Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Коя дистрибуция на Linux е най-добра за начинаещи
Въпрос: Коя дистрибуция на Linux е най-добра за начинаещи, (Най-добрата дистрибуция за начинаещи) Общо гласове: 171
Възможни отговори Гласове Статистики
Mandriva 26 [15.20%]
Knoppix 11 [6.43%]
Tilix 7 [4.09%]
RedHat 2 [1.17%]
Slackware 13 [7.60%]
Ubuntu 88 [51.46%]
Друга 24 [14.04%]
Гостите на тези форуми не могат да гласуват
Тема: Коя дистрибуция на Linux е най-добра за начинаещи, Най-добрата дистрибуция за начинаещи
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 02 2005, 21:01
diavolo_vam

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2005

Оценка: няма

Бих искал да направим анкета в която да определим коя Linux дистрибуция е най-подходяща за начинаещи. Защото да знаем към коя дистрибуция да се насочим.

Редактирано от diavolo_vam на Декември 02 2005, 21:03
Контакти:  diavolo_vam

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 253190822
  • MSN  MSN: diavolo_vam
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2005, 21:13
Нерегистриран

Да беше сложил в отговорите SuSE ,защото и тя е лидер
Контакти:  WolF

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 03 2005, 14:35
yasnv

No avatar chosen

Регистриран: Август 2005

със 98% сигурност най-много гласове ще получат Сусе и Мандрива.

Дебиан,Генто и Слакуеър - за тях всички казват че за са малко по-напреднали.

Редактирано от yasnv на Декември 03 2005, 14:35

...иначе не е интересно.
have-tried list: Slax Slackware Mandriva SuSe Knoppix Debian Mepis PCLinuxOS Vector.Linux Ubuntu Kubuntu Tilix Xandros PC-BSD Frugalware rPath VLOS Fedora Gentoo
next-to-try:Korooa
Контакти:  yasnv
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 03 2005, 18:39
phantomlord
Phantom Lord

Група: Li maniacs

Определено SuSE или (K)Ubuntu.

Редактирано от phantomlord на Декември 03 2005, 18:39

Debian lenny/sid, 2.6.24-phantomlord, KDE 3.5.9
http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
The knowledge is to be shared...
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Контакти:  phantomlord

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 322393169
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2005, 00:50
Drakula

Моят първи досег с *IX-базирана система беше едно терминалче на Red Hat 7 (и то само в конзола). Само че за root права и дума не можеше да става, така че както се сещате, да се научи нещо там беше изключено.
Първата *IX базирана система, която си инсталирах като си купих компютър беше FreeBSD (мисля беше 4, ама не съм сигурен...) И считам, че се справих доста успешно с конфигурацията му. В началото трябва да си призная беше голямо псуване и четене, но това си мисля че е съвсем в реда на нещата :)
Изводът ми от този ред на мисли е, че да се задават такива въпроси е просто безсмислено. Какво значи лесна за начинаеши дистрибуция??? Няма трудни и лесни, стига само да схванеш как работят и да не те мързи да почетеш малко.
Та си мисля, че най-добрия подход просто хващаш някоя за учите и слагаш. Колкото повече проблеми има в началото, толкова по-бързо ще разбереш кое, как, какво, защо...
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2005, 01:33
hornet

Регистриран: Април 2005

Ами най-често се има в предвид дистрибуция в която използването на конзолата и ръчното редактиране на файлове е сведено до минимум. Много често хората искат просто да използват Линукс, а не да се задълбават в четене...
А и ако трябва да сме точни трябва да се каже дистрибуция И за начинаещи защото в крайна сметка ядрото е едно (поне ядрото да е едно, защото почвам да се съгласявам донякъде с хората, че прекалено големия избор при Линукс му вреди в известна степен....).

Контакти:  hornet
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2005, 11:43

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

най-лесната диструбиция за начинаещи е тази, която имат най-голям брой твои познати  :D (които разбират и са склонни да отделят от времето си за теб)

"Linux is for people who hate Windows, BSD is for people who love UNIX"
Контакти:  gog

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2005, 13:20
the_mouse

Регистриран: Юли 2005

Цитат:  (gog @ Декември 04 2005,11:43)

най-лесната диструбиция за начинаещи е тази, която имат най-голям брой твои познати  :D (които разбират и са склонни да отделят от времето си за теб)

Мда това е много точно казано!  :D Браво, хора, че сложихте Тиликс, гласувах за него!!!  :cool: Като се инсталне е готов, не му трябват настройки и т.н. (е, освен ако няма проблеми с разпознаването на харуера, но това става все по-добре  :;): )

Контакти:  the_mouse

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 317287252
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM: Othe_mouseO
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2005, 18:06

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Аз започнах с Slackware ,а другите ми викаха ,че нищо няма да мога да направя ,защото бил много труден.Но аз се влюбих в него и продалжих да се боря.Тогава бях под голямо напрежение ,защото работих с него като "риба на сухо" ,но след 2 месеца късмета ми се върна и вече бях забравил проблемите си ,защото вече можех да си оправям без проблем основните неша като "драйвърите за видео картата , резолюцията на монитора (разбира се с желаните херцове :) ) , интернета , моантването , кирилизацията и мн. др. работи.Аз лично съм много доволен ,че започнах с него ,защото съм ползвал и други дистрибуции като Mandrake , Knoppix и др. и нямам проблеми с тях. Но наистина се учудвам ,защо няма SuSE в възможните отговори ,по-точно го има ,но той се отнася към група "Други".
Контакти:  WolF

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 05 2005, 09:52
cenata

Регистриран: Октомври 2005

И аз като wolf започнах със Slackware, понеже предположих че като "закоравял" човек в компютърния бранш ;), няма да имам много проблеми. И не бях в голяма грешка, с малко питане насам-натам и малко познати за няколко седмици се вкарах във форма :) Дори едва наскоро ползвах друга дистрибуция - SUSE, Mandriva, Tilix, Fedora Core 4 и честно казано малко трудно се ориентирах в тях, някои ми се сториха прекалено претрупани, въпреки че са за начинаещи. Може би съм придобил навик към Слак...но честно казано по-лесно ми беше преминаването Windows->Slackware отколкото Slackware->друго дистро :)
Със здраве! :)

Jump arround
Контакти:  cenata
WEB  
Общо 94 отговор(а) от Декември 02 2005, 21:01 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Коя дистрибуция на Linux е най-добра за начинаещи

© 2014 Linux Index Project