Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Извличане на HTML код
Тема: Извличане на HTML код
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 17 2009, 13:27

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2008

Оценка: няма

Здравейте колеги.Случвало ли ви се е да трябва да решите някакъв проблем и да си кажете "Има време...има време..." и така до последният момент,докато изникне нещо,което се окаже уж дребно,пък не може да се справите с него?
Точно това ми се случи в момента.Играя на една игра онлайн.Искам на напиша един малък скрипт на perl,който да извърши определени действия вместо мен. Всичко е наред,но единственото нещо което още трябва да направя е да извлека HTML кода на една страница,за да може скрипта да го прочете и да предприеме въпросните действия.През браузъра си влизам в акаунта без проблем(с потребителско име и парола),но като издам командата wget "adres/na/stranicata" командата започва да работи до някъде и спира.Самият сървър не позволява да бъде достигната въпросната страница с командата wget за да бъде извлечена след това.Как мога да извлека HTML кода на страницата тогава?
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 18 2009, 15:03

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

използвай curl
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 19 2009, 16:04

No avatar chosen

И с curl не ства.Сигурно аз не правя нещо както трябва.Не знам.Пробвах какво ли не и пак един и същ резултат.Започва да търси и по едно време спира с търсенето,а кода който е извлечен от програмата въобще не е този който ми трябва.Иначе с mozilla-та си влизам и си отварям сорса на страницата,но това не ми върши работа защото искам само сорса и то неинтерактивно.
Последното което изпробвах беше:
~$:curl --user $username:$password url
..........и резултат нямаше.
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 19 2009, 16:16

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

идеята на curl е да ползваш готови библиотеки за достъп до web ресурси (не че не можеш да си направиш всичко сам но няма смисъл да откриваш колелото)

самия сайт явно има ауторизация която ти пречи да се добереш до необходимия ресурс - затова трябва да симулираш точно поведението на браузер - използвай curl за да се логнеш - при всяка последваща заявка трябва да изпращаш всички сесиини данни (бисквитки) обратно към сървърът за да можеш да минеш през проверките му
когато пишеш нещо подобно е хубаво да следиш трафикът на машината (скриптът който правиш) и да го сравняваш с този на браузерът

Редактирано от mcwolf на Септември 19 2009, 16:20
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 19 2009, 21:19

No avatar chosen

Благодаря ти за отговорите mcwolf,но това което ми писа току що е доста над моето ниво и от сега ти казвам че няма да мога да се справя.Разбира се не се отказах от начинанието си и след дълги размишления и опити най-после си разреших проблема.Отговорът е lynx.
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 24 2009, 12:57

Регистриран: Февруари 2008

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 5 отговор(а) от Септември 17 2009, 13:27 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Извличане на HTML код

© 2014 Linux Index Project