Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Защо се махнахте от бозиндолса?
Въпрос: Защо се махнахте от бозиндолса?, (То май са много причинете ама айде) Общо гласове: 121
Възможни отговори Гласове Статистики
Вируси 9 [7.44%]
Тежките Антивируси 5 [4.13%]
Постоянните съобщения за грешки 6 [4.96%]
Ужасния интерфейс 0 [0.00%]
Много би беше лесен 6 [4.96%]
Мечтаех да компилирам 2 [1.65%]
Нямаше Beryl/Compiz 1 [0.83%]
Като видях скрийншоти на Линукс и... 12 [9.92%]
Неможех да я търпя бозата 8 [6.61%]
Всичките отговори заедно 72 [59.50%]
Гостите на тези форуми не могат да гласуват
Тема: Защо се махнахте от бозиндолса?, То май са много причинете ама айде
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 26 2007, 17:14
me4oslav

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2007

Оценка: няма

То май още без никой да е гласувал има изявен фаворит ама.
Нямам място за отговор "Друго",ма то едва ли е нещо друго.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 17:38
pavelludiq

Регистриран: Декември 2006

Преди всичко това че мразя да инсталвам антивирусни и ме мързи да си потдържам уйндолса и да му чистя лайната, ше ме прощавате за думите но уйндолса може и да бачка като хората понякога, но това не означава че цапа по малко и накрая затъвам в дигитални лайненца които или трябва да чистя, или уйна се задушава и умира в собствените си фекалий и ми се налага да го изрина и преинстална. Иначе не съм се оплаквал заради скапания интерфейс, преди да видя KDE. Като вторичвна причина обичам да бърникам където не ми е работа, а уйна е доста ограничен в това отношение :D

пп мит е че уйна е по юзър френдли, система която се отнася с мен като с престъпник и с недоверие(с основание в моя случай :D) не ми е приятел :D Незнам кой би си купил сам ченге което да го следи и да ум казва кво може и не може да прай с компа си, като си го откраднеш е по сладко :D
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 18:08
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Колкото и да е странното - никое от горните  :24; Просто търсех нещо малко по - различно едно лято изпълнено със скука в тоя шибан град  :D . Windows-a не го мразя и не мисля, че хората се отнасят с достатъчното уважение към него ;). Сега съм радостен де, защото след 2008 спира поддръжката на Windows XP и тогава вече ще стане тегаво. Иначе за лаптоп може бих предпочел Windows XP, ако имах парите разбира се  :43;

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 18:52
me4oslav

Като тръгнахме на темата за лаптопите,ако имах бих си сложил Slack или Debian(не съм ги пробвал) и ще взема  да пробвам и тая прехвалена Vista някой ден,да я вида що за чудо е.

Редактирано от me4oslav на Октомври 26 2007, 18:53

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 19:19
nikolavp

Цитат:  (me4oslav @ Октомври 26 2007,18:52)

Като тръгнахме на темата за лаптопите,ако имах бих си сложил Slack или Debian(не съм ги пробвал) и ще взема  да пробвам и тая прехвалена Vista някой ден,да я вида що за чудо е.

Slack e мазохизъм за лаптоп  :17; Debian е добре, но ако лаптопа ти е по - новичак става доста тегаво ;). Най - добре според мен са федората и Gentoo, но Gentoo не е за лаптоп заради компилирането(можеш да се печеш на тоя лаптоп), а федората става, но някакси не ме кефи rpm като система за пакети, нищо, че е нахвалена :). Тва sidux може би е добро за лаптопче, а убунту няма и да го барна  :D

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 19:42
me4oslav

ааа от fedora имам кошмари с тоя yum,ма ми е голям мерак като ми се прецака ubuntu-то на PC-то да пробвам slack,ползвал съм slax на liveCd и беше много изчистен,стабилно KDE(3.5.2) абе много хубав.Иначе за самия slack съм чувал,че е добре да се ползва на KDE,не на Gnome,а помеждудругото някой да е пробвал новата Mandriva 2008 хубава ли е,щото 2007 беше добра,ама 2006 с това 3.4.2 KDE мали колко зле беше.

П.С. Уиндоуса е толкова user-friendly,колкото аз разбирам от fedora(т.е. изобщо не е)като се почнеше:
1.CCleaner
2.TuneUp
3.SuperCleaner
4.Kaspersky
5.SpywareDoctor
И това е на чист win,а си преставете на мръсен,нема да ми стигнат символите да изредя колко и какво ли не пусках за да го изчистя.

Редактирано от me4oslav на Октомври 26 2007, 20:18

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 20:02
nikolavp

Хмм форума е за Линукс, но все пак и аз ще напиша нещо ;). Windows също има services, които като се орежат става доста по - добре. Кой мазохист ползва горните неща ? Ползването на nod32 e задължително  :6; Също и първата работа, която се прави е отиваме синята икона на desktop-a -> десен бутон -> delete Internet explorer сваляме си firefox-a и ставаме пичове ;)

Редактирано от nikolavp на Октомври 26 2007, 20:03

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 20:12
me4oslav

О боже,това да забранявам IE е едно от първите неща които научих:
Add Or Remove Programs-Set Programs As Default-Internet Browsers-Internet Explorer-Enable the access to this program.
Аз лично предпочитах Opera да слагам,не FF,а NOD32 vs. Kaspersky е дискотирано толкова пъти по-толкова форума че няма да ми стигнат пръстите на ръцете и краката(като ми свършат и повече не мога да броя :D)да ги преброя.

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 20:25
Drakula

Регистриран: Август 2005

Нито едно от посочените.
Навремето като бях първи курс в МЕИ-то имаше една зала с RedHat терминали. Аз реших да го поразцъкам тоз Линукс и вкъщи и така до сега...
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 21:18
nikolavp

Цитат:  (Drakula @ Октомври 26 2007,20:25)

Нито едно от посочените.
Навремето като бях първи курс в МЕИ-то имаше една зала с RedHat терминали. Аз реших да го поразцъкам тоз Линукс и вкъщи и така до сега...

ОО кеф, аз натам съм се запътил и мислех, че няма нищо различно от Windows :). То в нащо даскало в момента е така компютър без windows - значи е развален нещо(даже доса го имат за грешка  :D )

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 70 отговор(а) от Октомври 26 2007, 17:14 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Защо се махнахте от бозиндолса?

© 2014 Linux Index Project