Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Компютъра се рестарира под Linux
Тема: Компютъра се рестарира под Linux, ...без никаква причина
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 22 2007, 15:33
IvanX

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2007

Оценка: няма

На компютъра имам Windows XP и Slackware 11.0. Всичко си вървеше нормално докато слака почна да се рестартира без никаква причина. Пробвах с няколко живи диска - правят същия проблем. Накрая инсталирах Debian 4.0 (по време на инсталцията машината пак се рестарира няколко пъти) никаква промяна. Бозата си върви без никакъв проблем. Захранването е ново и няма как да е от него. Помощ!  :60;
Контакти:  IvanX
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 22 2007, 17:06
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Много странно. Има ли някаква закономерсно кога ти се рестартира компютъра - например при инсталацията на Debian ?

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 23 2007, 10:46
IvanX

No avatar chosen

Рестартира се по всяко време при инсталацията на debian - веднъж в разделянето на дяловете, друг път при избора на пакети... :12;
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 23 2007, 11:32
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Нещо с железата е този проблем, предполагам нещо прегрява, под windows като го натоварваш по продължително време не показва ли син екран? Клоквал ли си го? Да не е лаптоп?
Следващият път като се рестартира влез веднага в БИОС-а и виж температурите, вентилаторите, нещо съмнително дали има.

Редактирано от tolostoi на Октомври 23 2007, 11:33

Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 23 2007, 12:03
mhydra

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

А да не би е стар компа и кондензаторите да плачат за смяна или пък паметта да не е наред?
Във всеки случай обаче е железорен проблем :D

Редактирано от mhydra на Октомври 23 2007, 12:04

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.
Контакти:  mhydra
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 23 2007, 17:35
IvanX

No avatar chosen

Да, pc-то е старо - на 6 години и май сервиза няма да му се размине тоя път  :29; Температурата е нормална, само вентилатора на видеото върти по-бавно (въпреки това под Windows-a върти всякакви игри, а под Linux на една конзола се задъхва).  :(

Редактирано от IvanX на Октомври 23 2007, 17:40
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 23 2007, 19:45
mhydra

No avatar chosen

Според мен може и да е паметта. Имал съм такъв случай. Линукса наистина използотворява лакомо всякакви ресурси особено ако те са бързи и са по много :D  Но е и също така много по-оптимизиран от Винбоза.
Та това е причината за тези проблеми. Провери си паметта с мемчек и ако можеш и разбираш то намали малко таймингите . По-разхлабени тайминги ще е подобре и няма да ти се срива ако е от паметта.

WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 24 2007, 09:22
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

Цитат:  (mhydra @ Октомври 23 2007,19:45)

Според мен може и да е паметта. Имал съм такъв случай. Линукса наистина използотворява лакомо всякакви ресурси особено ако те са бързи и са по много :D  Но е и също така много по-оптимизиран от Винбоза.
Та това е причината за тези проблеми. Провери си паметта с мемчек и ако можеш и разбираш то намали малко таймингите . По-разхлабени тайминги ще е подобре и няма да ти се срива ако е от паметта.

локомо е глупаво определение - linux ползва ОПТИМАЛНО ресурсите на компютърът - примерът с употребата на RAM памет е показателен

под windows се наложило схващането че колкото повече своботна RAM памет имаш  толкова по добре - реално погледнато това значи че толкова повече RAM памет седи НЕИЗПОЛЗВАНА и казано в прав текст си се набутал за нея

имаено защото linux ползва активно хартуерът при него по често се откриват дефекти в хартуерът които при черчавето остават скрити (дори и то да забие не е нищо особено :))
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 24 2007, 09:36
mhydra

No avatar chosen

На мен мисълта ми беше че линукса при по-калпава рам и с малко по затегнати тайминги на паметта се получава такъв резултат докато във Винбоз може и да не се усети.

WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 24 2007, 11:48
IvanX

No avatar chosen

Цитат:  (mhydra @ Октомври 23 2007,19:45)

Пуснах един memtest - не откри никакви грешки. А какво представляват таймингите и как да ги намаля?
WEB  
Общо 10 отговор(а) от Октомври 22 2007, 15:33 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Компютъра се рестарира под Linux

© 2014 Linux Index Project