Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Debian i386 kde, Sound card problem
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 20 2008, 18:17

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2008

Оценка: няма

Инсталирах си го и всичко е добре, но още с включването ми казва:
Sound server informational message:
Error while initializing the sound driver:
device /dev/dsp can't be opened (No such file or directory)
The sound server will continue, using the null output device.
Конфигурацията ми е следната:
AMD64 4400+ двуядрено
2гб рам
Motherboard asus m2n mg468u-c
GeForce 8500GT
SoundCard мисля, че е ADI1988 не съм сигурен не ми я засича дебиана
Да ми кажете и как бих успял да си оптимизирам системата, защото съм сигурен, че не е както трябва.
Контакти:  mickey mouse
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 20 2008, 20:28

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Инсталирай си по-ново ядро, има 2.6.24 в хранилището etchnhalf се казва.
Или ако ти е по лесно направо преинсталирай с имиджа в който е това ядро http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r4a/i386/iso-cd/
debian-40r4a-etchnhalf-i386-netinst.iso

Редактирано от tolostoi на Септември 20 2008, 20:51

Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 22 2008, 18:05

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2008

Оценка: няма

Pisha s fonetichna klaviatura i mi e mnogo trudno s drugata podredba(sory).Otnovo problemi sega sum s novoto qdro kakto vijdash nqmam fonetika, no kakto i da e otnovo nqmam zvuk. Problema spored men idva ot tova, che za da startiram instalaciqta na 80% ot distribuciite se iziskva da vkaram komandata acpi=off i neznam kakvo tochno pravi taq komanda. Kogato pochna normalno instalaciqta mi kazva kernel-panic try to boot with apic=debug then sent report and try to boot with 'noapic'. Dokolkoto mi stana qsno nemoje da sinhronizira chasovnika na bios s tozi na instalaciqta. Zatova zadavam installgui acpi=off i instalciqta zapochva. Ot opita, koito natrupah s teq instalacii mi stava qsno, che nito edna distribiciq sled tova ne e suvsem chitava i vinagi ima nqkukvi problemi i bugove sled tova. Dosega samo v malko po starite distribucii na ubuntu nqmah toq problem, no sega se poqvi v novite. Az sigurno sum precedent v istoriqta na GNU/Linux shtom prqsno instalirano ubuntu zabiva na purvata minuta i to ne ednokratno.
Aide pomagaite kak da resha toq problem. Nai-dobre da mi kajete kak da si updatena biosa za da ne mi dava kato bootna try with noapic, zashtoto spored men sled kato samata instalaciq ne proticha normalno, to i instaliranato neshto veche ne e normalno.
PS novoto qdro e po default s GNOM. Sigurno trqbva da pochna rabota kato tester vinagi namiram vsevuzmojni bugove navsqkude i do vsichko koeto se dokosna.

Намерих си аз едни команди и се оправиха нещата. Въпроса е, че е кофти за новаци да се занимават с такива неща и те могат да те откажат от ползването на Линукс. Готиното на гну/линукс е, че те учи сам да се оправяш и да не си от тези които просто кликат next, а и като видях в къщи една книжка с тарифите за инсталация и оптимизиране на гну/линукс, които се предлагат от  jar computers реших, че мога да спеста 150лв като се порова в нета от другото пц.
айде наздраве.

Редактирано от mickey mouse на Септември 22 2008, 20:57
Контакти:  mickey mouse
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 26 2008, 12:26

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Абе apic проблема е известен от доста време(noapic и nolapic май се подаваше на ядрото), мисля и в последните ядра стои въпроса. Не съм го имал, явно е само за някой чипове. Скоро оправях една машина която имаше за изключване на apic в БИОС-а. Но не се е налагало работеше си нормално и с Убунту и с Дебиан. Ако не си оправил аудиото дай да видим какво отговаря
Код: 
lspci

Общо 3 отговор(а) от Септември 20 2008, 18:17 до сега

© 2014 Linux Index Project