Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с ТВ тунер.
Тема: Проблем с ТВ тунер.
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 19 2009, 13:30

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Март 2009

Оценка: няма

Здравейте !
До скоро бях с линукс дистрибуцията на Mandriva 2009, но вчера си инсталирах Убунту 8.1
Една от главните причини беше, точно тази, че под старата дистрибуция, не можех да си използвам тв-тунера.Писах по форуми, четох разна информация из нет пространството и накрая отново до задънена улица.

Както казах, използвам Убунту 8.10, ТВ тунера ми е с марката на фирма: Conceptronic и в техния сайт, след като си въведох модела на тунера има информация, че този тунер няма софтуер, за линукс но има допълнително информация,  а тя е следната:
The chipset used on the CTVFMi2 is from Philips
Type: SAA7131E
Значи, когато използвам тв тунер си под windows със съответния софтуер, понеже имам цифров преобразовател и на самата програма (софтуера който върви с диск към модела на тв-тунера ми) има опция Video source, от където избирам: Antenna, Cable, S-video, Customize, Standart ...И понеже /както споменах съм с цифров преобразовател/ трябва да избера video source > Customize, за да ми излезе картината.
Въпроса ми, е къде да търся примерно настройките за тв картата и съответно какви настройки трябва да въведа за този чип сет, за да ми работи тв тунера.
И кой е най-подходящия софтуер /понеже мисля, инсталирах и пробрах всички тв програми, намирайки ги в 'Добавяне/премахване на софт.'/ - опция на убунту.Защото дори да си настроя тв тунера и картата, трябва на съответната програма да избера video source-а, за да ми се появи екран :)
Благодаря Ви и се извинявам, ако темата ми не е за тук ! :>

Контакти:  Lam3r4e

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 19 2009, 14:55

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

ако искаш да избираш video source > Customize си стой на windows - linux е различна ОС чиято цел НЕ Е да копира дограмата

по темата - какво си тествал точно и какво става ?
карата разпозната ли е и има ли зареден драйвер

дай изходът от
Код: 
dmesg | grep saa
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 19 2009, 16:35

No avatar chosen

Цитат: (mcwolf @ Март 19 2009, 14:55)

ако искаш да избираш video source > Customize си стой на windows - linux е различна ОС чиято цел НЕ Е да копира дограмата

по темата - какво си тествал точно и какво става ?
карата разпозната ли е и има ли зареден драйвер

дай изходът от
Код: 
dmesg | grep saa

Ето:
[   12.340187] saa7130/34: v4l2 driver version 0.2.14 loaded
[   12.340229] saa7134 0000:00:0a.0: PCI INT A -> GSI 19 (level, low) -> IRQ 19
[   12.340236] saa7133[0]: found at 0000:00:0a.0, rev: 209, irq: 19, latency: 32, mmio: 0xfa000000
[   12.340244] saa7133[0]: subsystem: 1131:0000, board: UNKNOWN/GENERIC [card=0,autodetected]
[   12.340253] saa7133[0]: board init: gpio is 40
[   12.444250] saa7133[0]: Huh, no eeprom present (err=-5)?
[   12.444691] saa7133[0]: registered device video0 [v4l2]
[   12.444757] saa7133[0]: registered device vbi0
[   14.144363] saa7134 ALSA driver for DMA sound loaded
[   14.144401] saa7133[0]/alsa: saa7133[0] at 0xfa000000 irq 19 registered as card -2

* Не съм казал, че 'искам' да избирам video source ...То това си го има дори и TV Time програмата, но просто при мен стои на default.И казвам, че има значение, защото ако си седи в кой да е софтуер на дефаулт няма да ми изкара картина, поради простата причина, че не съм с централно вкаран кабел за кабелна телевизия в тунера, а има цифров преобразовател ...
Това което съм тествал бяха кодировки приближаващи се до моя чипсет.
Стигна се до там, че на един video source примерно - television1 ми вадеше звук, но без картина, на source - customize - обратното, има картина, няма звук.НО ТОВА БЕШЕ НА СТАРИЯ ЛИНУКС - MANDRIVA.
Под това убунту, не мога да намеря къде мога да сложа примерно някакви цифрови комбинации, за хардуерна конфигурация на тунера и тв. картата ...
Изобщо интерфейсно (ползвам Gnome), не мога да открия от къде се конфигурира хардуера и по-точно, тв тунера и тв. картата ...
Доколкото си спомням под Kde-то на Mandriva 2009 можех, освен да избирам марка/модел на картата и тунера, имах възможност и сам да ги конфигурирам, както споменах по-горе, така изпробвах цифровите комбинации дадени за подобни на моя чипсет.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 20 2009, 10:19

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

инталирай си mythtv, там има доста богато меню за настройка на източника

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 20 2009, 22:19

Регистриран: Август 2005

Тук човекът е описал как си е подкарал своя тунер, който ползва същия чип като твоя.
За пълнота, ето как аз си покарах моя ТВ тунер (макар и различен от твоя).

Надявам се линковете да ти дадат определени насоки и идеи.
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 24 2009, 23:30

No avatar chosen

Цитат: (Drakula @ Март 20 2009, 22:19)

Тук човекът е описал как си е подкарал своя тунер, който ползва същия чип като твоя.
За пълнота, ето как аз си покарах моя ТВ тунер (макар и различен от твоя).

Надявам се линковете да ти дадат определени насоки и идеи.

Мда, благодаря ти за връзките, които предостави, но свързах се с човека, писал статията и ...За сега безуспешно протичат опитите ни, продължавам да очаквам нови мнение, по моя проблем.

Мерси на всички Ви !

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Март 19 2009, 13:30 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с ТВ тунер.

© 2014 Linux Index Project