Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Help за SuSE Linux 9.3, 32бит. версия на 64бит. процесор
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 20 2005, 11:59

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Процесора ми е 64битов изкам да инсталирам 32битовата версия на SuSE Linux 9.3 Но нещо не се получава Как мога 32бит. версия да я инсталирам на 64битов просесор.
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 20 2005, 12:40
guardian

Регистриран: Май 2005

Какво значи нещо не се получава?
Принципно не би трябвало да имаш никакъв проблем, вероятно това което не се получава се дължи на нещо друго, но така можем само да гадаем.

Контакти:  guardian
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 20 2005, 12:59

No avatar chosen

Цитат:  (guardian @ Декември 20 2005,12:40)

Принципно не би трябвало да имаш никакъв проблем, вероятно това което не се получава се дължи на нещо друго, но така можем само да гадаем.

Свалиха ми Сусе 9.3, но не можах да го инсталирам. Непрекъснато твърдеше, че му липсват пакети. Направи ми впечатление, че търси повече такива завършващи на х86_64. Възможно ли е, понеже процесорът ми е AMD_64 след инициализацията Сусето да се опитва да инсталира 64 битовата версия, а аз имам 32 битовата. С други думи може ли на 64 битова система да се инсталира 32 битово Сусе, подобно на Windows?
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 20 2005, 13:09
mexus

Регистриран: Октомври 2005

Цитат:  (ksm @ Декември 20 2005,12:59)

Свалиха ми Сусе 9.3, но не можах да го инсталирам. Непрекъснато твърдеше, че му липсват пакети. Направи ми впечатление, че търси повече такива завършващи на х86_64. Възможно ли е, понеже процесорът ми е AMD_64 след инициализацията Сусето да се опитва да инсталира 64 битовата версия, а аз имам 32 битовата. С други думи може ли на 64 битова система да се инсталира 32 битово Сусе, подобно на Windows?

Кажи точно какво Сусе са ти свалили!
При мен СуСе 9.3 ми казваже: It's too pour, installing 32bit software to your system. (или нещо от сорта), натискащ ОК и продължава инсталацията. Ако свалената версия е пренаправяна от някой, значи може да е отрязана от 1 9GB DVD..... не знам трябва да дадеш повече информация.
Контакти:  mexus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 243745868
  • MSN  MSN: mexus_bg@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 20 2005, 13:33

No avatar chosen

Цитат:  (mexus @ Декември 20 2005,13:09)

Цитат:  (ksm @ Декември 20 2005,12:59)

Кажи точно какво Сусе са ти свалили!
При мен СуСе 9.3 ми казваже: It's too pour, installing 32bit software to your system. (или нещо от сорта), натискащ ОК и продължава инсталацията. Ако свалената версия е пренаправяна от някой, значи може да е отрязана от 1 9GB DVD..... не знам трябва да дадеш повече информация.

версиата е от арената-SuSE Linux 9.3 DVD Edition 32bit
http://www.arenabg.com/details.php?id=7455&hit=1
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 20 2005, 13:41
yasnv

No avatar chosen

Регистриран: Август 2005

ми аз съм с АМД64 и съм инсталирал поне 6-7 пъти Сусе(и 9.3 и 10.0) за 32 бит-ов процесор.Странно е че имаш проблем заради архитектурата.

...иначе не е интересно.
have-tried list: Slax Slackware Mandriva SuSe Knoppix Debian Mepis PCLinuxOS Vector.Linux Ubuntu Kubuntu Tilix Xandros PC-BSD Frugalware rPath VLOS Fedora Gentoo
next-to-try:Korooa
Контакти:  yasnv
WEB  
Мнение #7
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 20 2005, 16:33

No avatar chosen

Цитат:  (yasnv @ Декември 20 2005,13:41)

ми аз съм с АМД64 и съм инсталирал поне 6-7 пъти Сусе(и 9.3 и 10.0) за 32 бит-ов процесор.Странно е че имаш проблем заради архитектурата.

Сещаш ли се от къде може да идва проблема
Общо 6 отговор(а) от Декември 20 2005, 11:59 до сега

© 2014 Linux Index Project