Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: c++ help ???? HTML
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 06 2008, 15:26

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2008

Оценка: няма

zdraveite na vsi4ki ( sorry za latinicata o6te ne sam q opravil v linuxa... sledva6tite postove nqma da sa na latinica obe6tavam :) ) tam novak sam v oblastana na linuxa edva ot nqkolko sedmici sam s linux ta imam sledniq wapors ( moje da vi se stori tap no...)
ta w Windows kato se programira  na C++ si ima edna programka Dev C++ visual C i tai natatak  pi6e6 programata i dava6 compile i ti vadi ispalnim fail ta vaprosta mi e  KAK TVA SE PRAVI POD LinuX ? dori edno HelloW world nemoga da iskaram da mi izvadi ; ((( nqkoi 6te mi kaje li kak stava tazi magiq ?

i o6te 1 vapors4e otnosono HTML i praveneto na saitove v Linux  tam edno aver4e mi be6e kazalo 4e e mnogo po dobre i lesno da se pravqt saiteve V Windboz otkolkoto na linux i 4e na linux ne se polu4avalo tam zaradi samite 6riftove na linux.... ta vqrno li e tova ? ako da  za6to ? ako ne za6to ^^? i ima li ne6to podobno kato DreamWear za linux ?

Blagodarq za vnimanieto i blagodarq ot sega   :60;

PS: Sorry za Latinicata  :60;  :60;  :60;
Контакти:  Andromeda

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 06 2008, 21:47

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2008

Не знам какво общо има html кода с операционните системи,затова не мисля че има разлика между уиндоус и линукс относно изработката на уеб сайт.
За програма писана на С ,трябва да имаш инсталиран gcc компилатор,а за С++ ти трябва g++.Можеш да си ги компилираш от конзолата,като gcc ime_na_programa.c за C програма или като g++ ime_na_programa.cpp за С++.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 07 2008, 18:16

да отворя конзолата и да напишa  theodor@andromeda$cpp /home/..../hellow.cpp? или как не разбирам... :( как става с това компилиране ??? няма ли компилатор като в винбоз? кадето да даде6 компиле и да го компилира и при вазникване на грешка да ми казва каква е?
Моля даиате някои пример да го видя как става  ; ( че не го схващам напално...
10X от сега

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 07 2008, 23:56

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Има потърси за Linux IDE's май е точно това, което търсиш. Виж за твоето дистро да има пакети, за да не закъсваш.

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 08 2008, 20:14

Имамм някакаф "Anjuta IDE" но с него не става...или аз не схващам как става.... моля даите някаф пример  нещо инфо да прочета ; ( ...

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 08 2008, 21:07

пак сам аз  :17; разбраг как става с това "g++ imeNaProgramata.cpp" после трябва да се напише "./a.out"  а има ли някава вазможност да става като в Бозиндовс? смисал да прави испалним фаил??

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 08 2008, 21:18

No avatar chosen

Цитат: (Andromeda @ Ноември 08 2008, 21:07)

пак сам аз  :17; разбраг как става с това "g++ imeNaProgramata.cpp" после трябва да се напише "./a.out"  а има ли някава вазможност да става като в Бозиндовс? смисал да прави испалним фаил??

:28;
Това всъщност е изпълнимият файл.В линукс всеки файл може да бъде изпълним,стига да има нужното разрешение за това.Искам да кажа,че тук разширенията на файловете не играят роля за това дали той ще е изпълним или не.
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 09 2008, 10:10

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат: (Andromeda @ Ноември 08 2008, 20:14)

Имамм някакаф "Anjuta IDE" но с него не става...или аз не схващам как става.... моля даите някаф пример  нещо инфо да прочета ; ( ...

До колкото знам там имаш конзолка. Та какво ти пише след като дадеш отгоре compile/build project? Иначе според мен е по - удобно от конзолата, така че ако привикнеш ще си по - доволен и без това после.

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 09 2008, 11:27

No avatar chosen

Цитат: (nikolavp @ Ноември 09 2008, 10:10)

според мен е по - удобно от конзолата, така че ако привикнеш ще си по - доволен и без това после.

И аз съм на същото мнение.По-добре е да свикнеш с конзолата.Ако смяташ сериозно да се захващаш с линукс така или иначе ще опреш до конзола.Затова че ще си спестиш много време ако започнеш възможно най-рано.
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 09 2008, 14:33

да твардо искам да премина исцяло на линукс... :) ( харесва ми да сам различен) а как през конзлоата.. ( извинявам се за тапите вапроси.... макар че тапи вапроси няма само тапи отговори ^^) мога направо от конзлоата да програмирам на с++? бихте ли ми дали пример как става тази магия в линукс и бес това конзолата си ме радва  :24;  само че още сам много далече от използването само на конзлола и бес графична среда и така примерче може ли да ми дадете ? 10х пак :) благодаря на всички  екстра сте   FULL RESPECT   :60;  :43;  :43;  :60;

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 24 отговор(а) от Ноември 06 2008, 15:26 до сега

© 2014 Linux Index Project