Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем при зареждане на Федора 4
Тема: Проблем при зареждане на Федора 4, Проблем при зареждане на Федора 4
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 31 2007, 23:12
neronski

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2007

Оценка: няма

Здравейте.
Имам нужда от помощ.
Имам два харда, като на първия имам уин и на втория съм с Федора 4.
Последния път когато ползвах Федората си работеше нормално. Днес когато пробвах да я включа просто не зареди.
Изписа ми следното нещо:

Booting 'fedora Core (2.6.11-1.1369_FC4)

root (hda1,2)

Filesystem type is ext2fs, partition type 0x83
kernel /vmlinyz - 2.6.11-1.1369_FC4 ro root=/dev/volgroup00/logVol00 rhgb quiet
[linux-bzImage,setup=0x1e00, siz=0x18e473]
initrd /initrd-2.6.11-1.1369_FC4.img
[linux-initrd @ 0x1fe25000, 0x1ba1ed bytes]

Uncompressing Linux... Ok,booting t kernel
Red Hat nash version 4.2.15 starting
Reading all physical volumes. This may take while...
Buffer I/O error on device hda, logical block 0
Buffer I/O error on device hda, logical block 1
Buffer I/O error on device hda, logical block 2
Buffer I/O error on device hda, logical block 3
Buffer I/O error on device hda, logical block 4
Buffer I/O error on device hda, logical block 5
Buffer I/O error on device hda, logical block 6
Buffer I/O error on device hda, logical block 7
Buffer I/O error on device hda, logical block 8
Buffer I/O error on device hda, logical block 9

/dev/hda: read failed after 0 of 2048 at 0: Input /output error

Моля някой, който знае какво е това да ми помогне.
Аз разбирам единствено че има някаква грешка на първия хард, но не мога да си обясня каква е и как така изведнъж се появи и освен това защо след като линукса е на другия хард оказва такова влияние.
Да поясня следното относно хард 1: тъй като там има бад сектори в началото съм го разделил по следния начин:
с: 1 ГБ
Празно пространство от 25 ГБ
Три партишъна на първия от които е уина.

Ами това е. Ако някой може да даде съвет или поне пояснение ще съм благодарен.
Поздрави.
Контакти:  neronski
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 01 2007, 09:24
mhydra

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2005

Така както виждам Федората ти е на втория диск. Ами според мен диска може да ти се е споминал. Пусни едно лаив цд и провери с него.
Като пуснеш лаив цд-то пробвай да монтираш дяловете ако не стане то им пусни fsck.

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.
Контакти:  mhydra
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 01 2007, 11:41
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Дай изход от fdisk -l , cat /etc/fstab , конфигурационен файл на bootloader-a ти, какви са правата върху втория хард диск (ls -l) ...

Редактирано от quintessence на Ноември 01 2007, 11:44
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 01 2007, 19:59
saejoh

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

Ако на 31.10.2007 човекът не успява да зареди операционната си система (т.е. не стига до конзола или графична среда), питам се дали е удачно да се изисква да изпълнява командите, дадени от quintessence, освен ако днес се е случило чудо и е успял нормално да се логне в системата си (в който случай темата му се обезсмисля) , или е намерил Live CD. :33;
Въпросът тук според мен е, при грешките, които цитира, дали изобщо е възможно да спаси дяла, където му е Федората, и как.И при положение, че има входно-изходни грешки, лоши сектори, в резултат на което е предприел действия по преоразмеряване на дяловете си и т.н., според мен само преинсталация би го спасила или инсталация на последната Федора (ако държи на това дистро). :)

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 02 2007, 01:08
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Цитат:  (saejoh @ Ноември 01 2007,19:59)

Ако на 31.10.2007 човекът не успява да зареди операционната си система (т.е. не стига до конзола или графична среда), питам се дали е удачно да се изисква да изпълнява командите, дадени от quintessence, освен ако днес се е случило чудо и е успял нормално да се логне в системата си (в който случай темата му се обезсмисля) , или е намерил Live CD. :33;
Въпросът тук според мен е, при грешките, които цитира, дали изобщо е възможно да спаси дяла, където му е Федората, и как.И при положение, че има входно-изходни грешки, лоши сектори, в резултат на което е предприел действия по преоразмеряване на дяловете си и т.н., според мен само преинсталация би го спасила или инсталация на последната Федора (ако държи на това дистро). :)

Разбира се , че е удачно да даде изход от командите , които съм написала . Предполагам не знае наизуст изхода от тях , така че с LiveCD варианта ...

Ти , ако искаш да се опитваш да гадаеш по толкова оскъдна информация - заповядай ...

За да може да се отговори на въпроса ти трябва да бъде даден изход от командите, които съм написала , за да може да се анализира ситуацията ... + още доста информация да се даде , разбира се ...
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 02 2007, 08:55
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Здравей ако си сигурен че дяла, на който ти е федората не е въпросния с лошото чете/писане, значи можеш да си спасиш системата. Ако обаче това ти е дяла с федората - съжалявам хард диска ти е гръмнал няма какво да се направи. Аз предполага(въпреки че не съм сигурен), че някои от точките ти използват въпросния счупен хард диск и затова ОС не може да зареди. Направи така ако си с груб(за лило се оправяй сам :D ):
На боот screen отиваш на федората и натискаш последователно "е" -> "е" отиваш на края на kernel реда и след това добавяш това init=/bin/bash -> Enter(return) и натискаш "b" за boot. След като се логнеш изпълни това
Код: 
mount -o remount,rw /
и би трябвало да имаш права върху /etc/fstab за писане и четене респективно. Отвори си файла и махни всичко, което започва с /dev/hda. Махаш го като го триеш целия dd във vim, или го коментираш с "#" опред. Успех!

Редактирано от nikolavp на Ноември 02 2007, 08:56

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Октомври 31 2007, 23:12 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем при зареждане на Федора 4

© 2014 Linux Index Project