ubuntu ( apt-get )  sega oba4e vsi4ko se omazva . tarsq si cedega to mi iska nqkkvi paketi , tarsq gi v neta i taka nznm dogoka 6te me motae . kakvo mu e hubavoto na paketniq mu menajer? az li izpuskam ne6to  :14; izvinqvam se za 6liokavicata , ama predi 15 min si go slojih
Контакти:  H0lyGanGs7eR

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 13 отговор(а) от Октомври 15 2007, 22:22 до сега

© 2014 Linux Index Project