Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблеми с Flash, терминала и др.
Тема: Проблеми с Flash, терминала и др., под Ubuntu 9.04
Мнение #1
Написано на: Юни 17 2009, 15:40

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юни 2009

Оценка: няма

Привет,
Наскоро мигрирах трайно от бозицата към линукс и избора ми за дистро беше Ubuntu, защото покрай безплатните CD-та съм го инсталирал на няколко машини и го познавам най-добре.
Тук мисля да си споделя болката по няколко проблема, които ме нервят от известно време

1.Имам инсталиран flash plugin, но когато го използвам в браузъра (примерно за гледане на клипчета), процесора се натоварва страшно много и клипчетата леко засичат, а като ги пусна в пълен екран направо нищо не се вижда. Преди не съм имал такива проблеми и се чудя дали проблема е от драйвери за видеото, браузъра или от някое друго приложение (compiz?).

2. След малко игра с темите, цветовете и шрифтовете (не съм свалял нищо, всичко е от вградените), текста в терминала стана леко труден за четене, буквите се преплитат и какво ли още не. Пробвах да сменя фонта и големината, но не се оправя:

Компътърът е HP Compaq 6720, двуядрено интелско процесорче, 2гб рам и вградено видео Intel x3100.
Контакти:  gmitrev

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 0 отговор(а) от Юни 17 2009, 15:40 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблеми с Flash, терминала и др.

© 2014 Linux Index Project