Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Update? Mint на стара машина. Процеси?
Тема: Update? Mint на стара машина. Процеси?, Как се спират процеси?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 18 2010, 10:57

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2008

Оценка: няма

Здравейте!
Така, как да го напиша...... Не съм на вътре в Linux, но леко по - леко инсталирах, че и няколко програмки и игри.
На един стар компютър, PII, 256, 10, инсталирах Mint 5. Въпроса ми е за инструмента за ъпдейти. Как мога да го спра да не се зарежда заедно със OS? А също и други такива, които се стартират заедно с OS и не са нужни на всяка цена?
Целта е леко да се оптимизира работата на машината, че е старичка!
Първо инсталирах по - нови версии на Mint, но работеха тромаво и не разпознаваха звуковата карта автоматично. Не я знам каква е и не можах да се оправя, да и инсталрима драйвери.
Машината ще се ползва от различни хора с цел пасианси и интернет!
За сега всичко настройх с доста четене, но не мога да открия инфо. за :
-Настройка аналогична на msconfig при MS OS.
-Софт аналитичен на Everest при  MS OS. Да си следя хардуера!
Съответно не мога да се оправя с инсталирането на такива - ръчно. Използвам инструмените от инсталацията!

Редактирано от peterstamov на Юли 18 2010, 10:59
Контакти:  peterstamov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 23 2010, 00:42

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2008

Оценка: няма

Здравей, Mint 5 не съм го виждал, аз стартирах с 8-ца направо, но предполагам че няма да има чак толкова голяма разлика. Започвам с по-лесните неща. Програма подобна на Everest е hardinfo потърси някъде deb пакет. Програма подобна на msconfig.... чесно казано не, но програмите които се стартират автоматично с логването на акунта могат да се избирт през едно вградено тулче поне в по-новите версии, за 5-цата не знам. напира се в Preferences->Startup Applications. Ако случайно няма такова в конзолата напиши gnome-session-properties

Дано да съм ти бил полезен

Контакти:  doommaster

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 1 отговор(а) от Юли 18 2010, 10:57 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Update? Mint на стара машина. Процеси?

© 2014 Linux Index Project