Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Ubuntu vs. Fedora
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 21 2007, 00:03
MupKoo

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2007

Оценка: няма

Искам да питам коя дистрибуция е по-добра за лаптоп... нов е и си е добър от към конфигурация... и много съм зарибен на линукс, само чета на ляво на дясно за него.. и не мога да се реша кой от тях да си запиша. Много ми харесва ГНОМЕ-а и се спрях на тея двата... Но ако имате и други предоложения, пишете
Само ще ви помоля да казвате защо ми предлагате дадена дистрибуция
Мерси много.... чакам отговори
(да видим дали е толкова дружелюбно Линукс обществото колко пише из нета:) )

Ubuntu 7.10 user on Acer Aspire 5520G
GNOME Fan
Контакти:  MupKoo
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 21 2007, 09:43
todir

Регистриран: Ноември 2007

Никога не съм ползвал Fedora и затова гласувам за Ubuntu :) Някога позвах RedHat после SuSe, но когато си качих Kubuntu напрво се родих :) Аз също го ползвам на лаптоп почти безпроблемено. По въпроса защо Убунту - защото е базирано на Дебиан а лично на мен начина на работа с Дебиан много ми допадна на кръвната група и второ заради това, че е много популярен и почти всеки проблем има готово решение по форумуте :) То и Дебиан не е лош вариант. Всъщност което и да избереш няма да сбъркаш  :43;
Контакти:  todir
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 21 2007, 15:52
MupKoo

Като гледам Убунту е и по-малък но малко се спичам от това което е написано тука

GNOME Fan
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 21 2007, 18:17
me4oslav

Регистриран: Октомври 2007

Ubuntu е относително по-лесен за употртеба,доколкото може да се каже на Linux лесен.Обаче ако очакваш нещо като Windows просто няма да стане.Ползвам съм и Fedora,но с тая .rpm система ме изнерви.Аз гласувам за Ubuntu.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 22 2007, 16:04
delafer

Регистриран: Март 2006

Недейте да плюете rpm пакетната система. Подобни изказвания са меко казано необосновани.
Аз бих те посъветвал да пробваш openSUSE. За мигриращи от Win към Linux според мен е възможно най-добрия избор като съчетание на лесно и удобно инсталиране, достъпност без да се изпада в прекалено елементаризиране. Това е първоешалонна дистрибуция, при това една от тези с най-много стаж и традиции.
Ще имаш много удобен инструмент за инсталиране на кодеци, авторазпознаване на хардуер и прочие и прочие.
Опитай!

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 22 2007, 16:07
MupKoo

А има ли openSuSE с Gnome?

GNOME Fan
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 22 2007, 16:11
delafer

Регистриран: Март 2006

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 22 2007, 20:29
saejoh

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

Ако изборът ти се свежда само и единствено до Убунту и Федора, пробвай Убунту, то е модно, уж популярно, с висок рейтинг, който обаче в последно време доста стремглаво бе задминат от PCLinuxOS, и в момента показва тенденция надолу. От няколко години насам обаче SuSE, а после и openSUSE, показва стабилност, като се нарежда неизменно в челната петица. Така че по-скоро не винаги модното и популярното е най-доброто, а напротив - при него движеща сила на водещата му позиция е любопитството, което бързо прераства в разочарование. Федора е разклонение на РедХет, и като такова, заема също челни позиции в класациите години наред, не някакви си мимолетни година-две, подобно на Убу.
С всяка пакетна система е трудно само в началото, докато и свикнеш. Затова не мога категорично да ти препоръчам дебианската система на Убу или РПМ-системата на Федора(РедХет, СуСЕ). Аз ползвам втората, затова бих наклонил везните в нейна полза, други също я ползват и рядко се оплакват от нея, според скромното ми мнение - далеч по-рядко, отколкото от пакетната система на Убу (Дебиан).
Изборът е в твои ръце, ако пробваш и двете системи, няма да загубиш. :)

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 23 2007, 10:36
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Аз също съм с лаптоп и при теста на новото сусе се оказа че върви по-тежко и от бозата /1.5 селерон,256МБ / иначе се държеше много добре.Ако имаш мощности давай, ако не слагай нещо дебианско или слак
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 24 2007, 09:10
tonitochev

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

То тежкото вървене може да си го докараш със всяко дистро. Всичко зависи какви услуги работят по подразбиране. Понеже Линукс предлага свобода, просто преценяваш кои услуги не ти трябват и ги спираш . И компа литва. Слака по подразбиране не стартира почти нищо, та затова е бързак.
Колкото до пакетните системи, Дебианската се е доказала - вече и в мандрива се използва apt и synaptic. Проблема идва от това, че трябват малко познания. Документация има много и на български при това - само трябва да се отделят 10 минути.

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Общо 10 отговор(а) от Декември 21 2007, 00:03 до сега

© 2014 Linux Index Project