Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: slackware inittab, проблемация и то голяма
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 07 2005, 15:09
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

не знам даже в кой раздел е най-подходящо да пусна темата.. а откъде да започна още по-трудно .. с 2 думи накратко ква е цялата работа .. с 2 ОС съм слекуер 10.1 и уиндоус XP..всичко си беше наред...понеже не ми стига мястото в рут директорията,реших да си оразмеря дяловете-имах един за руут и един за /usr/local /суап дяла настрана нали/.. та ,тръгвам аз да си оправям размеря с партишън меджик .. и понеже съм най-големия карък на света..даже не беше стигнала манипулацията до половината ,компа ресна..тъй като имам проблем и със захранването .. оттам нататък страшни разправии имах..нито да върна читаво копие на бозата/отказваше/ .. нито си знаеш админската парола на бозата,та тряяше да я краквам .. фдиск от слекуер отказа да прави каквото и да е.. до рикавъри конзолата не ме пусна..то хардуерни несъвместимости,то липсващи файлове..проблем с биос ..абе кво ли не.. ай тва лесно го оправих .. fixmbr,fixboot ..никакъв ефект.. наложи се няколко туулчета да ползвам та да си оправя мбр-то .. добре поне,че до сейф мод имах достъп след известно време .. както и да е ..бозата я подкарах успешно ,след тровене на нервите 2 дена... ся ребилдвам партишън тейбъла на нтфс .. /повредената таблица.. ще се опитвам да пооправя тва онова по натам/ ... проблема със слекуер какъв е ..след всички тези неща,които ме сполетяха .. кернела откъдето си иска се лоадва .. noinittab разбира се..над 20 пъти се опитвам да кача дистрибуцията..отделен въпроса,че веднъж чете дяловете .. т.е имам шанс с chroot ..веднъж неще ... задавам кернела откъде да се лоадне,колко пъти се опитвам и лилото да го подкарам .. както и да редактирам лило.конф все ми дава грешка,че не е инсталиран правилно ..колко ли пъти го пренаписах,ам мбр-то  направо ми разката фамилията .. не открива понякога дяловете,които съм създала за линукс .. независимо дали са с партъшън меджик,или фдиск .. снощи се порових малко .. някакви 'приятни' критични грешки имам в main.c на инит .. и къде ли още не .. страх ме беше даже по-обстойно да се разровя :( просто положението е страшно .. а аз си искам слекуер-а ..бих направила цялостен формат на харддиска,но в момента нямам абсолютно никаква възможност да прехвърля някъде информацията .. имам някакъв минимален шанс,ако затрия всичко,после преди да съм направила каквото и да е по харда,да я върна .. с най-голямо удоволствие бих рискувала..но след всичките тез манипулации,които правих .. шанса да възстановя каквото и да било е 1 на 1000 .. аз съм и карък .. т.е нямам шанс ... спасяващи дискети за слекуер имам от преди ,флопито ми не работи разбира се.. та въпроса ми е как да подкарам слекуер .. след формат на едини дял на бозата все си мислех,че няма да имам проблем .. друг е въпроса,че мастер буут рекорда ,една от грешките,които даваше е мбр ерър 3.. четах за ко иде реч..най-просто казано че открива едва ли не 2 харддиска.. след тва идва и момента с повредения файл биос.инфо .. всичко това вече е оправено .. но като гледам слекуер отде лоадва кернела .. даже да задам харддиска ми .. или да задам руут дяла .. рядко както казах открива дяловете.. пробвах се да напиша инит скрипт .. има ли смисъл да коментирам .. ефект нулев ... просто нищо не ми идва на идея някак си .. информацията знам,че е адски откъдна ,най-малкото даже не съм казала версиите на каквото и да било .. но досега подобен проблем не ме е сполетявал..та затва ,ако някой има идея защо така се получава .. освен да ходя да се мъча с grub ,не знам ..силно се съмнявам нещо да стане ... изчетах куп документация къде ли не из нет пространството ,но не мога да си обясня защо след формат даже имам толкова проблеми .. на тоз етап .. нищо не правя явно .. не ми се затрива дяла на бозата с датата,но друга алтернатива засега не виждам .. та моля,ако някой има идея какво да направя,да сподели :)
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 07 2005, 15:28
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

пробва ли да пуснеш проверка на linux-ките дялове - все пак всичко сочи че и те са заминали - пусни едно ливе цд и през него стартирай проверката на линукс дяловете (в най лошият случай ще можеш да измъкнеш конфигурационните си файлове) - имай в предвид че тая проверка няма как да я направиш под windows
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 07 2005, 15:56
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

токущо го направих това.. пуснах сусе лайф ..ам понеже нещо не ми ресолвна форума,се върнах пак под уиндоус.. дяловете ги открива всичките .. абе при положение,че форматирам и ги създавам наново .. прсто никаква идея вече нямам ..  :(

едит: детето се оправи .. е*ах му мамата на харддиска,но барем слекуер е вече на лице .. минимална загуба на данни .. като изключим,че едвам функционира и движи всичко по компа..сичко е ок  :)

Редактирано от quintessence на Декември 09 2005, 21:23
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Декември 07 2005, 15:09 до сега

© 2014 Linux Index Project