Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Kubuntu забива
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 29 2008, 07:31

Група: Li fans
Регистриран: Април 2007

Оценка: няма

Здравейте, проблема е, че много често се случва kubuntu-то да ми забие.Просто нищо не мога да направя, освен да рестартирам.От къде може да е проблема и как да го оправя?
С 8.04 съм.
Контакти:  dngr
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 29 2008, 08:50

Kubuntu 8.04 забива и при мен. Бих те посъветвал да сложиш 8.10 RC или да изчакаш до утре и да сложиш 8.10 Final. Там KDE върви без проблеми. Между другото, дай повече подробности какво точно се случва и къде точно забива Кубунтуто, може някой от по-знаещите да даде друго решение.
Контакти:  gongalov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 171938624
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 29 2008, 10:33

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

linux забива единствено при проблеми с хардуерът - така че първо се опитай да дефинираш понятието "забива"

какво става точно - умира някое приложение, цялата графична среда или цялата машина
обработват ли се системните прекъсвания като "забие" (работи ли мишката например)
клавишни комбинации като alt+ctrl+backspace и alt+ctrl+del работят ли
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 29 2008, 13:54

Като забие не мога да правя абсолютно нищо (мишката забива, комбинациите не работят, долу часовника съм го направил да показва и секундите, но като забие и той забива - седи си на една и съща секунда).Съмнявам се да имам проблем с хардуерът, защото до преди 3 дена бях с убунту 8.04 и тям нямах проблеми.Ще видя утре като сложа 8.10 какво ще е полужението.
Цитат: 

..къде точно забива

Еми всеки път различно.Примерно преди малко си работеше и отидох да ям, но като се върнах беше забило..
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 30 2008, 08:15

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2007

Така се държи компютър на който му пресъхват кондензаторите по дъното и не може да стабилизира работните напрежения. Отвори си компа и огледай внимателно електролитните кондензатори - малки цилиндърчета, тъмни на цвят отгоре обикновено имат не боядисан кръг от алуминий с врязани черти на кръст които се подуват за да намалят налягането на електролита и предотвратят изтичането му по дънната платка. Ако има подути (гледай или опипай алуминиевите кръстчета) следва да отидеш в най-близкия сервиз за да ти ги подменят или се ориентирай към ъпгрейд на машината.
Разбира се може да има и съвсем друга причина, но от опит знам че обикновено това е най-честата при често и непредсказуемо забиване без видима причина.
Контакти:  GeOrg
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 30 2008, 08:43

No avatar chosen

Регистриран: Април 2008

На два пъти и при мен се случи подобно нещо-първият път причината беше в липсата на място в /,а вторият път вентилатора на захранването беше "тръгнал да си ходи"!  :29;
Контакти:  SectorD

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 30 2008, 09:46

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

преди около 2 месеца и мойта машина започна да "замръзва" - при пуснат top в моментът на замръзването се виждаше че Х-ът натоварва процесорът почти на 100%

указа се че имам пробит кондензатор на видео картата
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 31 2008, 14:16

Кондензаторите са добре..Не видях нищо, което да е 'съмнително'. :14; Сега ще ъпдейтна към 8.10 да видя дали ще имам проблем.
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 11 2008, 22:21
Andromeda

Регистриран: Ноември 2008

абе хора и аз имам един такаф филм... не умира напално амаи XMMS-a или амарок което и да е забива и доир да го спра се чува едино повтаряде  на малък участак от песента ...ДАН ДАН ДАН   :29; :29;  :29;   и не се маха докат  не ресна щаигата .... ( кондензаторите са си ок ..) каде може да се дължи това забиване?? сега сам с линукс минт... но ако продалжава да ми прави такива мизери... ще сменям дистрото... ( забелязал сам че и някак си цялата операциона система е някак си МН БАВНА!...  между другото  ; )? коя е наи барзата дистрибуция на линукс?
Контакти:  Andromeda

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 11 2008, 22:23
Andromeda

Регистриран: Ноември 2008

абе хора и аз имам един такаф филм... не умира напално амаи XMMS-a или амарок което и да е забива и доир да го спра се чува едино повтаряде  на малък участак от песента ...ДАН ДАН ДАН   :29; :29;  :29;   и не се маха докат  не ресна щаигата .... ( кондензаторите са си ок ..) каде може да се дължи това забиване?? сега сам с линукс минт... но ако продалжава да ми прави такива мизери... ще сменям дистрото... ( забелязал сам че и някак си цялата операциона система е някак си МН БАВНА!...  между другото  ; )? коя е наи барзата дистрибуция на линукс?
Контакти:  Andromeda

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 11 отговор(а) от Октомври 29 2008, 07:31 до сега

© 2014 Linux Index Project