Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Има звук.......няма звук
Тема: Има звук.......няма звук, Звучна тема.
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 19 2008, 10:27
waffen

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2008

Оценка: няма

Днес е събота и реших да си създам проблем, тоже и на моите ближни. След успеха на дебианската фонетика се възгордях и си помислих, аз неразумният, че мога да слушам дори музика, и пуснах легендарния Амарок. В началото музиката се понесе леко и приятно като дух божи пред всяко сътворение, но уви. След известно време спря, и ми съобщи те тази новост:

Грешка при зареждане на медия
Няма демулсипкексираща приставка. Това често значи, че форматът на файла не се поддържа.
http://scfire-nyk-aa03.stream.aol.com:80/stream/1006

Несъвършеният ми разум ми подсказа, че ако такова едно демулсипкексиращо животинче никога не е живяло в  моя комп, не би могло тоже никога да слушам музика, но нечестивият ми е свидетел, че слушах, макар и за кратко време.
Послушно отидох на указаното място за добиване кожата на това животно (http://scfire-nyk-aa03.stream.aol.com:80/stream/1006). И това положи ново, многообещаващо начало в епоса на моите страдания. Защото диренето все още продължава. Одраният дял от кожата е неизвестен, оставащото време е неизвестно, животинският вид също е неизвестен на световната класификация; знае се само това, че засега са извадени само някакви си 45 МБ от съществото, а е минал някакъв си час. Но какво е един час търпение в сравнение с вечността и най-вече с това, че лулата ми изгасна....
Предполагам, че искам прекалено много от живота и неговия извор- компютъра. Затова, воден от своята нескромност, реших да се допитам до някой разположен по-близо до извора от мен наистина ли слушането на музика по тоя начин може да се окаже дълбоко възмутително и недопустимо за простосмъртните деяние. Какво пък, имам си Уърд и имейл, стига ми и тая награда...
Контакти:  waffen
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 12:36
cdiem

No avatar chosen

Група: Li maniacs
Регистриран: Февруари 2007

Оригинален начин на представяне на мненията.
Само за проверка, какво ти изписва, когато се опиташ да чуеш този адрес: http://www.sky.fm/mp3/smoothjazz.pls ? Има ли проблеми отново?
Ако имаш проблеми отново, най-веротяно ти липсват кодеци - пишеш в конзолата apt-cache search libxine, и инсталираш пакета (мисля, че пакета е libxine1). Дано не бъркам някъде. Успех!

Edit: Току-що видях, че в секцията "Бързи съвети" е отговорено от mcwolf:
http://www.linux-index.org/quicks.....8832681

Редактирано от cdiem на Януари 19 2008, 13:12
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 13:20
waffen

No avatar chosen

Мдаа, изглежда че върпосният файл или каквото там се казва, си е инсталиран:
libxinerama1 - X11 Xinerama extension library
gxine - the xine video player, GTK+/Gnome user interface
gxineplugin - the xine video player, GTK+/Gnome; launcher plugin for Mozilla
libxine-dev - the xine video player library, development packages
libxine1 - the xine video/media player library, binary files
libxine1-dbg - the xine video/media player library, debug data
libxinerama-dev - X11 Xinerama extension library (development headers)
libxinerama1-dbg - X11 Xinerama extension library (debug package)
python-pyxine - interface to the xine media player for Python
xine-ui - the xine video player, user interface

Но ето какво ми даде поръчания от теб тест:Totem не може да изпълни „http://scfire-chi0l-1.stream.aol.com/stream/1010“.Липсва подходяща приставка за гледане на този филм.

Някой тук да си пада по отглеждане на канарчета? Предлагам превъзходен компютър за инкубатор на сладкопойните създания. В зависимост от размаха на въображението компът може да се използва и за някои други цели.
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 13:24
waffen

No avatar chosen

bash: /usr/lib/amarok/install-mp3: No such file or directory
ln -s /usr/lib/xine/plugins/ ~/.xine/plugins
ln: грешка при създаване на символна връзка „/root/.xine/plugins“ към „/usr/lib/xine/plugins/“: No such file or directory
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 13:57
cdiem

No avatar chosen

Можеш ли да дадеш изхода от:
su -c
dpkg -l | grep libxine ?

