Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 21 2008, 16:31

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2007

Оценка: няма

Някой инсталирал ли е това чудо? На какъв диск се записва (728 MB е iso файла)? Въобще - струва ли си да го дърпам?

life is too short... so live with that!
Контакти:  blazed
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 21 2008, 18:28

Регистриран: Октомври 2007

Е тва като му четохинфото изобщо не миизглежда перспективно.Гугъл джаджи-те работи като screenlet-и под compiz или karamb-и под KDE.Не му разбирам смисъла,с малко повече "тунин" на линукса може да постигнеш всичко това че и повече без да инсталираш нищо ново.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 21 2008, 21:22

Вярно е, че рекламата е най-вече за скрийнлетите (всъщност googlegadgets), но има ли нещо друго освен тях, за което си струва да го тегля. Няма да си сменя убунту-то, просто се чудя дали си струва да изгоря някой диск за ... всъщност както ми се струва - убунту с гугъл гаджетс ...  :29;  :8;

WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 21 2008, 22:15

Ако ти се играе и ти се експериментира давай,ама за друго не виждам смисъл,а и пак има този полиран мак-виста изглед,който поне на мен не ми харесва.Отдруга страна вероятно си инсталирал Убунту като експеримент на ХП(аз да но първо с Кнопикс и СЛЕС)и си го харесал.Може да го инсталираш ама вроятно ще става само за разбъзикване,съмнявам се че може да замести Убунту,като дефалт ОС.Пък после ще разправяш как е било,въпреки че предполагам като Убунту+скрийнлети на гугъл(гугъл,муикипедиа,ютуб,метеорологично време...) ама нищо.Пробвай ако ти се играе.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 21 2008, 23:01

Само да успея да го изтегля... че нещо или интернета ми не е добре, или сървърите са проблемни.
П.С. качих убунту, защото winboze ми изтри музиката, за която години наред съм пестял пари да я купувам...

WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 21 2008, 23:21

Майко това било базирано на Убунту.
Пробвай от тука:
Цък!
Уф добре че свалям музика.Малко ми е кофти ако ОС ми изтрие метъла и главно моторхеда,ама от замунда се възстановява,а някой ги преформатирам от клипове от ютуб с mplayer.

Редактирано от me4oslav на Август 21 2008, 23:23

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 22 2008, 07:45

gOS ревю.

I. Screenshots:

Трябваше да разделя снимките на 2 поста.
Все пак - това си е чисто убунту, от стартирането на Live CD до изключването. Дори startup мелодията е същата. Темата на убунту е сменена с такава на MacOS. Инсталирани са много googlegadgets, но са натрупани в долната дясна част на монитора. Успях да го тествам на 800х600 - 17" монитор без драйвери. Всъщност едно от добрите ми впечатления беше, че има инсталиран скайп и пидгина си работи нормално (поне при мен трябва да инсталиам pidgin fix, за да мога да си пусна ICQ). Другото нещо, което ми направи впечатление - има инсталирани кодеци, поне за mp3. За съжаление единствените видео файлове на външни носители, ми бяха в mp4 формат и не се стартираха (би трябвало да се оправят с няколко отделни кодека). В крайна сметка - по-зелено убунту, с  инсталирани малко кодеци, скайп, google gadgets. Днес ще го инсталирам на един стар компютър и ще дам допълнителни впечатления.

Редактирано от blazed на Август 22 2008, 07:59

WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 22 2008, 07:46

Редактирано от blazed на Август 22 2008, 07:59

WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 22 2008, 10:19

Имаше няква Vixta,която е федора+виста гаджети и тема.Иначе от гОС не съм впечатлен по-добре Убунту отоколкото това,само от любопитство на коя версия на Убунту е базирано(6.06,7.04,7.10,8.04)?
И дефалт темата си е къде къде по-сладка,не го разбирам това Линукс да прилича на Мак или Виста,в крайна сметка той има собствена идентичност.

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 22 2008, 10:35

Мисля, че е на 8.04. На предните версии резолюцията ми беше по-висока и имах достъп до харддиска. Другата новина е, че докато се опитвах да го инсталирам ми се прецака диска и сега ще чакам брат ми да отиде да ми купи няколко :D Все пак - струва си за начинаещи.

WEB  
Общо 9 отговор(а) от Август 21 2008, 16:31 до сега

© 2014 Linux Index Project