Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Тема за идиоти, Толкова съм зле с тоя Линукс
Мнение #11 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 04 2011, 19:01

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2011

Оценка: няма

Цитат: (ROKO__ @ Февруари 04 2011, 14:36)

Цитат: (sava @ Февруари 02 2011, 09:56)

Цитат: (ROKO @ Февруари 01 2011, 14:44)

И все пак наистина си идиот :)

Ще видим ние кой е идиот тако стана факир. Иначе съм с Убунто. Най много материали има за него и за това го качих. Като начало се ръководя от мненията, че Линукс е най сигурен и понеже ще си хоствам сайтчетата вкъщи трябваше да избера един. Е, аз избрах Убунто. Кажи ми добър избор ли е Убунто? И благодаря, че се отзовавате!

Най много материали, не думай набил си се сред кретени :)

Които никога не помагат и най лошото е че са некадърници по форумите им :)

Аз признавам само на ArchLinux там винаги е имало най много материал и винаги ще е така. И винаги са готови да помагат[/quote]
Добре де ама там е на английски. Насочете ме към тема във форума където пише на БЪЛГАРСКИ. И това,че ме препращах е безсмислено като се има впредвид, че тук е мястото на българите от Линукс обществото. И заради това съм тук. Ако ще помагате помагайте! Що то такива сайтове мога да намеря хиляди. Моля кажете нещо конкретно за тези команди и т.н. Не ща чуждоезични сайтове. Ама ако всеки ме препраща към друг форум то тук ще стане по скоро каталог от колкото форум :12;[/quote]
Ехаа сериозно ?

https://wiki.archlinux.org/index.p....%D0%B8)

А тук защо ли всичко е на български ?

:6; Точно такова нещо търсех. Благодаря ти браточка, но не съм се отказал от намерението си. Сега обхождам и записвам командите за Линукс и като насъбера материал ще го публикувам тук. Така ще спестявам времето на другите да преоткриват топлата вода за да им остане време да допълват справочника за следващото поколение "идиоти".
Междувременно някой може да започне да споделя сухата теория.

Нищо не разбирам от този LINUX. Никъде няма упътване за идиоти. Щот ако това са упътвания за начинаещи, на мен ми трябват упътвания за идиоти.
Контакти:  sava

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #12 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 20 2011, 16:17

No avatar chosen

Регистриран: Февруари 2011

здравейте хора отдали на магията линукс въпроса ми ако някой знае каде да намеря ръководство за за основните команди на мисля че беше дебиан но не помня конфигурацията накрая за инсталиране на програми на маемо 5(нокиа н900)живи и здрави
Контакти:  anrydisappear
WEB  
Мнение #13 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 16 2011, 13:20

Регистриран: Април 2007

Цитат: (sava @ Януари 29 2011, 01:53)

Например!
Как да инсталирам нещо което е зипнато?
По-конкретно, искам XAMPP for Linux. Свалям си го в компа копирам някакъв текст в терминала и нищо. Нема такава команда.
Понеже знам, че се работи през терминала с команди, моля някой да напише няколко команди тук. Как се ... Или да даде линк и той да е на български ако е възможно.
Въпросът ми е : има ли универсални команди и кои са те?
SUDO = ?
install ZIP = ?
а със сигурност ще се добавят доста други. :60;

Ето тук: http://codeghar.wordpress.com/2007/12/08/ftp-server-in-ubuntu/
хуу го е написал човека. спор нема. Ама???
Какво е SUDO?
Какво е apt-get?
Какво е sudo VIM /etc/vsftpd.conf?
Ето тези неща ако някой ги напише кое какво прави и в кои случаи се ползва голяма част от проблемите с интеграцията на Линукс ще отпаднат.

Здравей,
ето ти един линк да се запознаеш с основните конзолни команди. За съжаление е само на ингилизки

linuxcommand

Относно Убунту-то, ето ти друго линкче

Ubuntu Guide - неофициално ръководство за Ubuntu

Основният език е английски, но има възможност за превод с Google. А ето част от това:

Ubuntu Guide: 9.04

е преведено на български

Редактирано от gongalov на Юли 16 2011, 13:46
Контакти:  gongalov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 171938624
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #14
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 16 2011, 13:29

Регистриран: Април 2007

Цитат: (anrydisappear @ Февруари 20 2011, 16:17)

здравейте хора отдали на магията линукс въпроса ми ако някой знае каде да намеря ръководство за за основните команди на мисля че беше дебиан но не помня конфигурацията накрая за инсталиране на програми на маемо 5(нокиа н900)живи и здрави

Ето ти и на тебе сайт с програми за Maemo и форум на разработчиците

Маемо

Може да пробваш и на

Forum Nokia

да зададеш въпроси за самото устройство. Форумът е на английски, но ако не те е гнус от руския, може да си смениш езика и да си зададеш въпросите
Контакти:  gongalov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 171938624
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 13 отговор(а) от Януари 29 2011, 01:46 до сега

© 2014 Linux Index Project