Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем при Слакуер
Тема: Проблем при Слакуер
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 09 2005, 17:03
TigaraReturn

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Здравейте.
След като си инсталирах Слакуер 10.1 секънд едишън, ребуутнах системата и ми излезе следно-то съобщение:
Error loading OS.
Защо става така?

Редактирано от TigaraReturn на Декември 09 2005, 17:05

Тигъра се завръща...
Контакти:  TigaraReturn
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 09 2005, 21:05
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

с колко ОС си като за начало .. по принцип ако само слекуер си инсталирал на харда.. ме навежда на мисълта .. неправилно 'направени' дялове .. т.е липсва флаг за праймъри партишън .. кернел ... др което е .. ако си с 2 ,да кажем и някой уиндоус.. липсващ буутлоадер,проблем с дяловете на хардиска.. кернел и тн тн .. дай малко повечко информация .. поне относно това с колко ОС си ..
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 10 2005, 03:55
LazCorp

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2005

Като си инсталирал слака не си му задал да инсталира буут лоадер. Това е най-вероятно тъйкато по подразбиране е точно опцията да не се инсталира лоадер.
 Можеш да лоаднеш все пак slack-а като пуснеш CD-то и щом се зареди те пита кое ядро и кой диск да ползва. Оказваш му дяла, оказваш му и ярото и слака ще стартира.

Тъйкато съм песимист и не особено добре обясняващ ти препоръчвам да преинстлираш и в момента в който те попита за буут лоадер избери да го инсталира на MBR. След инсталацията няма да виждаш window$-а си обаче! За това трябва да редактираш /etc/lilo.conf и преинсталираш lilo-то ти - просто го стартира: lilo
Късмет!;-)

Контакти:  LazCorp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 178489938
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 10 2005, 09:40

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2005

Направо като си инсталираш Lilo-то му дай expert install.Тогава ще го конфигурираш ръчно.Не забравяй да го инсталираш в MBR (Master Boot Record).
Успех!
Контакти:  WolF

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 10 2005, 17:36
quintessence

Цитат:  (LazCorp @ Декември 10 2005,03:55)

Като си инсталирал слака не си му задал да инсталира буут лоадер. Това е най-вероятно тъйкато по подразбиране е точно опцията да не се инсталира лоадер.
 Можеш да лоаднеш все пак slack-а като пуснеш CD-то и щом се зареди те пита кое ядро и кой диск да ползва. Оказваш му дяла, оказваш му и ярото и слака ще стартира.

булшитс !! как прецени,че по подразбиране не се инсталира лилото..при зададена опция да се инсталират всички пакети/така по голямата част де/..стига се до момента,в който те пита да инсталира ли лило или не .. и съответно опциите са 3 -симпъл инстал /т.е автоматично да се инсталира/ .. еккперт-опцията,с която се добавят ръчно *никс , уиндоус дяловете,разни други подробности .. и скип - да не инсталираш лило .. а вече при избрана опция да се инсталира,независимо дали ръчно ще се правят настройките или автоматично ,се избира да се инсталира в мастер буут рекорда :)
"  Можеш да лоаднеш все пак slack-а като пуснеш CD-то и щом се зареди те пита кое ядро и кой диск да ползва. Оказваш му дяла, оказваш му и ярото и слака ще стартира." ахехеххе,мислиш ли  :D  :D  ако само слекуер е единствена ОС на харда .. тва твърдение е пълна глупост .. пък и да не е,пак буулшит .. затва питам с колко операционни системи е потребителя.. оттам нататък ,варианти много :)

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 11 2005, 19:43
LazCorp

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2005

quintessence, чесно казано никога не съм инсталирал слак по начина по който описваш,но вероятно си прав относно лилото. Според теб защо не му излиза скриина на буут лоадера? Или не го е сложил изобщо или го е инсталирал на дял или на друг хард.
Относно буутването от CD ти препоръчвам пак да ми прочетеш поста. Не съм споменал думата "хард", а думата "дял". След тези ми думи е нормално, човек да се запита "какво е това дял?", а като му стане ясно ще се запита "а кой дял?", е разбира се на този на който е линукса. Прости въпроси прости отговори. Разбира се прости само изглеждат. Трябва и да се прочете това-онова разбира се.
Предния ми отговор може да е неточен, но е верен :;):

Редактирано от LazCorp на Декември 11 2005, 19:49

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 178489938
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 13 2005, 22:28
quintessence

"Според теб защо не му излиза скриина на буут лоадера? Или не го е сложил изобщо или го е инсталирал на дял или на друг хард" lmao..ще ти задам само един въпрос преди да тръгна думичка по думичка да ти оспоря,докажа и тн :) сблъсквал ли си се с подобен проблем,error loading os,че ми правиш забелжки дали чета праилно или не ..защо прецени,че като го има тоз проблем,означава,че бутлоадера не е инсталиран ?!?! проблема се върти около дяловете по харда,флаговете по тях и тн ... относно забележката ти -нещо ти не ме разбра какво искам да кажа ми се струва ..
п.с и аз не описвам как протича инсталацията на слекуер,а само споменах 2-3 думи около момента с лилото ..

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 15 2005, 16:57
LazCorp
Нерегистриран

quintessence, нищо неможеш да оспориш, защото това което съм написал е вярно, макар и както споменах непълно.
Причините за излизане на съобщението може да са наистина доста, аз дадах предположение - моето мнение. Грешката може да се появи и при липса на буут флаг - вярно е, но не изключва възможноста за грешно инсталиран буут лоадер или изобщо липсата на такъв.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 15 2005, 19:00
quintessence

то май на коментари си го раздадохме .. ама потребителя нещо се позагуби ... съгласна съм с теб,от глобална гледна точка .. но ето това " изобщо липсата на такъв" - да,ако са 2 ос .. но,ако е само слекуер инсталиран на харда -не ! нещо ми се струва,че не се доразбрахме /доуточнихме / в случая ..  ???

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 27 2005, 02:44
peacecrusher

No avatar chosen

Регистриран: Декември 2005

hm. Vednyj mi se sluchi tova "Error loading OS", dokato imah samo slackware 10.1, obache pri men beshe zaradi precakan hard.
Контакти:  peacecrusher

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN: peacecrusher@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 11 отговор(а) от Декември 09 2005, 17:03 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Проблем при Слакуер

© 2014 Linux Index Project