Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Скорост на зареждане при Кубунту
Тема: Скорост на зареждане при Кубунту
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 03 2007, 18:17
cdiem

No avatar chosen

Група: Li maniacs
Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

Опитвам се да направя компютъра ми да се зарежда малко по - бързо. Понеже к(убунту) използвало upstart, имам ли нужда от cron и atd, или спокойно мога да ги изключа от контролния център на КДЕ да не се стартират при зареждане?
Също, за да премахна bootsplash екрана на Кубунту (този, който е след grub), достатъчно ли ще бъде да спра "ubootsplash", пак от контролния център на КДЕ? Идеята ми е да получа нещо като зареждането на Sidux (или на Knoppix), т.е. без splash екран. Това ще увеличи ли скоростта на зареждане?

Edit: сега видях, че премахването на splash екрана става от /boot/grub/menu.lst;
връзка: http://ubuntuforums.org/showthr....kubuntu

Edit 2: а сега видях и информация за "daemons", които се стартират при зареждане; връзка: http://www.userlocal.com/security/secdisablingdaemons.php

Редактирано от cdiem на Ноември 03 2007, 18:56
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 07 2007, 22:35
todir

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2007

Оценка: няма

Предлагам ти да си инсталираш bootchart за да видиш точно колко се бави системата на всяка стъпка и след това да мислиш как да я забързаш ;) Не вярвам, че от прмахването на сплаша ще спестиш повече от 2-3 секунди. Според мен най-добрия начин да забъраш старта е да си прекомпилираш ядрото като разкараш всички модули които не ти трябват а тези за които си сигурен, че работят добре да ги вкараш направо в ядрото. Препоръчвам ти да конфигурираш ядрото с make xconfig, че ще има да се чудиш много какво да оставиш и какво не ;)
Контакти:  todir
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Ноември 03 2007, 18:17 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Скорост на зареждане при Кубунту

© 2014 Linux Index Project