Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » За хората търсещи си дистрибуция
Тема: За хората търсещи си дистрибуция, и за останалите става
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 26 2007, 20:40
me4oslav

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2007

Оценка: няма

Който си търси дистро да цъкне тук.
И също така и който си е намерил дистро,и е убеден че това е избора за него.
И после казвайте и какво ви се е паднало.
Аз:

Mepis:
MEPIS Linux is a desktop Linux system that is also easy to configure as a dedicated server. It is designed for both personal and business purposes. It includes cutting-edge features such as a live/installation/recovery CD, automatic hardware configuration, NTFS partition resizing, ACPI power management, WiFi support, anti-aliased TrueType fonts, a personal firewall, KDE, and much more.

Freespire:
Freespire is a community-driven, Linux-based operating system that combines the best that free, open source software has to offer (community driven, freely distributed, open source code, etc.), but also provides users the choice of including proprietary codecs, drivers and applications as they see fit.

Mandriva:
Mandriva Linux (formerly known as Mandrake Linux) was created in 1998 with the goal of making Linux easier to use for everyone. Mandriva offers all the power and stability of Linux to both individuals and professional users in an easy-to-use and pleasant environment.

Debian:
Debian is a free operating system (OS) for your computer. An operating system is the set of basic programs and utilities that make your computer run. Debian GNU/Linux provides more than a pure OS: it comes with over 15490 packages, precompiled software bundled up in a nice format for easy installation on your machine.

Kubuntu:
Kubuntu is a user friendly operating system based on KDE, the K Desktop Environment. With a predictable 6 month release cycle and part of the Ubuntu project, Kubuntu is the GNU/Linux distribution for everyone.

OpenSuSE:
The openSUSE project is a community program sponsored by Novell. Promoting the use of Linux everywhere, this program provides free, easy access to the world's most usable Linux distribution, SUSE Linux. OpenSUSE delivers everything that Linux developers and enthusiasts need to get started with Linux. Hosted at opensuse.org, the project features easy access to builds and releases. It also offers extensive community development programs for open access to the development process used to create SUSE Linux.

Редактирано от me4oslav на Октомври 26 2007, 20:51

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 26 2007, 21:10
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Хаха това чудо ми даде Gentoo, Slackware, Debian :O
P.S. Всъщност го слагах в една друга тема това, но така и не го пробвах  :D

Редактирано от nikolavp на Октомври 26 2007, 21:54

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 27 2007, 01:04
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs
Регистриран: Август 2005

Ха! Отдавна не бях отварял тази анкета и първото нещо, което ми направи впечатление сега е, че я има на македонски, но не и на български... Или по-точно казано я има само на югозападен диалект. :1;

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 27 2007, 10:50
me4oslav

Регистриран: Октомври 2007

да верно,ма аз я правих на английски,защото не видях че има македонски.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 27 2007, 19:41
alkor

Регистриран: Ноември 2006

Както виждам от това кога си се регистрирал и темите които пускаш съдя, че си сравнително нов потребител на LINUX. Един от най-добрите начини да се научиш да работиш с  LINUX е да почнеш с която и да е дистрибуция да се справяш с проблемите и, после друга и друга накрая ще се спреш на това което е най-добро за теб. Иначе дистрибуции много, само базираните на   DEBIAN са над 100. Не те ли човърка нещо да пробваш и да видиш и други дистра, мен не ме свърта. За това съм си оставил  един експериментален дял само за проби. Успех.     ;)

-  P C  -
MB-ASUS M2N-E/NF570/s.AM2
CPU-AMD ATHLON 3800+/64bit/x2/s.AM2
V.C.-GeForce 7900GS DDR3 PCI-E 256MB HDTV
RAM-KINGSTON 2x1GB /DDR2/667
Контакти:  alkor
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 28 2007, 10:54
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Ха :33;
Уцелил съм - даде ми кубунту и дебиан макар че кубунту не съм го тествал дебиан-а не бих го сменил
Контакти:  devik
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Октомври 26 2007, 20:40 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » За хората търсещи си дистрибуция

© 2014 Linux Index Project