Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Kak да си направя конзолата със системен шрифт?
Тема: Kak да си направя конзолата със системен шрифт?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 14 2007, 15:09
stamen81

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Не мога да разбера защо след като направих преди няколко месеца преинсталация на кубунтуто, конзолата ми изписва всичко с бели букви дори и да ми излиза скрипт или дебиян пакет, вместо да са с различните им цветове (зелен, червен) всичко седи в бяло, а на друг комп си ги прави цветни. Какво съм оплел не знам и не знам как да ги направя пак цветни. Някой може ли да ме светне по въпроса ?

Редактирано от stamen81 на Декември 14 2007, 15:10

Контакти:  stamen81
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 14 2007, 19:03
ShaMan-H_Fel

No avatar chosen

Регистриран: Август 2007

Това което трябва да направиш е да добавиш една променлива на средата LS_COLORS. За да направиш това изпълни следното:

Код: 
dircolors -b
alias ls='ls --color=auto'

Това ще направи конзолата отново цвета, но само за текущата сесия. При мен това е решено като тези команди са сложени в

Код: 
~/.bashrc

Но съм виждаш и да се слагат в

Код: 
~/.bach_profile

И в двата случа това са настройки за текущият потребител.
Контакти:  ShaMan-H_Fel
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 14 2007, 19:34
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (stamen81 @ Декември 14 2007,15:09)

Не мога да разбера защо след като направих преди няколко месеца преинсталация на кубунтуто, конзолата ми изписва всичко с бели букви дори и да ми излиза скрипт или дебиян пакет, вместо да са с различните им цветове (зелен, червен) всичко седи в бяло, а на друг комп си ги прави цветни. Какво съм оплел не знам и не знам как да ги направя пак цветни. Някой може ли да ме светне по въпроса ?

Разгледай си /etc/bash/bashrc(/etc/bash_bashrc май беше при Дебиан хмм) и /etc/profile. Дистрибуциите базирани на дебиан обикновено имат настройките, но те са коментирани, за да може всеки да си ги нагласи(но са там). Можеш да погледнеш и vimrc с коментарите ще се оправиш и ще разбереш кое за какво е ;). Само ще трябва да напрегнеш някоя гънка и да те засърби  :D

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 14 2007, 22:21
stamen81

Регистриран: Октомври 2005

Цитат:  (nikolavp @ Декември 14 2007,19:34)

Цитат:  (stamen81 @ Декември 14 2007,15:09)

Разгледай си /etc/bash/bashrc(/etc/bash_bashrc май беше при Дебиан хмм) и /etc/profile. Дистрибуциите базирани на дебиан обикновено имат настройките, но те са коментирани, за да може всеки да си ги нагласи(но са там). Можеш да погледнеш и vimrc с коментарите ще се оправиш и ще разбереш кое за какво е ;). Само ще трябва да напрегнеш някоя гънка и да те засърби  :D

:D

Контакти:  stamen81
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Декември 14 2007, 15:09 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Kak да си направя конзолата със системен шрифт?

© 2014 Linux Index Project