Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Ubuntu 8.10 + windows XP (MCE)/windows Vista?
Тема: Ubuntu 8.10 + windows XP (MCE)/windows Vista?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 03 2008, 22:37

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2007

Оценка: няма

Update: при игра с GRUB-а се прецака всичко...

Значи - искам да си сложа бозата след като съм инсталирал Убунту (за да играя някои игри най-вече, отделно за фотошопа и трактора). Но от въпрос "Как да инсталирам уин след убунту" стана на проблем - всеки път като се опитам все едната ми ОС изчезва. Пробвах по стария начин (на убунту 7.10 - първо инсталирам хр, след това убунту у всичко си има в груб) но не стана. Пробвах и първо убунту и след това хр но пак нищо не стана. Същата работа е и с вистата (нея я искам само за да дразня брат ми и то ако не стане с хр-то  :D ) Все пак - как да го оправя това? отделил съм близо 25 ГБ от диска за операционни системи (отделно от 20те гб на убунту).
КАК ДА ИНСТАЛИРАМ ХР ИЛИ ВИСТА СЛЕД УБУНТУ 8.10?

* извинявам се за последните главни букви, но това е най-важния ми въпрос *

Редактирано от blazed на Ноември 03 2008, 23:35

life is too short... so live with that!
Контакти:  blazed
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 04 2008, 06:51

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

По принцип Убунтуто трябва да си настрои груб да засече всички налични операционни системи и да можеш да ги стартираш. Това важи, ако му зададеш груб да се инсталира в mbr. То в същност не те и пита, а направо го прави. Така че, няма начин да не става. При мен е така, при другите е така, как само при тебе не става?

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 04 2008, 14:46

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2007

При мен също след инсталация на Ubuntu 8.10, GRUB не можа коректно да засече инсталираните операционни системи. Наложи се ръчно да правя корекции в /boot/grub/menu.list.
По темата, ако инсталираш Уиндоус след Убунту и при положение, че GRUB е записан в МБР, уиндоуса ще презапише МБР, т.е. ще се стартира само Уиндоус. При това положение ако искаш да работиш с Убунту ще трябва да възстановиш GRUB. Виж поста на Freya тук
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 05 2008, 12:58

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

XP-->Vista-->Ubuntu
Това е правилният ред за да е всичко ОК. Инсталираш XP-то, след това Vista, тя добавя xp в менюто, след което груба от убунту добавя ред за вистатата от който можеш да избираш ХР или Виста. Естествено може да ги инсталираш както си искаш и после да ги добавяш, но е по-лесно да спазиш горната последователност.

Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 05 2008, 20:30

No avatar chosen

Регистриран: Март 2008

Еми задай windows в GRUB :)
Контакти:  SK0RP10N

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 08 2008, 15:27

Регистриран: Декември 2007

@tolstoi - точно така го бях направил, но нищо не се получи (т.е. ХР -> убунту)
@SKORP10N - не успях да задам windows в GRUB

Сега съм с XP MCE, ще видя дали ще успея да инсталирам убунту и убунтуто да разпознае, но 2 уикенда подред нямам пц заради постоянните инсталации и преинсталации и глупости.

Edit: Оправих гооооо  :33;  :33;  :33;
Ето в какво ми беше грешката (поне според мен). Бях сложил линукса на Primary дял, а windowsa не бях обърнал внимание, че съм го сложил на secondary или нещо такова. В крайна сметка - форматирах целия хард, инсталирах едно XP, сега инсталирах и Ubuntu и вече съм ужасно нетърпимо щастлив!!! (За тези, които се чудят за какво ми е winboze - 2 неща - Red Alert 3  :20; и traktor dj studio). Можете да заключите или изтриете темата :) :43;  :43;  :43;  :43;

Редактирано от blazed на Ноември 09 2008, 08:52

life is too short... so live with that!
Контакти:  blazed
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Ноември 03 2008, 22:37 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Ubuntu 8.10 + windows XP (MCE)/windows Vista?

© 2014 Linux Index Project