Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Не мога да се логна като root
Тема: Не мога да се логна като root, И естетвено съм ламер все още...
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 21 2005, 16:53
apis4o

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Значи преди няколко седмици си сложих SUSE 10 x86-64 и оттогава насам се мъча да направя прости работи с часове. Интернета го подкарах (браво на мен:))), все още не мога да рутирам връзката към друг компютър, но това ще е в друга тема, и мисля че докато се опитвах да си сменя резолюцията (дава ми само 1024*768, а на 21" монитор можете да си представите как стои) съм омазал нещо, защото сега не мога да се логна като root. В смисъл: пиша парола, Enter, и започва да зарежда, само че не зарежда всичко, ами стига до Metacity... и там спира.
Също така преди като исках да вляза в YAST ме питаще за парола на root и влизаще, а сега ме пита, пиша я, enter, и не прави нищо, просто си седи така, все едно съм му казал че днес му е почивен ден:)))
Ако може да се включите по някой от многото ми ламерски въпроси много ще се радвам... щото гледам по форумите какво пишат хората, пробвам, или не ги разбирам, все едно не говорим на един език, от време на време омазвам нещата и така.
Все още даже не знам как да се местя от папка в папка в конзолата, щото просто никъде не се занимават хората да обяснят такива прости работи...
10х предварително
Контакти:  apis4o
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 21 2005, 17:09
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Първо - в никакъв случай не се опитвай да влизаш в графичната среда като root(рискуваш да омажеш доста неща, особено като си начинаещ)!  Направи си един user през YAST и влизай с него ... когато са ти необходими root права за нещо, тя системата сама ще си попита за паролата на root :;):

Второ - режимът на видеото най-лесно се настройва от Sax2 ('K menu' --> System --> Configuration --> Sax2)

Трето - смяната на директория се прави с командата 'cd', а с 'ls -lah' можеш да видиш съдържанието й

Четвърто - YAST може да го пуснеш и в конзолата с командата 'su' (с нея придобиваш root права в конзолата), последвана от командата 'yast'

Успех!  :;):

Редактирано от stumps на Декември 21 2005, 17:12

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 21 2005, 17:16
apis4o

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

10x за бързия отговор, само че един от проблемите е, че като се опитам да вляза в YAST, след написване на паролата не влиза?!? Това е загадъчното и мистериозното в цялата работа. Иначе аз си имам един юзър Te4u, с който си работя, ама не ми бачка YAST-а.

А ако може да кажете и как да рутирам Интернет връзка към XP още по ще се радвам:)
Контакти:  apis4o
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 21 2005, 17:19
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Опитай, както ти казах, да пуснеш YAST през конзолата ... там няма 'тън-мън' ;)

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 3 отговор(а) от Декември 21 2005, 16:53 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Общи Проблеми и Въпроси » Не мога да се логна като root

© 2014 Linux Index Project