Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Книга за Mandriva Linux 2006
Тема: Книга за Mandriva Linux 2006, има ли такава и струва ли си?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Ноември 24 2005, 18:27
Sirius

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2005

Оценка: няма

Здравейте.
Снощи получих бонус към слагането на нова видеокарта - преинсталация на Уиндоуса. Аз отказах и казах да ми качат Линукс, за предпочитане Мандрейк, вече Мандрива.
Получих си компа, НО...
1) връчиха ми едно листче, на което пише imetomi-root pass. После username i password.Какво да ги правя? Обясниха ми набързо, че "ми тука пускаш конзолата, то е т'ва команд промпт в уина, нали съ сещаш, пишеш разни раоти"...и така нищо не схванах. не мога да променям нищо без някаква парола, която ми я иска непрекъснато. :( Откъде да я изкопая? пробвах с паролата, която я има на листчето не става.
2) не мога да променям нищо - не мога да си настроя нета, не мога да намеря драйвери за видеокарта( GF 6600)...Ужас.
Та мислех си има ли смисъл да си купя книга за линукс? сигурно има на Славейков, въпросът е дали е достатъчно добра, за да върши работа ???
Моля някой за съвет и се извинявам за дебилната тема, но и аз искам да съм Li Fan :p
Контакти:  Sirius
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 24 2005, 18:51
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

книги има доста - повечето от тях са насочени към начинаещите потребители - ако не ти е проблем е худаво да си купиш (търси за системи базирани на redhat) - но това не е достатъчно - така ще научиш основни неща но просто е невъзможно да се събере всичко в една книга

това което са ти дали от фирмата е най-важната парола - тази на администраторът на системата (root) - така като си го написал явно паролата е името ти - когато правиш настройки по системата linux-ът ще ти иска нея (хубаво е да я смениш - защото никак не е хубаво да е името ти :)) - имай в предвид че при линукс има огромна ралика м/у малка и главна буква

относно драйверът - най-подходящото място от кадето да си го свалиш е сайтът на nvidia
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Ноември 24 2005, 18:27 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Книга за Mandriva Linux 2006

© 2014 Linux Index Project