Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Тема за идиоти, Толкова съм зле с тоя Линукс
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 29 2011, 01:46

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2011

Оценка: няма

:29; Моля някой да помогне!
Във всички форуми за Линукс се пише между хора запознати с Линукс. Искам тази тема да е за хората като мен които хал-хабер си нямат от туй животно но искат да се научат. Моля хората запознати с Линукс да ни помогнат малко!
:21;  :21;  :21;

Нищо не разбирам от този LINUX. Никъде няма упътване за идиоти. Щот ако това са упътвания за начинаещи, на мен ми трябват упътвания за идиоти.
Контакти:  sava

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 29 2011, 01:53

Например!
Как да инсталирам нещо което е зипнато?
По-конкретно, искам XAMPP for Linux. Свалям си го в компа копирам някакъв текст в терминала и нищо. Нема такава команда.
Понеже знам, че се работи през терминала с команди, моля някой да напише няколко команди тук. Как се ... Или да даде линк и той да е на български ако е възможно.
Въпросът ми е : има ли универсални команди и кои са те?
SUDO = ?
install ZIP = ?
а със сигурност ще се добавят доста други. :60;

Ето тук: http://codeghar.wordpress.com/2007/12/08/ftp-server-in-ubuntu/
хуу го е написал човека. спор нема. Ама???
Какво е SUDO?
Какво е apt-get?
Какво е sudo VIM /etc/vsftpd.conf?
Ето тези неща ако някой ги напише кое какво прави и в кои случаи се ползва голяма част от проблемите с интеграцията на Линукс ще отпаднат.

Редактирано от sava на Януари 29 2011, 02:15

Нищо не разбирам от този LINUX. Никъде няма упътване за идиоти. Щот ако това са упътвания за начинаещи, на мен ми трябват упътвания за идиоти.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2011, 11:57

Регистриран: Май 2008

Оценка: 4.5

На първо време кажи с каква дистрибуция си, тъй като между различните дистрибуции има както много прилики така и много разлики.
Контакти:  Str82DHeaD

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2011, 14:44

No avatar chosen

Регистриран: Април 2010

И все пак наистина си идиот :)
Контакти:  ROKO__

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2011, 14:45

No avatar chosen

Цитат: (Str82DHeaD @ Февруари 01 2011, 11:57)

На първо време кажи с каква дистрибуция си, тъй като между различните дистрибуции има както много прилики така и много разлики.

Личи си че е дебианска помия щом пита какво е apt-get

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2011, 19:11

Цитат: (ROKO__ @ Февруари 01 2011, 14:44)

Ще видим ние кой е идиот тако стана факир. Иначе съм с Убунто. Най много материали има за него и за това го качих. Като начало се ръководя от мненията, че Линукс е най сигурен и понеже ще си хоствам сайтчетата вкъщи трябваше да избера един. Е, аз избрах Убунто. Кажи ми добър избор ли е Убунто? И благодаря, че се отзовавате!

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2011, 19:19

Цитат: (Str82DHeaD @ Февруари 01 2011, 11:57)

С Убунто съм. Но ако има по-сигурна бих го сменил. Качих го защото има най-много материали за него. Виж! Искам да хоствам сайтовете ми на собствен хост. Не знам дали Убунто е добър и сигурен. Това всъщност е въпрос. И още един въпрос. Като цяло удобен ли е Линукс? За мрежата става. Всичко си върви. Ама няма игри ( например Фар Край ), няма да речем Аутокад ( или поне не съм чул да има). Разучавам го постепенно и откривам, че не е чак толкова лош. Само дето понякога не слуша. Но това с инсталацийте и това, че не мога да си създавем папки и файлове ме побърква.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2011, 09:35

No avatar chosen

Цитат: (sava @ Февруари 01 2011, 19:11)

Ще видим ние кой е идиот тако стана факир. Иначе съм с Убунто. Най много материали има за него и за това го качих. Като начало се ръководя от мненията, че Линукс е най сигурен и понеже ще си хоствам сайтчетата вкъщи трябваше да избера един. Е, аз избрах Убунто. Кажи ми добър избор ли е Убунто? И благодаря, че се отзовавате!

Най много материали, не думай набил си се сред кретени :)

Които никога не помагат и най лошото е че са некадърници по форумите им :)

Аз признавам само на ArchLinux там винаги е имало най много материал и винаги ще е така. И винаги са готови да помагат

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 02 2011, 09:56

Цитат: (ROKO__ @ Февруари 02 2011, 09:35)

Цитат: (sava @ Февруари 01 2011, 19:11)

Аз признавам само на ArchLinux там винаги е имало най много материал и винаги ще е така. И винаги са готови да помагат

Добре де ама там е на английски. Насочете ме към тема във форума където пише на БЪЛГАРСКИ. И това,че ме препращах е безсмислено като се има впредвид, че тук е мястото на българите от Линукс обществото. И заради това съм тук. Ако ще помагате помагайте! Що то такива сайтове мога да намеря хиляди. Моля кажете нещо конкретно за тези команди и т.н. Не ща чуждоезични сайтове. Ама ако всеки ме препраща към друг форум то тук ще стане по скоро каталог от колкото форум :12;

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 04 2011, 14:36

No avatar chosen

Цитат: (sava @ Февруари 02 2011, 09:56)

Цитат: (ROKO @ Февруари 01 2011, 14:44)

Ще видим ние кой е идиот тако стана факир. Иначе съм с Убунто. Най много материали има за него и за това го качих. Като начало се ръководя от мненията, че Линукс е най сигурен и понеже ще си хоствам сайтчетата вкъщи трябваше да избера един. Е, аз избрах Убунто. Кажи ми добър избор ли е Убунто? И благодаря, че се отзовавате![/quote]

Аз признавам само на ArchLinux там винаги е имало най много материал и винаги ще е така. И винаги са готови да помагат[/quote]
Добре де ама там е на английски. Насочете ме към тема във форума където пише на БЪЛГАРСКИ. И това,че ме препращах е безсмислено като се има впредвид, че тук е мястото на българите от Линукс обществото. И заради това съм тук. Ако ще помагате помагайте! Що то такива сайтове мога да намеря хиляди. Моля кажете нещо конкретно за тези команди и т.н. Не ща чуждоезични сайтове. Ама ако всеки ме препраща към друг форум то тук ще стане по скоро каталог от колкото форум :12;

Ехаа сериозно ?

https://wiki.archlinux.org/index.p....%D0%B8)

А тук защо ли всичко е на български ?

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 13 отговор(а) от Януари 29 2011, 01:46 до сега

© 2014 Linux Index Project