Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с работа върху MS office файлове
Тема: Проблем с работа върху MS office файлове, Имам проблем с форматирането на файлове
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 16 2014, 18:31

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2014

Оценка: няма

Здравейте,
ползвам компютър със Windows 7 и Linux едновременно, но в случате когато работя по MS office файлове под Linux и след това ги отворя под Winows-a форматирането е меко казано странно и не работи изобщо. Липсват неща от файловете, форматиране на функции в ексел, форматиране на текстове и тн. Може ли някой да ми каже защо се получава така и как евентуално мога да го избегна.

Благодаря предварително!!

Поздрави,

Ралица

------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------

Алтех
Компютри Онлайн

Контакти:  Rally85

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 16 2014, 20:02

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2014

Оценка: няма

В Уиндоус7 най вероятно ползваш МайкрософтОфис2007 или по нова версия. Те ползват файлово разширение .docx
Този фирмен формат на Майкрософт не може да се обработва добре от другите офис пакети, в т.ч. Либре офис.
Либре офис работи с файлов формат .odt който пък не може да се обработва добре от МайкрософтОфис.
Но няма да имаш проблеми ако ползваш файлов формат .doc на МайкрософтОфис2003 (УиндоусХР).
Либре офис се справя с него без проблеми, както и всички по нови версии на Майкрософт.
Всичко това знам оттук:
http://netrunner-mag.com/libreoffice-vs-microsoft-office-part-deux/
и тук
http://www.dedoimedo.com/compute....ce.html

Редактирано от КомБо на Ноември 23 2014, 20:48
Контакти:  КомБо

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Ноември 16 2014, 18:31 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем с работа върху MS office файлове

© 2014 Linux Index Project