Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: PCLinuxOS Language
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 29 2005, 09:29
M_7el

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Та да попитам има ли я тази дистрибуция на български,а ако я има да ми дадете линк :)

danix GNU linux
Контакти:  M_7el

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 240309930
  • MSN  MSN: M7l@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 29 2005, 09:45
yasnv

No avatar chosen

Регистриран: Август 2005

ако питаш мен сложи си mepis.org хубавото при нея е че си има доста инсталирани пакети и ако си обикновен потребител не трябва да сваляш почти нищо за да я използваш за каквото искаш(не като Сусе,К/Убунту,Дебиан и т.н),има мултимедиен съпорт по default.На английски е,като искаш на български Тиликс е за теб.

...иначе не е интересно.
have-tried list: Slax Slackware Mandriva SuSe Knoppix Debian Mepis PCLinuxOS Vector.Linux Ubuntu Kubuntu Tilix Xandros PC-BSD Frugalware rPath VLOS Fedora Gentoo
next-to-try:Korooa
Контакти:  yasnv
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 29 2005, 14:25
Drakula

Цитат:  (M_7el @ Декември 29 2005,09:29)

Та да попитам има ли я тази дистрибуция на български,а ако я има да ми дадете линк :)

Какво разбираш под дистрибуция на български?
Ако имаш предвид да ти е преведена графичната среда, това не зависи от дистрибуцията, а от самата графична среда.
Или пък ако търсиш нещо друго, бъди по-конкретен какво точно искаш?
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 29 2005, 14:29
M_7el

Цитат:  (Drakula @ Декември 29 2005,14:25)

Цитат:  (M_7el @ Декември 29 2005,09:29)

Какво разбираш под дистрибуция на български?
Ако имаш предвид да ти е преведена графичната среда, това не зависи от дистрибуцията, а от самата графична среда.
Или пък ако търсиш нещо друго, бъди по-конкретен какво точно искаш?

iskam wsichko da mi e na BG kakto pri Ubuntu  ???

danix GNU linux

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 29 2005, 14:42
Drakula

Цитат:  (M_7el @ Декември 29 2005,14:29)

iskam wsichko da mi e na BG kakto pri Ubuntu  ???

Аз като не съм ползвал Ubunto, как да разбера какво имаш предвид!?
Единственото, което знам за Ubunto, е че графичната среда с която идва е Gnome.
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 29 2005, 14:54
delphinus
Нерегистриран

Явно си го инсталирал вече, така е нали?Българизирането на PCLinuxOS е лесно тук се ползва apt или synaptic трябва да инстализаш kde-i18n-bg и ще се инсталира locales-bg и трябва да смениш в KDE Control Center локал да е български или както е показано на тази картинката избираш опцията Configure the system  language and region http://shots.osdir.com/slidesh....ide=32.
Аз съм си създал PCLinuxOS на български /мога да ти предоставя копие/, но не всичко се чете на български, явно трябва да информирам разработчика за да помогне.
Контакти:  delphinus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 29 2005, 22:55
M_7el

Цитат:  (Guest @ Декември 29 2005,14:54)

Явно си го инсталирал вече, така е нали?Българизирането на PCLinuxOS е лесно тук се ползва apt или synaptic трябва да инстализаш kde-i18n-bg и ще се инсталира locales-bg и трябва да смениш в KDE Control Center локал да е български или както е показано на тази картинката избираш опцията Configure the system  language and region http://shots.osdir.com/slidesh....ide=32.
Аз съм си създал PCLinuxOS на български /мога да ти предоставя копие/, но не всичко се чете на български, явно трябва да информирам разработчика за да помогне.

Na Live-CD sym za sega,i zatowa pitah ta ako imashe da go drypna i da se otyrwam ot typata boza :angry: Ta ako mojesh da ko kachish na nqkoi server mnogo shte sym ti blagodaren. :;):

Ta imam i 1 wypros da mi obesnite towa kak da go naprawq za da si instaliram linuxa  ???

danix GNU linux

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 30 2005, 05:36
lazcorp
Нерегистриран

А какво е "това"?
Контакти:  lazcorp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 30 2005, 10:35
M_7el

mi mai raspredelenieto na hdd-to

danix GNU linux

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 30 2005, 11:46
delphinus
Нерегистриран

Цитат:  (M_7el @ Декември 29 2005,22:55)

Цитат:  (Guest @ Декември 29 2005,14:54)

Na Live-CD sym za sega,i zatowa pitah ta ako imashe da go drypna i da se otyrwam ot typata boza :angry: Ta ako mojesh da ko kachish na nqkoi server mnogo shte sym ti blagodaren. :;):

Ta imam i 1 wypros da mi obesnite towa kak da go naprawq za da si instaliram linuxa  ???
Тук се обяснява накратко как се исталира PCLinuxOS http://www.pclinuxonline.com/pclos/html/installation.html
http://www.tuxmachines.org/gallery/pclos92f/installer
Препоръчва се създаване на swap дял който да е с размер двоен на твоята RAM памет или 2 гигабайта ако ще си правиш собствено Live CD.(аз виждам че имаш 2 swap дял остави само единия). След което форматираш swap дяла с бутон format като предварително си маркирал самия swap.
После трябва да се създаде дял в формат ext3 или reiserfs, в който ще инсталираш PCLinuxOS (размера е по твоя преценка препоръчват от 2,5 - 5 или повече пространство), като за mount point се пише /mnt/pclinuxos. След което и този дял се форматира.  После натискаш done програмата diskdrake ще те попита дали да запази новите настройки на хард диска на което отговоряш с yes.
След това избираш дяла в който ще инсталираш като същевременно ще бъде избран и swap дяла, тук е важно да махнеш отметките за format на тези два дяла, защото форматирането беше вече извършено просто натискаш Next и самата инсталация  започва.След като приключи инсталацията трябва да избереш дали да инсталираш lilo на MBR или ще ползваш bootloader от друг линукс(http://www.tuxmachines.org/gallery/pclos92f/installer7), където ще добавиш информацията за PCLinuxOS, която е записана в файла /etc/lilo.conf (говоря за самия PCLinuxOS,не за друг Linux), ако ще си само с PCLinuxOS избери MBR. След което идва задаване на парола за root посредством "Write Password" и създаване на нов потребител чрез "Create User", можеш да изтрееш guest потребителя, рестарт и си готов за приключения с PCLinuxOS!
УСПЕХ!!!
Контакти:  delphinus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 11 отговор(а) от Декември 29 2005, 09:29 до сега

© 2014 Linux Index Project