Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Защо всичко е толкова трудно?
Тема: Защо всичко е толкова трудно?, Imam samo latinica sorry...
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 23 2005, 10:31
Alserton

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Zashto vsi4ko v Linux trqbva da stava tolkova trudno , 4e da kara novacite da se otkazvat sled 1 chas rabota ? Eto iskam da si instaliram Fonetichen bylgarski , no prosto ne stava. Kakvo li ne probvah. Naistina veche sym gord potrebitel na Mandriva 2006 i se radvam , no kakvo ot tova ? Znam che ne tyrpite latinica vyv tozi forum , no nqmam izbor sorry...  Naistina ako nqkoi ima ideq kak da si q ka4a da kazva mnogo mi e vajno... Posle iztriite temata 4e da ne zagrozqva bylgarskiq... Molq vi pomosht !!! Poneje sym novak ama ot nai golemite novaci , s malkata razlika 4e sym reshen da se nau4a mislq da pochna da pisha statiq za napylno zabludeni , koito ne znaqt nishto kak stava. da opisha stypkite na tova kak Linux da stane 4ast ot teb. Zashtotonie znaem che Linux e nadejdna OS ama e tolkoz slojno v na4aloto 4e.....
Контакти:  Alserton
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 23 2005, 11:06
CruSaDeR

Регистриран: Ноември 2005

Здравей, еми всичко хубаво става с четене и труд.Ако си начинаещ това да не те притеснява ,защото винаги първият път е най-трудно.По нататък ще свикнеш.Много е хубаво да имаш проблеми с Линукса ти ,защото после се учиш от грешките си и успяваш да ги коригираш.Сега да минем към въпроса ти.Значи за да си инсталираш фонетичен български трябва да направиш следното: Общи настройки -> Локализация -> Клавиатурни подредби.От ляво ще ти излезнат знамената на държавите ,натискаш върху български и ибираш фонетичен и го добавяш.Ако няма български тогава трябва да си инсталираш bglinux можеш да го изтеглиш от тук.
Успех !

Linux - сигурността е важна !
Контакти:  CruSaDeR

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 23 2005, 11:12
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

По отношение на кирилицата погледни и това:
http://www.linux-index.org/quicks.....0033431

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 23 2005, 11:24
Alserton

Ей момчета то било адски лесно бре...
Контакти:  Alserton
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 24 2005, 17:12
mexus

Цитат:  (Alserton @ Ноември 23 2005,10:31)

Zashto vsi4ko v Linux trqbva da stava tolkova trudno , 4e da kara novacite da se otkazvat sled 1 chas rabota ? Eto iskam da si instaliram Fonetichen bylgarski , no prosto ne stava. Kakvo li ne probvah. Naistina veche sym gord potrebitel na Mandriva 2006 i se radvam , no kakvo ot tova ? Znam che ne tyrpite latinica vyv tozi forum , no nqmam izbor sorry...  Naistina ako nqkoi ima ideq kak da si q ka4a da kazva mnogo mi e vajno... Posle iztriite temata 4e da ne zagrozqva bylgarskiq... Molq vi pomosht !!! Poneje sym novak ama ot nai golemite novaci , s malkata razlika 4e sym reshen da se nau4a mislq da pochna da pisha statiq za napylno zabludeni , koito ne znaqt nishto kak stava. da opisha stypkite na tova kak Linux da stane 4ast ot teb. Zashtotonie znaem che Linux e nadejdna OS ama e tolkoz slojno v na4aloto 4e.....

вече 2-3 седмици отиват и немисля да се отказвам.
Не е сложно, просто потребителите на windows затъпяват с него. И аз бя доста време с него. То не е лесно, а със всяка нова дистрибуция става все за по малоумни..... типичен пример е ХР - сървиз пак 2.....
Контакти:  mexus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 243745868
  • MSN  MSN: mexus_bg@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 24 2005, 22:49
Plamen

No avatar chosen

Група: Li gurus

Прощаваме за латиницата само когато се пише от чисто нова инсталация и потребителя пита как да си настрои кирилицата  :p

Контакти:  Plamen

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 92916999
  • MSN  MSN: realism@abv.bg
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 26 2005, 15:22
NetMan

