Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Минахте ли на новата версия на Ubuntu
Тема: Минахте ли на новата версия на Ubuntu
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 13 2008, 16:00

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2007

Оценка: няма

Аз лично пробвах и Кубунту с КДЕ 4 , но нещо ми крашва и си стои черен екран без нищо да се види. На лаптопа ми минах на Убунту 8.04 чрез Update Manager-а и  това най-накрая ми оправи звука което си беше радост за ушите ми. Безжичния интернет го подкарах пак с madwifi.

Не ми е давало проблеми , но трябваше само един път да го преинсталирам защото от много ровичкане бях ги оплел нещата..

Някой пробвал ли е и той или чакате завършената версия към април месец?

Ubuntu 7.10 user on Acer Aspire 5520G
GNOME Fan
Контакти:  MupKoo
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 13 2008, 22:01

Регистриран: Ноември 2007

То е още алфа бе бате  :34;  :21;
Контакти:  todir
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 14 2008, 10:03

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Цитат: (todir @ Март 13 2008, 20:01)

То е още алфа бе бате  :34;  :21;

Е какво като е алфа? Нали сме нинджи  :D  Бях с нея, преди 2 месеца май, не беше зле (врътках КДЕ 4 точно като излезе финалната му версия), вече трябва да е ОК, вълка я ползва, не съм чул да се оплаква от нещо, някъде тук четох че fglrx драйвера на Ати не работел на нея, но не вярвам, докато не пробвам няма как да кажа.

Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 14 2008, 10:34

Регистриран: Октомври 2007

Оф тия АТи драйвъри те на нищо не работят както трябва,иначе нищо че е АЛФА през Април се очаква финалнта,а сега сме средата на март и е АЛФА 6,може да карат само на АЛФИ и после Финална версия без БЕТИ и РЦ-та.Аз ще си чакам финалната на 8.04 а мисля че Кубунту 8.04 няма да е ЛТС,защото от Каноникъл са казали,че щом няма КДЕ 4 като дефаулт КДЕ няма да е с дълго време за подръжка,обаче Убунту 8.04 ще си е.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 14 2008, 11:39

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

8.04 си е LTS
от вчера е във стадии "beta freeze" а официално бетата излиза на 24-ти а RC-то ще го пуснат на 17-ти
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 14 2008, 19:41

Регистриран: Ноември 2007

Цитат: (tolostoi @ Март 14 2008, 10:03)

Е какво като е алфа? Нали сме нинджи  :D  Бях с нея, преди 2 месеца май, не беше зле (врътках КДЕ 4 точно като излезе финалната му версия), вече трябва да е ОК, вълка я ползва, не съм чул да се оплаква от нещо, някъде тук четох че fglrx драйвера на Ати не работел на нея, но не вярвам, докато не пробвам няма как да кажа.

Абе може да ме нинжди ама старите кокали вече понаболяват та не можем да скачме по 2 стълби наведнъж  :D Вече не ебавам да експериментирам :) Напълно се доверявам на пичовете от каноникъл и чакам да кажат, че е безопасно. Даже и след това ще почакам да отмине час пик ;) А от тва КДЕ 4 направо ми се додрайфа...

ПС: Баси как може да няма емотикона с драйфане  :P
Контакти:  todir
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 15 2008, 13:51

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Цитат: (todir @ Март 14 2008, 19:41)

ПС: Баси как може да няма емотикона с драйфане  :P

... ще оплескаме пейзажа, колега ... не за друго  :D

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 15 2008, 14:07

Регистриран: Февруари 2008

Kubuntu 8.04 няма да е LTS това се знае още от януари, проверете си в distrowatch или в mailing листата на Кубунту.
Ползвам последната алфа 6 на Убунту, Кубунту 3.5.9 и Кубунту 4.0.2, като сега преминавам към КДЕ4 изцяло защото са портнали почти всички програми от 3.5 за 4 и не ми прави проблеми като крашвания. Имам проблеми с драйверите на АТИ но до голяма степен се дължат на проблеми със самите драйвери от АТИ не толкова на бетата, ще видим. ако сте преминали като мен от 7.10 към 8.04 с ъпгрейд и сте с АТИ ще имате доста бъгове особенно с fglrx, за да ги отстраните просто инсталирайте чиста алфа, при мен помогна, макар че имам още малки артефаки отвреме на време. е уверяват ме от launchpad че във финалната версия нама да ги има, но ще видим.
относно RC версия може да няма, последно като гледах milestones нямаше маркиран, но не е сигурно. поне в release shedule-a го имаше но те малко не го спазват понякога..
безжичният ми е Atheros, но с чип за който все още няма madwifi драйвери и се налага да ползвам ndiswrraper. нямам драйвери за камерата, всичко останало бачка перфектно. имах проблеми с предишният кърнъл 2.6.22 но с 2.6.24 всичко е перфектно. Но честно казано заради тъпите видеодрайвери повече не бих тествал алфа версии!..

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 7 отговор(а) от Март 13 2008, 16:00 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Минахте ли на новата версия на Ubuntu

© 2014 Linux Index Project