Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Съвет за дистрибуция
Тема: Съвет за дистрибуция
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 18 2007, 21:56
cdiem

No avatar chosen

Група: Li maniacs
Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

Днес изпробвах новото Убунту (7.10) и не останах много очарован. Затова в момента търся дистрибуция, която през уикенда да инсталирам на лаптопа ми (не ми се стои със старото убунту вече). Търся добре поддържана от дистрибуцията KDE среда; стабилна дистрибуция, защото работя с компютъра си; не е задължително дистрибуцията да е user friendly.
В момента се колебая между Archlinux, Slackware и Debian stable. Някой може ли да ми каже (моля) коя версия на ядрото в момента се използва в Debian stable? Защото всяка нова версия като че ли идва с по - добри възможности за лаптопи, по - точно за power management (тук също бих искал съвет, дали това е така). За Archlinux е лесно, винаги най - новата версия на ядрото. За Slackware, лесно ли се преминава от една версия на Slackware на друга? Ако имате и други предложения - очаквам ги. Мерси предварително, cdiem.
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 18 2007, 22:12
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Мога само да ти предложа PC-BSD, просто това за работна станция много започна да ми се издига в очите последните месеци ;). Опитай го, няма да съжаляваш - можеш да погледнеш и някои от нещата изписани в Distrowatch :).
Успех  :8;
Едит: Сега видях, че говориш за лаптоп - не знам как ще се държи BSD ядрото с лаптопите, защото там нещата са малко по - консервативни, въпреки че ако не е най - новата мода би трябвало да работи без проблеми ;). За лаптоп мога да ти препоръчам Arch и Fedora; първото не съм го ползвал, но все хубави работи съм чувал за него/нея :)

Редактирано от nikolavp на Октомври 18 2007, 22:14

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 18 2007, 23:51
HolyGangs7er

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2006

в случая ти препоръчвам едно от тези : Slackware , Mandriva , Fedora . за федората само съм чел че имала добра поддръжка за лаптопи . слауеъра съм го оглеждал обстойно и има повечето нужни за лаптоп неща , на моя специално перфектно се държа , има си ъпдейтове и slack-grade  доколкото чух има вече. в момента съм с мандрива , и ти я препоръчвам защото 1во е супер като дистрибуция  , юзър френдли е( според мен за лаптоп това е важно ) и има също добра подръжка на лаптопи : доколкото разбрах 2008.0 е тествана на 30сеттина модела .
Контакти:  HolyGangs7er
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 19 2007, 10:49
tolostoi
Нерегистриран

Стабилният Дебиан е с 2.6.18-5 ядро, винаги можеш да го пробваш, няма да сгрешиш  :D Относно Федора мисля на 11 ноември ще излезе Федора 8 има бета, аз лично се върнах на Дебиан след като пробвах федора 7, а вече има GoBuntu http://www.ubuntu.com/products/whatisubuntu/gobuntu това е Убунту само със свободни пакети (нещо като Столман едишън, или просто носталгия на дивелопърите на Дебиан които вече са в отбора на Убунту   :D  ) Аз задължително ще го пробвам с текстов инсталартор било.
Контакти:  tolostoi

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 19 2007, 21:24
cdiem
Нерегистриран

Мерси на всички, които ми отговориха. Реших да се пробвам с Дебиан testing, надявам се да е с по-ново ядро от stable; за Archlinux, май няма да имам време да го изуча както трябва. Ако имам проблеми с Дебиана, ще пиша.
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 20 2007, 01:00
mhydra

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Ти не каза каква дистрибуция търсиш. Дали за нови потребители или за такива с повече опит. Щот дебиана си е за по опитни потребители. Иначе според мен перфектния избор или Мандрива или Федора.

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.
Контакти:  mhydra
WEB  
Мнение #7
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 20 2007, 09:43
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Цитат:  (Guest @ Октомври 19 2007,21:24)

Мерси на всички, които ми отговориха. Реших да се пробвам с Дебиан testing, надявам се да е с по-ново ядро от stable; за Archlinux, май няма да имам време да го изуча както трябва. Ако имам проблеми с Дебиана, ще пиша.

Ядрото на дебиан lenny /testing/ в момента е 2.6.22-6 - в момента съм с него и нямам оплаквания с лаптопа.Единствено трябваше да сваля сорса за wireless-a Atheros всичко друго тръгна без проблеми през нетинстала.

Редактирано от devik на Октомври 20 2007, 09:46
Контакти:  devik
WEB  
Общо 6 отговор(а) от Октомври 18 2007, 21:56 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Съвет за дистрибуция

© 2014 Linux Index Project