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2005

Искам и аз да се включа тук с малко мнение-въпрос.
Понеже и аз съм новак в Линукса, а не искам да става част от мен - моите части си ми харесват :), но искам да ми върши работа поне колкото Уин-а имам следния въпрос - Ясно е че за да върши работа нещо трябва да се понаучи. То човек телевизор си купи, и трябва да прочете манюала, а какво да кажем за ОС. НО, въпросът е - колко време труд и усилие в съотношение към свършена работа. Пак повтарям - не искам да ставам профи, искам да ми върши работа. Веднага подкрепям с пример. Искам да свалям от торенти. В инсталираната дистрибуция няма торент клиент. След доста време намерих - Кторент. За инсталация изгубих около 4 часа. Ми то няма Install, Next, Next, Finish, а едни команди, команди .... Ужас. Ами всички приложения (или както и да се казват за Линукс) ли се инсталират така? И еднакъв ли е начина, или за всяко инталиране трябва да губя по 4 часа? Ами то ако е така за да си направя компа да работи по мой вкус, с програмите които ми трябват сигурно ще загубя 400 работни часа! Сигурно вече ще има нова несъвместима версия или работата ми ще я е взел друг. Накрая най важния въпрос, мисли ли някой някъде по света за този голям проблем. Защото не може да се очаква популяризиране на тази ОС, ако не можеш да си пуснеш аудиото, да си пуснеш скенера, и т.н. без да търсиш специалист (обикновнно скъпо платен)! Извинете за словоизлиянията, но съм мераклия, а нямам толкова сили да задълбавам на професионално ниво в една ОС.
Поздрави - Отто
Контакти:  NetMan
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 26 2005, 15:39
guardian

Регистриран: Май 2005

Като начало кажи с коя дистрибуция си, дотогава ще ти кажа че инсталацията на KTorrent която ти е отнела 4 часа, на мен ми отне не повече от минута ;)

Контакти:  guardian
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 26 2005, 15:45
hornet

Просто при Линукс дистрибуциите трябва да знаеш, че има такива които идват с много графични програмки и такива които ползват предимно конзолката (ДОС-а... :D ). Инсталацията на софтуер при Сузито се свежда до намиране на програмката като RPM пакет за SuSE и инсталирането през YaST (нещо като Control Panel на Прозорците) с две кликания на мишката и въвеждане на администраторската парола (сигурност братче...). Даже намирането на пакетите ръчно може да се премахне като се въведат адресите на сайтове които имат тези пакети и YaST-а сам си ги сваля ако ти поискаш да ги инсталираш. Общо взето трябва малко да си примениш начина за намиране на софтуер, а всичко останало пак се прави с дву кликания на мишката. Разбира се има и изключения, когато някоя програмка няма RPM вариант и трябва в най-общия слючай да намишеш в конзолата ./configure -> make -> make install и си готов. Повярвай ми - когато превъзмогнеш първоначалното усещане, че нещата не са под твой контрол, ще видиш колко лесно се работи с ./configure командата. А когато все пак имаш проблем, просто потърси в Гугъл нещо за твоя въпрос или питай тук във форума.
Та с две думи обобщението е, че хората очакват всичко да е 100% еднакво с Windows, а се изисква просто да видиш как точно се правят нещата в Линукс и да разбереш, че изобщо не е толкова трудно.
Разбира се другите дистрибуции ползват други начини за сваляне на програмите, но общо взето вече всички имат графични части които правят инсталирането на софтуер адски лесно.

Контакти:  hornet
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 26 2005, 17:11
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

Оценка: 5

точно това значи да си избереш дистрибуция - и точно затова на въпроси от родът на "коя е най-добрата дистрибуция" не може да се даде смислен отговор - най-малкото във всяка са включени различни пакети - при инсталирането на програми положението е същото - всеки предпочита някакъв начин на инсталиране - това значи свобода - не ти харесва да компилираш приложения на ръка - ами недей - алтернативи колкото искаш (дори има програми който се инсталират точно както иска NetMan  Next -> Next -> Finish)

когато едно дистро не ви допада никой не ви задължава да го ползвате - сложете друго и пробвайте с него - накрая определено ще попаднете на това което е направено за вас - а ако такова няма :) питайте Zero_effect какво се прави :)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 33 отговор(а) от Ноември 23 2005, 10:31 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Защо всичко е толкова трудно?

© 2014 Linux Index Project