Дебиан може да е малко труден отначало; ако искаш нещо по-готово (без конфигуриране), бих си позволил да ти препоръчам Linuxmint; ("Main edition" с Gnome) или PClinuxos; при тях не се занимаваш с инсталиране на кодеци, java, и т.н.; всичко е инсталирано, остава ти единствено да натиснеш копчето на компютъра.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 14:57
waffen

No avatar chosen

През PS LINUX вече имах щастието да мина. Дистрото все не можеше да идентифицира флопито и си-ди рома, и ме изнудваше за някакви безконечни маунти и дисмаунти на всевъзможни хълмчета, пътища и пътечки. Търпението ми се изчерпа на 4-ия ден, за толкова време щях да напиша цяла повест с "един бял лист, едно перо". Сузето се оказа малко по-добро. Разигра ме в далеч по- малко значимия, поне за мен, спектър на депозиториума. Отказваше да ъпгрейдва, съответно зарежда, повече от един файл годишно, и упорито блокираше всякакви опити за достъп до  иначе пре-богатия депозиториум на дебиан-а. Но пък за сметка на това   беше в прекрасни сексуални отношения с всякакъв тип програми за слушане на музика. Дебиан засега определям като трагичен в музикално отношение и доста добър в системата на демократичния плурализъм. Програми с лопата да ринеш, и то от всички световни посоки. Стига да успееш да ги заредиш, щото повечето са несъвместими една с друга като дявола и тамяна. Впрочем разликите между него и Убунту са в сферата на декоративното изкуство. Кой от кого е крал, едва ли е от съществено значение.
Така или иначе ми омръзна да скитам от дистро на дистро, пък и се убедих, че компютрите са измислени не за да решават, а да създават проблеми, и в този смисъл на програмистите изобщо не им трябват компютри. Целта им е единствено да си изкарват шарлатанската прехрана чрез набор от трикове, представяни за природни закони. Една древна игра, или професия ако щеш, в която освен дамите с известен вкус към леките пари спокойно можем да добавим и египетските жреци, и халдейските квази-астролози с всичките им похвати и техники за лично осребряване на човешките слабости, невежество, и глупост. Прочее между поведението на един "компютърен специалист" спрямо своя шеф или корпоративен клиент лесно ще съзрем извечното поведение на разпътната жена пред кой да е платежоспособен господин.
Сори за лиричното отклонение, всяка връзка с този форум е от случаен характер :)
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 15:27
cdiem

No avatar chosen

За съжаление, моите знания свършиха дотук; оставям някой по-знаещ и можещ от мен колега да ти помогне. Успех.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 15:41
waffen

No avatar chosen

С риск да стана многословен ще си позволя да отговоря в аванс на логичния въпрос- не е ли в такъв случай абсолютно безмислено човек да си губи времето с компютри и програми? Не, не мисля че е безсмислено, стига да има налице три абсолютно необходими предпоставки за всякакво програмиране:
1. Задължително съобразяване на всички новосъздадените програми в нещо като държавен лиценз за съответствие с официално възприетата система за унификация. Ако програмата не се съгласува с държавната унификация, да се унищожава.
2. Стриктен държавен контрол върху всичко, касаещо не само създаването, но и разпространението на програмните продукти. В една и съща джунгла няма място за два тигъра.
3. Обучението по програмиране да се постави под контрола на държавните учебни заведения, а самите програмисти да бъдат подведени под статуса на държавните служители със съответното базово възнаграждение за ниско и средноквалифициран държавен апарат. Не може езиково полуграмотен програмист да получава четирикратно повече от един блестящ езиковед и литератор, примерно.
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 17:41
pavelludiq

Регистриран: Декември 2006

Цитат:  (waffen @ Януари 19 2008,15:41)

