Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Как да добавя шрифт в XMMS?
Тема: Как да добавя шрифт в XMMS?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 03 2006, 11:17
Insect Queen

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2006

Оценка: няма

Значи проблема е следния,
Шрифтовете в Playlista на XMMS не ми харесват особенно.
Проверих вчера шрифтовете на Winamp и видях ,че там се използват шрифт Arial-10 ,но във XMMS няма такъв шрифт.
Някой знае ли как мога да го добавя в XMMS?
Благодаря.
Контакти:  Insect Queen

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2006, 09:39
Zero_effect

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2005

Оценка: 5

Може би, трябва да си инсталираш Майкрософтските шрифтове, за да ти се появи този шрифт в листата на шрифтовете. Тук е описано какво трябва да направиш.
Контакти:  Zero_effect

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 94584818
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2006, 10:52
Insect Queen

No avatar chosen

Zero_effect, по принцип този шрифт го имам в самата система ,но когато искам да го приложа когато съм в XMMS не ми го показва ,а ми показва само някои.
Сега ще пробвам тези шрифтове от Георги и ще ти кажа как стоят нещата.  ;)

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2006, 13:39
rouzy

Регистриран: Февруари 2006

Здравей @Insect Queen
Принципно трябва да имаш инсталирани msttcorefonts,
но щом твърдиш че имаш шрифтовете, значи просто трябва да накараш xmms да ги види. Например отваряш XMMS > Options > Preferenses > Fonts   На първият ред отваряш Browse избираш Filter и задаваш за енкодинг ср1251, за да ти изкара всички шрифтове които поддържат кирилица, после отваряш таба за Font и търсиш желания шрифт. Същото действие повтаряш и с вторият ред. Така хем ще ползваш желания от теб шрифт(в случая arial), а и ще ти излизат имената на песните, които са написани на кирилица.  :)  Поне аз така съм го настроила XMMS  :)

Човек се учи докато е жив и греши също толкова!

MyFreeSoft
Българския Дебиан Блог
Контакти:  rouzy
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2006, 19:27
Insect Queen

No avatar chosen

@Zero_effect инсталирах дадения пакет с шрифтове ,но в XMMS в опциите отново не показва Arial като шрифт, а някакви други само ,макар че в пакета има Arial шрифт.
@rouzy това за кирилицата съм го направил  ;)  ,но в XMMS просто немога да посоча шрифт Arial за основен в Playlist-a ,защото не го показва ,както казах вече по-горе.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 25 2006, 14:22
metal

No avatar chosen

Регистриран: Август 2006

За да не пускам нова тема (понеже проблемът ми е същия) ще пиша тук (моля автора на темата да ме извини ако смята, че по някакъв начин съм нарушил правата му). Дистрото е Дебиан тестинг и при инсталацията съм задал България и български, и кирилицата навсякъде е на 6, дори и в XMMS-а. На този комп има пуснат LTSP сървър (с две думи, ако някой не знае какво е - свързаните към съевъра комютри са само терминали, т.е. използват им се вх/изх у-ва, портове и съхраняващи у-ва, като на тях (терминалите) работят само поддържащи програми (звуков и  Х сървър, скриптове за локалните у-ва и т.н.), а потребителските програми работят на сървъра), а на терминалите му само в XMMS-а кирилицата я няма. В Настройки/Шрифтове(на XMMS-а) се опитвам да филтрирам за cp1251,но шрифтове с такъв енкодинг няма (на сървъра съответно има). Разгледах шрифтовете на сървъра и прекопирах кирилските в аналогичните директории на ltsp root папката, зададох в клиентския xorg.conf пътя до съответните папки, но нищо - в XMMS-а пак няма кирилски шрифтове. Трябва ли да се опишат и някъде другаде? В статията на Георги Чорбаджийски (чийто линк сте дали по-горе) се споменава /etc/fonts/local.conf, но факт е, че на сървъра този фаил го няма (явно е записано някъде другаде, а този файл е само за потребителска донастройка), а работи, Най-лесно ще го добавя в лтсп руут дир-а ако това е решението на проблема ми, но нещо не мога да го разшифровам, за да го адаптирам към моя случай.
10х предварително и бесели празници на всички!!!

Редактирано от metal на Декември 25 2006, 14:26
Контакти:  metal
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Декември 03 2006, 11:17 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Как да добавя шрифт в XMMS?

© 2014 Linux Index Project