Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Писане в NTFS от LiveCD ?
Тема: Писане в NTFS от LiveCD ?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 18 2008, 12:11
ceco_bg

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юни 2006

Оценка: няма

Здравейте, въпросът ми се съдържа в заглавието на темата, а по точно ситуацията е следната :
Имам директория в NTFS дял с данни до която нямам достъп под Windows - "Access is denied" , с администраторски акаунт съм, в директорията под Windows не се "вижда" нищо, дава я като празна, но като стартирах едно LiveCD Ubuntu-7.04 се виждат поддиректориите и т.н. , но нямах време за експерименти снощи та въпросът ми е дали бих могъл да извадя съдържанието на тази директория с LiveCD защото не ми се инсталира Ubuntu-то тъй като се каня да инсталирам PCLinuxOS, но файла с имиджа попадна в тази директория  :D  да не навлизам в подробности ;)
Не видях такава тема във форума и за това пуснах нова.

Edit: Мисля че намерих нужната информация с помощта на Google и довечера след работа ще се пробва .

Редактирано от ceco_bg на Януари 18 2008, 16:14
Контакти:  ceco_bg
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 18 2008, 17:28
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Knoppix Live CD чете и пише върху NT
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 18 2008, 18:48
ceco_bg

No avatar chosen

Регистриран: Юни 2006

Оценка: няма

Цитат:  (devik @ Януари 18 2008,17:28)

Knoppix Live CD чете и пише върху NT

Благодаря за отговора, но вече се оправих с проблема успешно.
В духа на Linux :) бих споделил опита с вас понеже ползвах LiveCD Ubuntu 7.04 което няма вградена подръжка за писане в/у NTFS  ( Ubuntu 7.10 има ) . Необходим е само интернет и след инсталиране на NTFS Configuration tool през менюто Add/remove всичко стана много лесно изцяло в графичен режим.
Пиша това за неособенно опитните потребители като мен ;)
Контакти:  ceco_bg
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Януари 18 2008, 12:11 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Писане в NTFS от LiveCD ?

© 2014 Linux Index Project