Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с Bluetooth и Линукс
Тема: Проблем с Bluetooth и Линукс, Ubuntu 8.04 Hardy Heron
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 05 2008, 18:17

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2007

Оценка: няма

Значи,купих си аз един Bluetooth за ГСМ-а(Нокиа 3500 Класик и две Нокии 3110 Класик) дето се мушка в УСБ-то.После го пускам на Уина инсталирам му драйвъра(дойде в кутийката с машинката) и всичко си върви по мед и масло.Давам му да ми отвори телефон.Пта ме за парола-въвждам и на компа и на ГСМ-а "0000" и готово.Всичко е идеално.Отваря всичко.Пращам си файлове и по-няколко наведнъж,абе супер.Пускам си Убунтуто.Отгое на панела на Гномето се появява една иконка за него.Цъкам и аз с десен бутон,давам преглеждане на устройство избирам си телефона.Пак ме пита за паролата ,пак въвждам "0000" влизам в него пробвам да пратя 1 файл-не става,повече от 1 файлове пак не става.И при двата случая грешката:"ОПЕРАЦИЯТА НЕ СЕ ПОДЪРЖА ОТ МОДУЛА".Проверявам си настройките на телефона-всичко е ОК.Създало е едно сдвояване за Уина и едно за Линукса.И си нямам идея от как да оправя грешката.Някакви идеи?
Ако цъкна с десен бутон и дам изпращане на файл става,но шращане с преглеждане на устройство не става,така че мога да пращам само по един файл,а това е много тъпо.Ето и снимка на ерора:
http://img229.imageshack.us/img229/1953/screenshoten8.png

Редактирано от me4oslav на Август 05 2008, 19:07

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 05 2008, 19:45

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2007

Оценка: няма

Ок.Значи си работило така.Олекна ми,мислех че нещо съм объркал аз.Тъпо е че неможе да се пращат така по-повече от един файл,ама какво да се прави.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 05 2008, 20:15

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2005

Оценка: 5

По принцип аз знам за още няколко начина - чрез gnome-obex-send и obexftp. Може тях да ги пробваш, защото аз сега не мога да тествам.
Контакти:  Zero_effect

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 94584818
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 06 2008, 01:03

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2005

Оценка: 5

Сега тествах и няма никакъв проблем от send file да си select-неш повече от един file и да си ги пратиш.
Контакти:  Zero_effect

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 94584818
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Август 05 2008, 18:17 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с Bluetooth и Линукс

© 2014 Linux Index Project