Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 20 2007, 01:59
DVDsMenta

Група: Li fans
Регистриран: Април 2007

Оценка: няма

АЗ съм на убунту 7.10, но за съжаленив ми трябва да си инсталирам AutoCad .... пробвах с какво ли не и през Wine  и чрез WMServer.... За първото изобщо не стана, а за второто не ми стига RAM-a....Та искам да попитам дали може с GParted  да си отделя малко място на харда и там да ръгна едма малка исталацийка на бозата.....Тоест това изобщо може ли да стане.....до колкото знам не можело да се исталира боза след линукс....Изобщо може ли при инсталиран линукс да си слова бозичка без да си махам линукса (това няма никога да го направя!   :43; )
10х предварително на писалите по темата....
Контакти:  DVDsMenta
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 20 2007, 04:50
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Да, може

След като инсталираш Windows ще се наложи да си възстановиш boot loader-а ... ето как става ...

След това в конфигурационния файл на boot loader-а трябва да добавиш Windows primary дяла , за да може при зареждане да те пита коя OS да зареди ...

:)
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 20 2007, 10:45
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

А само си мисля, че ако нямаш свободен дял ще ти е проблем да си вземеш от някой линукски, поне с дяла за / не опитвай, ако решиш от /home да вземеш може и да не се прецака нещо.

Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 20 2007, 12:25
DVDsMenta

Аз смятам да окъсна малко място от /home и да го форматирам в FAT32  и на него да слагам бозата и сляд това ще опитам това което е написал quintessence и ще пиша какво е станало..... :60;  :60;
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 22 2007, 15:49
mhydra

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Е добре това хич ли не ще да тръгва под Вине?
Би трябвало да се подкара, то винето е толкова добро напоследък че вече пуска и програми дет и самия Вин не може.
Ако все пак не може то пробвай Кросовер, и виж някъде в сертифицирание програми какво пише. Мисля че съм го виждал този Аутокад в сертифицираните програми за работа с Кросовер а ако това е така то значи че можеш да си го пуснеш спокойно под Линукса.
Има някакви безплатни триал версии на Кросовер. А и с цедега можеш да пробваш също.

А другото което мога да ти предложа е QEMU. Ако искаш ще ти укажа помощ да подкараш QEMU и да сложиш на него Вин 2000.
Казвам Вин 2000 защото ще ти трябва по малко рам за него, в същност 64мб ще ти стигнат мисля.

Указвам помощ за всичко свързано с Fedora и Мандрива.
Може да ме търсите на ICQ.
Контакти:  mhydra
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 01 2007, 00:47
DVDsMenta

Мерси mhydra, но успях да си инсталирам бозата и да си пренапиша MBR тъка е да ми дава избор да си пускам едната или другата ОС ...а след като си сложа и малко повече рам ще си я емулирам на VM Server
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Ноември 20 2007, 01:59 до сега

© 2014 Linux Index Project