Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Линукс дистро с Nvidia драйвъри
Тема: Линукс дистро с Nvidia драйвъри, Помогнете откачам :)
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 16 2009, 22:39

Група: Li fans
Регистриран: Юни 2008

Оценка: няма

Здравейте.Последните 10 пъти когато исках да си сложа някое дистро срещам същият проблем.Значи инсталирам си го (няма значение коя дистрибуция почти при всичките е така) и всичко най-нормално.Когато дойде ред да рестартирам и да ми буутне новата система зарежда до един момент и като дойде реда за зареждане на драйверите на видео картата всичко се омазва,появяват се едни черти по монитора а курсорът на мишката е нещо от рода на малка кутия.Както се досещате проблемът доколкото и аз знам е в драйверите на Nvidia,защото май няма инсталирани такива по подразбиране(знам че се водят restricted и сигурно за това е така).Трябва да ги инсталирам след буутване на системата което пробвах няколко пъти и практически е невъзможно за мене.Пробвах да настройвам някакви временни драйвъри преди да зареди графичната среда но пак проблемът е същият или се появяват тия линии или изобщо имам черен екран.Пробвах с vesa,vga и всичките възможни там.Става въпрос за Debian но от доста опити установих че почти при всичките дистрибуции е така.Само дето при Ubuntu има някакви драйвери с които ми зарежда графичната среда и после си инсталирам тия на Nvidia.И както се досещате оставих Ubuntu да седи някъде там из компа като втора ОС.Та въпроса ми е има ли начин да накрам Debian да работи в мойта щайга(по точно графичната среда)?Или има ли някоя дистрибуция в която са включени тия драйвери по подразбиране?Извинявам се че го писах малко объркано но не съм много навътре с тия работи :)  :6; Благодаря за вниманието.

П.С.Видео картата ми е Nvidia GeForce 6200 A-LE

Редактирано от Bavarian на Август 16 2009, 22:40

God is a Dj and House is my Religion.
Контакти:  Bavarian

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 17 2009, 09:56

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Вероятно, тази карта не може да работи със свободният драйвер nv, а Х-а се опитва да запали с него, би трбвало след корегиране на vesa да запали, писал си че си пробвал, но може и да не си успял да го направиш точно. Като запали си инсталираш драйвера и би трябвало да работи. Другият вариант е да си изтеглиш драйвера през конзола и да го инсталираш (той и без това се инсталира без графична среда)  :P

Дистро с драйвер от nvidia в него се сещам в момента за Mandriva (май не всички мандриви, оная оранжевата имаше, spring или нещо такова се водеше) elive също е с драйвери от nvidia, но сигурно са старички.

Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 17 2009, 22:52

Може би наистина не съм настроил точно vesa.Сетих се да инсталирам драйверите под конзолата и го направих с много зор но нещо пак срещнах проблеми май не можах да ги инсталирам правилно не помня вече.Може би с някоя друга дистрибуция ще успея.Мандривата ми работи ама 2008 версия,а пък 2009 след като я инсталирам и стартирам още при зареждане ми изкарваше някакви надписи за грешка и въобще не искаше да стартира системата.Както и да е ако ми остане време да пробвам с някоя друга дистрибуция което сигурно скоро ще стане ще пиша пак и ще опиша проблема по ясно :) Благодаря за вниманието.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 19 2009, 23:08

Регистриран: Февруари 2008

тая карта не се ли поддържа от legacy драйвери вече?

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 20 2009, 00:35

Хм нямам си представа,както и да е засега се отказах защото използваме компа с брат ми като си взема един лаптоп на него ще му сложа само Линукс.Засега единствения вариант е да изчакам някоя нова версия на Мандрива или Убунту.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 20 2009, 10:59

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Аз съм с 6200 не знам буквите след номера  :D , но все още не е в легаси групата, при избор за теглене на драйвер за 6-та серия, препраща на последния драйвер.

Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 21 2009, 15:30

Снощи като се ровех из интернета видях че мога да си създам собствена Suse базирана дистрибуция.(http://susestudio.com/)Според вас дали ще ми позволят да натъпкам драйвърите на Nvidia вътре  :D

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 08 2009, 10:05

Регистриран: Май 2009

виш тоя линк може да ти помогне http://wiki.linux-bg.org/index.p....#nVidia
аз също го имах тоя проблем с инвидия съм но исталирах http://learnfree.eu/archives/84 направих първия ъбдеит след това от  добавяне и премахване на програми инстарирах nvidia x server seting след това утиваш в система - драивери за хардуер сканира ти машината и ти показва кои драивер ти трябва и дали е свободен теглиш активираш рестарт и всичко е ок при мандрива и сузе имах проблем но тук вичко тръгна ако нещо те интересува питаи тук също става да питаш http://www.facebook.com/group.php?gid=106904691325
Контакти:  pantev77

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 08 2009, 10:25

Регистриран: Май 2009

file:///home/biser/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%82/Screenshot.png
file:///home/biser/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%82/Screenshot-1.png
Контакти:  pantev77

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 8 отговор(а) от Август 16 2009, 22:39 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Линукс дистро с Nvidia драйвъри

© 2014 Linux Index Project