Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Как да си подкарам фотоапарата
Тема: Как да си подкарам фотоапарата
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 18 2005, 00:22
klutc

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Хора имам Panasonic Lumix DMC-LS1 и искам да си го подкарам под сусето което тези дни за пръв път инсталирах. Пускам фотоапарата и ми се появява че е намерило камера, обаче като дам open и мисли малко и после ми се появява Error: Could not read file /. кажете какво да правя.

SuSe 10, KDE 3.4, Kernel: 2.6.13-15.7 @ runing Intel Pentium 4  1.4Ghz, Gigabyte 8IDX, GeForce4 mx440 64MB, 384MB RAM, 80GB
Контакти:  klutc
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 18 2005, 23:43
mexus

Регистриран: Октомври 2005

Цитат:  (klutc @ Декември 18 2005,00:22)

Хора имам Panasonic Lumix DMC-LS1 и искам да си го подкарам под сусето което тези дни за пръв път инсталирах. Пускам фотоапарата и ми се появява че е намерило камера, обаче като дам open и мисли малко и после ми се появява Error: Could not read file /. кажете какво да правя.

не съм сигурен просто предположение което сега ми хрумна..... като ти намери фотоапарата, нали ти изписва пътя му

/dev/camera (примерно)

напиши в руутската конзола
mount /dev/camera /home/klutc/Desktop/camera
или където искаш да се появи. Както казах това е само предположение чичко гоогъл най-точно ще ти отговори на въпроса, понеже със сигурност са се чудили и други люде с този проблем.....
Контакти:  mexus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 243745868
  • MSN  MSN: mexus_bg@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 19 2005, 00:49
klutc

Камерата се намира в тази директория:
camera://Panasonic DMC-FZ20 (alternate id)@[usb:003,002]/
и като вляза в нея ми казва че не може да разчете файловете.
Влизам си в  My Computer и там ми се е появил апарата като нов хард диск, но като вляза пак нищо ... седи малко и после ми дава че не може да разчете файловете.

SuSe 10, KDE 3.4, Kernel: 2.6.13-15.7 @ runing Intel Pentium 4  1.4Ghz, Gigabyte 8IDX, GeForce4 mx440 64MB, 384MB RAM, 80GB
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 19 2005, 11:49
tseso-st

Регистриран: Ноември 2005

При мен дигиталната камера може да работи като mass storage  или Webcam това се променя от настройките на апарата. Ако е на massstorage е като диск във /etc/fstab, например:

/dev/sdb1    /mnt/camera   vfat  noauto,user,noexec     0 0

sdb1 при теб може да е друго и да го разбереш трябва да напишеш dmesg в конзолата и да видиш като какво устройство е разпознато например sda

Ако е като webcam при мен тръгна с един кернел модул v4l устройството е на /dev/video0
Контакти:  tseso-st
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 19 2005, 18:56
klutc

Еййй как не се бях сетил, благодаря че ме подсети, във настройките на фотоапарата има да си избираш  USB MODE и има два избора:
Pict Bridjge и PC като го нагласиш на PC тогава е Mass Storage, а иначе като е на Pict Bridjge тръгва под линукс и се появява като USB PTP Class Camera, много благодаря.

WEB  
Общо 4 отговор(а) от Декември 18 2005, 00:22 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Как да си подкарам фотоапарата

© 2014 Linux Index Project