С риск да стана многословен ще си позволя да отговоря в аванс на логичния въпрос- не е ли в такъв случай абсолютно безмислено човек да си губи времето с компютри и програми? Не, не мисля че е безсмислено, стига да има налице три абсолютно необходими предпоставки за всякакво програмиране:
1. Задължително съобразяване на всички новосъздадените програми в нещо като държавен лиценз за съответствие с официално възприетата система за унификация. Ако програмата не се съгласува с държавната унификация, да се унищожава.
2. Стриктен държавен контрол върху всичко, касаещо не само създаването, но и разпространението на програмните продукти. В една и съща джунгла няма място за два тигъра.
3. Обучението по програмиране да се постави под контрола на държавните учебни заведения, а самите програмисти да бъдат подведени под статуса на държавните служители със съответното базово възнаграждение за ниско и средноквалифициран държавен апарат. Не може езиково полуграмотен програмист да получава четирикратно повече от един блестящ езиковед и литератор, примерно.

Разбирам дразнението ти когато нещо не работи но тука малко попрекали относно стандартите и такива неща, повечето свестни програмисти ги следват до колкото ми е известно, все пак съм от скоро(не повече от 2 месеца) със програмистка мотивация и чета доста философски книги и есета писани от програмисти и такива глупости :D Относно държавния контрол и такива работи мога само да те питам що не направим държавна комисия която да санкционира художниците които не рисуват със стандартни бои и които да ги превръщат във държавни служители и да им пъхат умовете в калъпи за да могат да се впишат в някъкви стандарти, когато е практичен даден стандарт се използва, когато не е, не се използва. А ако си учил програмиране в държавно учебно заведение(аз съм още 11 клас и съм имал това нещастие) мога да ти кажа точно какъв ще е резултатът на убочението ти: НИКАКЪВ! Незнам на кой му е хрумнало с++ да се учи 1 година преди хтмл и но съм сигурен че няма никъква представа за какво става въпрос, в момента точно html учим и съм почти сигурен че от целия ми клас само аз знам какво правим в часовете по информационни технологий, а и не се учим да кодираме, а просто зубрим някъкви думички които да напишем в ноутпада за да сменим цвета, в даскало в момента не учим стандартни неща и не спазваме препоръките на w3c защото не използваме стилове и слагаме тагове за шрифтове и цветове направо в кода което го прави труден за потдръжка. Та ето го въпроса кой знае по добре как трябав да се пишат програми? Човек възприел това като свое изкуство и занаят, или костюмар във офис който си измисля стандарти. Това е един голям офтопик защото проблемът беше друг но съм сигурен че всеки който разбира от програмиране в този форум би се съгласил с мен. Аз за сега пиша само малки игрички на python и правя грозни html странички, но съм мераклия да направя това свой занаят и да овладея това изкуство, защото то е такова, това не е производство на обувки, а мисловен процес, не може идеите да са ограничавани от стандарти за да се удовлетвори бюрокрацията ти. Незнам колко разбираш от програмиране, аз не много, но вероятно ако разбираше нямаше да кажеш това. И все пак отворените стандарти ТРЯБВА да се използват по мое мнение, а това че твоя комп не пали е вече непонятно за мен, аз досега не съм имал проблеми с убунту, дебиан, вектор линукс, freeBSD, проблеми само със слака(защото аз съм тъп) и сусето(защото е скапано по мое мнение). Проблемът ти може да е от някакъв проблем по хардуера, но не съм сигурен, и не мога да ти помогна много.
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 19 2008, 19:43
waffen

No avatar chosen

Готин, наясно съм че малко нещо попрекалих и излишно провокирах, но проблемът не е в хардуера, чието действие почиват изцяло на унификацията и няколко простички фундаментални принципа (няма нищо по-велико от простото нещо, то е безотказно). С оглед на цялата тази свинщина, която ни заобикаля, и част от която е софтуера във всяка една област, напълно съзнателно си дадох свобода на волята да помечтая за идеалния софтуер. Щото ако човек спре да мечтае, съвсем ще загуби чувство за реалност :)
WEB  
Общо 23 отговор(а) от Януари 19 2008, 10:27 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Има звук.......няма звук

© 2014 Linux Index Project